Προς το περιεχόμενο

Samsung Ativ S ή Nokia Lumia 820 ;


UpToDate_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι 2 χρονια με το SE Live with walkman.. Μου εχει ραγισει η οθονη κ εχουν καταστραφει οι σενσορες αποστασης/φωτεινότητας οποτε δεν με βολευει πλεον.. Λεω μα παω σε Windows αυτην την φορα. Και ας αφησω κ το Instagram που τοσο μ αρεσει. Εκτος αν εχετε κ κανα android μεχρι 200 να προτείνετε. Ευχαριστω. Ακουω γνωμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λουμια με κλειστα ματια,η πιο ομορφη συσκευη που εχει βγει ποτε κ απροβληματιστη μεχρι αηδιας.

εχεις εμπειρια επανω στο 820 φιλε μου; η διαφορα αναλυσης (1280*720 - 800*480) / 4.8 - 4.3 inch / Super AMOLED - AMOLED

+ gorilla glass sto Ativ S; (αν και θα εχω flip cover θηκη σε οποιο κ να παρω)

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4968&idPhone2=4960

Στα + του lumia ειναι ο,τι εχει ραδιο βεβαια

Υπαρχουν εναλλακτικές για το instagram παντως όπως το 6tag

Ευχαριστω φιλε μου. Με παρομοια εμπειρια κλπ; Αξιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ετυχε δυστυχως να δουλεψω το Lumia παντως το Ativ S ειναι τουμπανο φιλε μου και παααρα πολυ καλο για τα λεφτα του οποτε στο προτεινω σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις εμπειρια επανω στο 820 φιλε μου; η διαφορα αναλυσης (1280*720 - 800*480) / 4.8 - 4.3 inch / Super AMOLED - AMOLED
+ gorilla glass sto Ativ S; (αν και θα εχω flip cover θηκη σε οποιο κ να παρω)
 

 

στο ματι δεν διακρινεται καμια διαφορα ισως κ λογο μικροτερων διαστασεων,γενικα οι οθονες που χρησιμοποιει η nokia ειναι κρυφη των κορυφων οποτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα σ αυτο το θεμα.Τα lumia σε windows phone για μενα ειναι μονοδρομος,μιλαμε για φοβερα ποιοτικες συσκευες.Το ativ s αν δεν το εχεις κανει ηδη θα σου συνιστουσα να το δεις απο κοντα,παρα πολυ ασχημη συσκευη κ αβολο στο χερι(τουλαχιστον για μενα)

 

H εμπειρια windows phone σ ολες οι συσκευες ειναι οι ιδια(πλην lumia που εχουν τα extra στην καμερα κυριως λογω micro-nokia) οποτε κρινεις βαση μεγεθους κ εμφανισης,αν δεν βιαζεσαι μπορεις να περιμενεις να πεσει λιγο ακομα κ το 920 που η τιμη του εχει αρχισει να κατρακυλαει κ καθημερινως πεφτει

 

http://www.skroutz.gr/s/2554080/Nokia-Lumia-920.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 2 χρονια με το SE Live with walkman.. Μου εχει ραγισει η οθονη κ εχουν καταστραφει οι σενσορες αποστασης/φωτεινότητας οποτε δεν με βολευει πλεον.. Λεω μα παω σε Windows αυτην την φορα. Και ας αφησω κ το Instagram που τοσο μ αρεσει. Εκτος αν εχετε κ κανα android μεχρι 200 να προτείνετε. Ευχαριστω. Ακουω γνωμες.

Πρώτον δεν θα μείνεις χωρίς Instagram. Όπως σου είπαν και παραπάνω, το 6tag θα σε καλύψει με το παραπάνω. Όσον αφορά τις συσκευές, το ativ s νομίζω πως υπερτερεί κάπως του 820 ΑΛΛΑ οι αποκλειστικές εφαρμογές Nokia αντιστρέφουν τους όρους. Προσωπική μου άποψη βέβαια είναι πως με κάτι παραπάνω παίρνεις το φοβερό 920 και είσαι υπερπλήρης. Όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής απλά θα σοκαριστείς με το κορυφαίο του επίπεδο. Το είχα 9 μήνες (τώρα έχω το 925) και απλα είναι άψογο. Αδικα το ψάχνεις.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις εμπειρια επανω στο 820 φιλε μου; η διαφορα αναλυσης (1280*720 - 800*480) / 4.8 - 4.3 inch / Super AMOLED - AMOLED

+ gorilla glass sto Ativ S; (αν και θα εχω flip cover θηκη σε οποιο κ να παρω)

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4968&idPhone2=4960

Στα + του lumia ειναι ο,τι εχει ραδιο βεβαια

Ευχαριστω φιλε μου. Με παρομοια εμπειρια κλπ; Αξιζει;

Καλυτερη εφαρμογη απο τις official των android ios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.εχω το 820 και σαν χρηστης του θα σου πω πως ειναι τελειο.πριν ειχα το σ3 και το 820 με κρατησε περισσοτερο.πιστευω υπερτερει του ατιν Σ διοτι εχει καλυτερο μεγεθος που σ βολευει να τ κρατας,clear black amoled οθονη και φυσικα ΟΛΕΣ τις υπεροχεσ εφαρμογες της νοκια.ασε που απο ποιοτητα ειναι μερα με την νυχτα....


 


 


ΥΓ. οταν ημουν αναμεσα σε 820 και 920 διαλεξα αυτο διοτι το 920 ειναι κ αυτο αβολο οταν μιλας και γραφεις λογω των πολλβν γωνιων του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...