Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Google Chrome


euxoulhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα ειχα mozilla και επειδη ειχα καποια προβληματα του στυλ οτι ανοιγε στα ξαφνικα και με πεταγε σε σελιδα,τον εσβησα και εβαλα το google chrome..

παρατηρησα ομως οτι και σε αυτον μου ανοιγει σε συγκεκριμενη σελιδα στο ακυρο(παρολο που ειχα και στον firefox το adblocks) και δεν φτανει αυτο αν μπω μεσω του google chrome σε οποιαδηποτε σελιδα που δεν ειναι bookmark μου εμφανιζει αυτο..

κανεις καμια ιδεα;

 

syur.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ! θα το κανω και θα ενημερωσω


αλλα το θεμα ειναι πως μονο απο το google chrome παιρνω αυτο το μνμ

σε firefox και internet explorer μπαινω σε οποια σελιδα ναναι και ας μην ειναι στα bookmarks μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες την ημερομηνία στον υπολογιστή σου, είναι σωστή;

 

Επισης δοκίμασε να μπεις στο https://www.google.com (με S στο http) και πες μας αν παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ S παραμένει στο https

 

Τέλος μπες στο https://www.google.com με firefox και internet exploer και πες μας αν παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ S παραμένει στο https

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lpn με safe mode δεν μπορω να ανοιξω το προγραμμα για τα malwarebytes και superantispyware αλλα ουτε και κανονικα οταν μπαινω σε windows,

με το s δεν μπαινει στο google chrome..

με firefox/explorer ειπα δεν εχω καποιο θεμα,το μονο που ειχα στον firefox οτι με πεταγε σε σελιδες στο ακυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τι είπες για firefox/explo αλλα κάνε τη δοκιμή που σου ειπα και με τους τρεις browser.

 

Αν και στους τρεις εχεις το ιδιο προβλημα, τοτε κάποιος ή κάποιο πρόγραμμα sniffαρει το δίκτυο σου. Αν στο κάνει μονο στον chrome είναι αλλο θέμα. Τέλος αν δεν μπορεις να ανοιξεις malwarebytes και sup/ware τοτε μαλλον εχεις κολλήσει καποιο ιο που δεν σου επιτρεπει να τα τρέξεις (για να μην τον βγάλεις). Αν ισχύει το τελευταίο χρειαζεσαι κάποιο live cd antivirus που τρέχει εκτός windows και καθαρίζει τον υπολογιστή. 

 

Η ημερομηνία του υπολογιστή σου είναι σωστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα φιλε μου και μπαινει κανονικα παρα μονο στο google chrome δεν γινετια

κατεβασα το malware kai super απο πειρατικο καραβι με τν κορδελα κανω το σκαν μεχρι τωρα εχω 2 trojans 1 malware..

θα ζησω ; :P


ναι η ημερομηνια μου κανονικα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου στο κάνει μόνο στον chrome τοτε είναι κάποιο περιεργο trojan ή κάποιο plugin του chrome ή κάποια δυσλειτουργεία του chrome. Προσωπικά θα δοκίμαζα απευθείας ολοκληρωτική αφαίρεση και επανεγκατάσταση του chrome

 

To malwarebytes δεν χρειάζονταν να το πάρεις απο το θείο (πιθανόν με κάποιο μολυσμένο crack) γιατί η δωρεαν εκδοση από την επισημη ιστοσελίδα κάνει την ίδια δουλειά για την περιπτωση που το χρειάζεσαι. 

 

Τα 3 πραγματα που βρήκε καλό ειναι να τα διαολοστείλεις ακόμα κι αν δεν εχουν σχέση με το πρόβλημα σου. 

 

Σε καθε περιπτωση μάλλον θα ζήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιομως τα αφαιρεσαι και παλι με πετα σε σελιδα που αναφερεται περι download+antimalware και ξαφνικα αλλαζει η σελιδα και με πετα σε διαφημιστικο σε στυλ παιξε εδω να κερδισεις..

εκτος αυτου στα bookmarks αντι να μου εμφανιζει τα εικονιδιακα απο το ινσομνια για παραδειγμα δεν μου το εμφανιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανεκκίνηση και νεος έλεγχο ΧΩΡΙΣ να είσαι συνδεμένος στο διαδίκτυο.

 

Ολοκληρωτική αφαίρεση και επανεγκατασταση του chrome;

 

Επισης μήπως τα διαφημιστικά στα πετάει οταν πας σε κάποια συγκεκριμένη ιστοσελίδα; Μήπως τελικά δεν εχεις trojan που είναι σχετικό με το πρόβλημα σου αλλά κάποια ιστοσελίδα που μπαίνεις σου πετάει διαφημιστικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανακανα ελεγχο αλλα παλι μου βρισκει malware και βασικα μια καταχωρηση μητρωου στα windows (registry)

το οποιο οσες φορες πατησω για καθαρισμο παλι σε νεο σκαν το βρισκει..

το chrome το εβγαλα εντελως!

οσον αφορα τα διαφημηστικα δεν τα πετα παντα και οχι δν μπαινω σε συγκεκριμενη σελιδα,εξαλου εχω και το adblocks

 

κοιτα στα περισσοτερα σιτες που μου τα βγαζει

bfdo.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε περισσότερες πληροφορίες για το malware που σου βγάζει. Δώσε την πλήρη ονομασία και την καταχώρηση του registry. 

 

Αυτό που δείχνεις παραπάνω είναι ads injection και δεν εχει σχέση με το αν εχεις ή όχι το adsblock. Κάποιο πρόγραμμα που τρέχει στον υπολογιστή σου (ίσως να μην είναι καν malware) ή στους browser σου κάνει injection διαφημίσεις. Έχεις κάποιο περιεργο πρόγραμμα που τρέχει με την έναρξη; Επισης μήπως έχεις κάποιο toolbar; Τέλος δες στις ρυθμίσεις σύνδεσης (internet explorer ή windows -  το ίδιο είναι) αν εχεις κάποιο proxy και αν ναι ποιον


UPDATE: Εχεις μολυνθεί με το monstermarketplace. Δεν πρόσεξες σε κάποια εγκατασταση.

οδηγίες χειροκίνητης αφαίρεσης

http://virusremovalhelpcenter.blogspot.gr/2013/05/how-can-i-get-rid-of-monster.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι

 

Malware.Trace
    (x86) HKU\S-1-5-21-2440948490-2315596189-3785530676-1001\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS NT\CURRENTVERSION\WINLOGON#SHELL

 

και αν κανω δεξι κλικ για να μπω εκει που βρισκεται παει να ανοιξει και κλεινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθαρά θέμα malware. To είχε ένα pc ένος φίλου μου για αρκετό καιρό. Κάνε scan σε safe mode με Spybot Search and Destroy και deep scan επίσης σε safe mode με το Emsisoft Emergency Kit. Mην ξεχάσεις πρώτα να το κάνεις update οπότε κατέβασε το καντο update και μετά μπες safe mode και κάνε scan. Επίσης και ένα scan με το AdwCleaner δεν θα έβλαπτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...