Προς το περιεχόμενο

Αθήνα καλοκαίρι


geomo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα!Που μπορεί να πάει κάποιος στην Αθήνα το καλοκαίρι με φίλους για καφέ-φαγητό-ποτό;Σκέφτηκα μαρίνα Φλοίσβου για ποτό στο cruiser ,Θησείο στο kuzina για ποτό.......έχετε κάποια καλή πρόταση;Είμαι από επαρχία και θα ανέβω για μια βδομάδα σχεδόν και θέλω να πάω σε όσο το δυνατόν καλύτερα μέρη γίνεται...Ευχαριστώ εκ των προτέρων :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πλατεια στο μοναστηρακι επι της ερμου εχει ενα πολυ ωραιο μαγαζι που φτιαχνεις την δικη σου ταρτα βαζοντας οτι θελεις μεσα,αξιζει. (γλυκο)
Για ποτο πηγαινε στο A for Athens ή στο 360,και τα 2 ειναι στην πλατεια στο μοναστηρακι,το 360 εχει καλυτερα και περισσοτερα cocktails. (ποτο)
Πηγαινε στον φλοισβο που λες εκει,προσωπικα δεν με ενθουσιαζει,αλλα ειναι οκ (καφες,φαγητο)
Πλακα για καφε-χαβαλε και φαγητο
Αστερας βουλιαγμενης για μπανιο (ακριβα γενικα εκει)
Στο θησειο για βολτα-καφε
Οινοπνευματα (ψυρρη) για ρακομελα-οινομελα κλπ και ναργιλε

Πυραμιδες για ναργιλε (καλιθεα)

Fresko Yogurt bar κατω απο την ακροπολη στην διονυσιου αρεοπαγειτου (για βραδυ)

για φαγητο κυριλα φαση στο olive garden (τρομερο!) στο titania hotel,στην πανεπιστημιου

γκαζι (δεν το συζηταμε) για βραδυ

αυτα απο τα πιο καλα που μου ερχονται,για λιγες μερες..
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοναστηράκι 360, A for Athens για ποτό. Για βράδυ ποτο/κλαμπ  κλπ πήγαινε σε Ακρωτήρι , W

 

Για βόλτα - καφέ, στην πλάκα , εκεί που γυρίστηκε και το ΑΝ, (για να παρεις μια ιδέα για την πλάκα)

 

Μαρίνα φλοίσβου για βόλτα, παγωτό άμα θες και καφέ.

 

Τράβα και για ένα μπάνιο στην S beach να γουστάρεις. Κλασσικό μέρος με top κορμιά εντός Αθηνών.

 

Γκάζι για ποτό , έχει άπειρα μαγαζάκια.

 

Μικρολίμανο για φαγητό δίπλα στη θάλασσα και καφέ. Εκεί υπάρχει και ο ιστιοπλοϊκός

 

Νέα Ερυθραία για ποτό (μόνο αν παίζει αυτοκίνητο και αφού έχεις εξαντλήσει ολα τα απο πάνω)

 

Χαλάνδρι πεζόδρομος - ποτό -καφές ψώνια (το ίδιο με το απο πάνω)

 

 

Εκτός απο τα 2 τελευταία στα άλλα πας με ΜΜΜ. Το μόνο θέμα είναι να πετύχεις τις ώρες που έχει κόσμο. Αν σε ενδιαφέρει κάποιο να σου πούμε για ώρες/μέρες προτεινόμενες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aστερας Βουλιαγμενης για μπανιο απλα top,N.Eρυθραια για ποτακι (οχι πολυ αργα) εκει που ειναι ολα μαζεμενα ακα " στο νησι",εναλλακτικα μπαρακια γκαζι(mamacas) ,uplift καταστασεις  ακρωτηρι,island ,marina φλοισβου για cafe einai οκ.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα κάποιες απο τις προτασεις και ενα έχω να ρωτήσω.

 

Με ποδήλατο όλα αυτά? επειδή δεν είμαι σίγουρος οτι υπάρχουν θέσεις παρκαρίσματος σε κάποια απο τα μέρη που αναφέρθηκαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πω, μερικά είναι η χαρά του κάγκουρα.

Για πες μας ενα ? καλοκαιρινο στεκι ετσι και πες μας και που πας εσυ να το κανουμε φεστιβαλ!Ασε ξερω μαλλον στην Λουτσα rofl...

 

 

 Βρισκεις να παρκαρεις εκτος αν εισαι σουπερ γκαντεμης ρε viper  εναλλακτικα εχει και ιδιωτικα παρκινγκ.Για την Ελλαδα μιλαμε οχι για την Βοστωνη...

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...