Προς το περιεχόμενο

επιλογη smartphone


Tony10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια...ειμαι σε διλλημα για ποιο κινητο να παρω...εχω στην κατοχη μου το Iphone 4 16gb που σκεφτομουν θα επιανε το ΠΟΛΥ 250 ευρω.Ηθελα γνωμη για το google nexus 4..αξιζει?? επειδη για galaxy s4 και htc one ξεφευγουν λιγο στην τιμη :P ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το S4 και το One δεν θα έλεγα ότι ξεφεύγουν ΛΙΓΟ στην τιμή. Στο θέμα μας τώρα το Xperia P στα 200€. Το Sansung Ativ S πολύ καλό επίσης (Windows Phone) στα 200€. Αν το φτάσεις και στα 300€ τότε παίρνεις ένα S3.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για το s3 ...ειχα το s2 και δεν μπορω να πω πως ξετρελαθηκα ...επισης κοιτουσα για καινουργιο ;P



για να γινω λιγο ποιο συγκεκριμενος θα ηθελα android και οσο για το xperia p θα προτιμουσα το Nexus 4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 310 καινούριο το Nexus 4, του προτείνετε το S3 μεταχειρισμένο στα 300; Μόνο η διπλάσια ram που έχει αξίζει και μάλιστα πάρα πολύ! Για να μην αναφέρω ότι σε ένα μήνα θα τρώει kit-kat!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια...ειμαι σε διλλημα για ποιο κινητο να παρω...εχω στην κατοχη μου το Iphone 4 16gb που σκεφτομουν θα επιανε το ΠΟΛΥ 250 ευρω.Ηθελα γνωμη για το google nexus 4..αξιζει?? επειδη για galaxy s4 και htc one ξεφευγουν λιγο στην τιμη :P ευχαριστω πολυ

αν θες android και δε σε ενοχλει το μεγεθος φυσικα ειναι η καλυτερη επιλογη χωρις μαλιστα να ειναι και εξωφρενικα ακριβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 310 καινούριο το Nexus 4, του προτείνετε το S3 μεταχειρισμένο στα 300; Μόνο η διπλάσια ram που έχει αξίζει και μάλιστα πάρα πολύ! Για να μην αναφέρω ότι σε ένα μήνα θα τρώει kit-kat!!!

Εγώ του ανέφερα καυνούριο με 300€ και δεύτερον υπάρχει διαφορα αν είναι της Google ή όχι , το συγκκριμένο είναι της LG απ' όσο ξέρω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφερει η καμερα,η SAMOLED,το ραδιοφωνο,η αποσπωμενη μπαταρια και η καρτα sd τοτε πηγαινε στο S3 που σου προτεινα ενα παιδι.

Αλλιως nexus 4 για τα 2gb ram και τις αναβαθμισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα στο κινητο με ενδιαφερει να ακουω μουσικη και να εχω ταινιες οποτε χωρος...πληθωρα υποστιριζομενων εφαρμογων...design που θεωρω το nexus 4 πιο ωραιο και τελος να ειναι γρηγορο στο διαδικτυο στο youtube και τα λοιπα...καμερα για να πω την αληθεια δεν με ενδιεφερε ποτε και τοσο..απο μπαταρια δεν εχω μεγαλες απαιτησεις..ραδιοφωνο ποτε δεν ακουω διοτι εχω πανω απο 40gb mp3 στο pc οποτε θα μαι καλυμμενος και τελος καρτα sd νομιζω 16 gb φτανουν...το λεω επειδη και στο iphone 4 που εχω ειναι αρκετα ...επισης SAMOLED τι ακριβως ειναι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ του ανέφερα καυνούριο με 300€ και δεύτερον υπάρχει διαφορα αν είναι της Google ή όχι , το συγκκριμένο είναι της LG απ' όσο ξέρω.  

η google δεν κατασκευαζει τηλεφωνα, πριν τα nexus τα εφτιαχνε η samsung τωρα η LG ενω το tablet η asus. Τι εννοεις υπαρχει διαφορα αν ειναι της google ή οχι; Τις αναβαθμισεις στα nexus τις καθοριζει η ιδια η google

 

Εμενα στο κινητο με ενδιαφερει να ακουω μουσικη και να εχω ταινιες οποτε χωρος...πληθωρα υποστιριζομενων εφαρμογων...design που θεωρω το nexus 4 πιο ωραιο και τελος να ειναι γρηγορο στο διαδικτυο στο youtube και τα λοιπα...καμερα για να πω την αληθεια δεν με ενδιεφερε ποτε και τοσο..απο μπαταρια δεν εχω μεγαλες απαιτησεις..ραδιοφωνο ποτε δεν ακουω διοτι εχω πανω απο 40gb mp3 στο pc οποτε θα μαι καλυμμενος και τελος καρτα sd νομιζω 16 gb φτανουν...το λεω επειδη και στο iphone 4 που εχω ειναι αρκετα ...επισης SAMOLED τι ακριβως ειναι??

ειδος οθονης, συνηθιζεται στα μοντελα κυριως της samsung,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η google δεν κατασκευαζει τηλεφωνα, πριν τα nexus τα εφτιαχνε η samsung τωρα η LG ενω το tablet η asus. Τι εννοεις υπαρχει διαφορα αν ειναι της google ή οχι; Τις αναβαθμισεις στα nexus τις καθοριζει η ιδια η google

Ετσι για την ιστορια το 1ο nexus το εφτιαξε η HTC και το 10αρι ταμπλετ η Samsung.To 7αρι ταμπλετ πολυ σωστα οπως ειπες η Asus.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι για την ιστορια το 1ο nexus το εφτιαξε η HTC και το 10αρι ταμπλετ η Samsung.To 7αρι ταμπλετ πολυ σωστα οπως ειπες η Asus.

ευχαριστω για τις διορθωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η google δεν κατασκευαζει τηλεφωνα, πριν τα nexus τα εφτιαχνε η samsung τωρα η LG ενω το tablet η asus. Τι εννοεις υπαρχει διαφορα αν ειναι της google ή οχι; Τις αναβαθμισεις στα nexus τις καθοριζει η ιδια η google

Προφανώς μπερδεύτηκε με το galaxy nexus, όπου υπήρχε αυτό που έπαιρνε απευθείας αναβαθμίσεις και άμεσα από την Google και αυτό, που ναι μεν έπαιρνε τις ίδιες αναβαθμίσεις, αλλά (δεν είμαι απόλυτα σίγουρος) τις έδινε η Samsung με καθυστέρηση κάποιων μηνών. Αυτό το δεύτερο έχω εγώ, αλλά κατευθείαν του έκανα root - custom recovery - rom(s) και δεν ασχολήθηκα περαιτέρω με επίσημες αναβαθμίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εψαξα λιγο και μαλλον θα περιμενω κανενα 2μηνο επειδη ολοι λενε για το nexus 5 με απιστευτα features κτλπ...υπαρχει πιθανοτητα για Οκτωβριο :P

Επεξ/σία από Tony10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...