Προς το περιεχόμενο

TV LED F&U FL32406P 32" 199 euro @Κωτσοβολος


Στεφανος123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Tσεκαρα γενικα στις προσφορες αν εχει μπει το συγκεκριμενο μοντελο και δν βρηκα κατι,οποτε θεωρησα οτι αξιζει να μπει σαν post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειπα οτι δεν αξιζει (γενικα η τιμη ειναι μαλλον οσο πιο χαμηλη γινεται στην Ελλαδα για 32", τωρα τι σόι ποιοτητα εχει μενει να το δει κανεις απο κοντα), απλα παρατηρησα οτι ενω υπαρχει (παιζει και στην τηλεοραση) εδω και μια βδομαδα δεν ειδα να υπαρχει "ενδιαφερον" ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμια προσφορα φαινεται γενικα,αλλα ας μας πει κανεις εντυπωσεις απο την τηλεοραση,αυτοι που την εχουν ηδη ή την αγορασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λιγο δυσκολο πιστευω να βρεις καποιον να την εχει και να σου πει εντυπωσεις.

 

Μακαρι να βρεθει καποιος αλλα ειναι εφ εντ γιου ρε φιλος(ελπιζω να καταλαβαινεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα πάνελ όλων των LCD τηλεοράσεων της αγοράς βγαίνουν από 3-4 εργοστάσια. Κοινώς, κατά 99% φοράει το ίδιο πάνελ με κάποια "επώνυμη" ακριβότερη τηλεόραση που στοιχίζει παραπάνω μόνο λόγω ονόματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το γνωριζω καλυτερα θα ηταν να δωσει περισσοτερες πληροφοριες καποιος που την εχει ωστε να βοηθησει οσους ενδιαφερονται.

 

Προσωπικα δεν θα την προτιμουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον) F & U = B.F.F.

 

2ον) Όλες οι δερμάτινες γυναικείες τσάντες βγαίνουν από αγελαδινό δέρμα. Άρα είναι ίδιες.

 

Με συγχωρείς Narayan, αλλά αυτό που λες μου φαίνεται φοβερή υπεραπλούστευση.

 

Για οικονομία συζήτησης εγώ να δεχτώ τον ισχυρισμό σου ότι όλα τα panel βγαίνουν από 3-4 εργοστάσια παγκοσμίως.

Δεν γνωρίζω το αντίθετο, αλλά δεν ξέρω κι αν ισχύει αυτό που λες.

 

Ακόμα και έτσι, δε σημαίνει ότι οι Sony και οι F & U "φοράνε" το ίδιο panel επειδή βγήκε από το ίδιο εργοστάσιο.

Γιατί πολύ απλά υπάρχει κάτι που λέγεται προδιαγραφές.

Ένα εργοστάσιο είναι απλά ένα μέρος που φτιάχνουν πράγματα. Το ΠΩΣ θα τα φτιάξουν το καθορίζει ο πελάτης.

 

Είναι σα να πας στο φούρνο της γειτονιάς και να πεις:

Θέλω να μου φτιάξεις ένα καρβέλι με βιολογικό αλεύρι, φιλτραρισμένο νερό (όχι βρύσης) και να αφήσεις τη ζύμη να φουσκώσει

ΑΚΡΙΒΩΣ 3 ώρες και 18 λεπτά (ενω κανονικά την αφήνει 4 ώρες).

 

Το ψωμί που θα βγεί μπορεί να είναι και μάπα (έβαλα ένα παράδειγμα στην τύχη, μπορεί το νερό βρύσης να έχει βακτηρίδια που ωφελούν το φούσκωμα και τη γεύση) πάντως σίγουρα δε θα είναι ίδιο με τα υπόλοιπα του ίδιου φούρνου.

 

Δεχόμενοι και ότι τα πάνελ είναι όλα τα ίδια, υπάρχει και μια πλακέτα από πίσω που δίνει εικόνα. Κι εκεί υπάρχουν διαφοροποιήσεις.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσιμπισα μια vortex 32αρα στα 186 ευρω στις προηγουμενες προσφορες του eshop......η εικονα της πολυ καλυτερη απο lg  του 2011.

τωρα δινει μια αλλη μαρκα  32αρα στα 185 ευρω......οποιος δεν θελει να χρυσοπληρωσει την πιο αχρηστη συσκευη του σπιτιου,τσιμπαει την φτηνοτερη..........

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>τσιμπισα μια vortex 32αρα στα 186 ευρω στις προηγουμενες προσφορες του eshop......η εικονα της πολυ καλυτερη απο lg  του 2011.</p>

<p>τωρα δινει μια αλλη μαρκα  32αρα στα 185 ευρω......οποιος δεν θελει να χρυσοπληρωσει την πιο αχρηστη συσκευη του σπιτιου,τσιμπαει την φτηνοτερη..........</p>

 

Την πιο αχρηστη συσκευη του σπιτιου.........WTF?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα πάνελ όλων των LCD τηλεοράσεων της αγοράς βγαίνουν από 3-4 εργοστάσια. Κοινώς, κατά 99% φοράει το ίδιο πάνελ με κάποια "επώνυμη" ακριβότερη τηλεόραση που στοιχίζει παραπάνω μόνο λόγω ονόματος.

Ουδεμία σχέση το ποιος φτιάχνει και που ένα Panel. Σημασία έχουν οι προδιαγραφές που έχει ορίσει αυτός που κάνει την παραγγελία.

Η Samsung για παράδειγμα φτιάχνει Panels για πολλές εταιρίες. Κάποια από αυτά είναι υψηλής ποιότητας και κάποια χαμηλής. Φυσικά το κόστος διαφέρει ανάλογα την ποιότητα, δηλαδή ανάλογα με τις προδιαγραφές. Αυτό δεν σημαίνει ότι η Samsung μπορεί να κάνει χρήση αυτών των Panel επειδή τα φτιάχνει η ίδια. Μπορεί το κόστος για αυτήν να είναι μεγάλο και να μην θέλει να παίζει με τόσο ακριβά μοντέλα στην αγορά.

 

Το Brand το πληρώνεις, αλλά όχι πολύ παραπάνω.

Κάποιες φορές καλείσαι να πληρώσεις το R&D και κάτι τέτοιο πιστεύω ότι συνέβη με της LED backlit τηλεοράσεις. Ενώ στα ίδια χρήματα μία τηλεόραση τεχνολογίας Plasma είναι φανερά πολύ καλύτερη κάποιος θα προτιμήσει την LED λόγω marketing και από αυτά που ακούει για τις Plasma που ίσχυαν όταν η τεχνολογίας τους ήταν σε πρώιμο στάδιο. Μία Plasma ακόμα και 30% φθηνότερη από μία LED είναι πιθανό να είναι καλύτερη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμια προσφορα φαινεται γενικα,αλλα ας μας πει κανεις εντυπωσεις απο την τηλεοραση,αυτοι που την εχουν ηδη ή την αγορασαν.

 

Ειναι λιγο δυσκολο πιστευω να βρεις καποιον να την εχει και να σου πει εντυπωσεις.

 

Μακαρι να βρεθει καποιος αλλα ειναι εφ εντ γιου ρε φιλος(ελπιζω να καταλαβαινεις).

 

ΠΑΡΩΝ!!!!!!

 

Λοιπόν ας ξεκινήσω...πρίν 2 χρόνια αγόρασα μια Samsung 23 για του πατέρα μου το δωμάτιο και μια F&U 21 για την κουζίνα,τιμές 210ε και 115ε αντίστοιχα....πρώτα ν αναφέρω οτι μ αρέσει πολύ η samsung σαν εταιρεία,προιόντα άλλωστε ετοιμάζομαι να πάρω μία 40 τώρα και είμαι ένας μέσος καταναλωτής ο οποίος μπορεί να διακρίνει τις διαφορές μιας εικόνας,δεν υπήρχε καμιά σχέση μεταξύ των δύο οθονών με την ίδια κεραία η F&U σε default settings ήταν πολύ πιο ζωντανή εικόνα απο την samsung που όσο και αν της πείραζα τις ρυθμίσεις δεν έφτανε σε τπτ την εικόνα της F&U...αυτό έγινε με τις οθόνες δίπλα-δίπλα....μετά απο δύο χρόνια η samsung είναι στα pits μάλλον με χαλασμένο mpeg4 και η F&U ακόμα παίζει ατάραχη....αυτήν ήταν μια εμπειρία που μου δίδαξε και σε μένα και στον πατέρα μου οτι στις τηλεοράσεις δεν ισχύει το ρητό "οτι πληρώνεις παίρνεις"......

 

και να σου βγάζει την προσφορά ο κοτσόβολος και αμέσως ακούω τον πατέρα μου "παμε να την πάρουμε" την τσίμπισα ,όταν την αγόρασα ακούω το αδέλφι να μου λέει καλα 32 F&U πηγες και πήρες...γελάω και του λέω να κάνουμε το τέστ δίπλα-δίπλα με μια philips να δούμε ποια έχει την καλύτερη εικόνα το αποτέλεσμα μπορείτε να το προβλέψετε?απο την philips 32(500ε το 2010) είχε πιο καλή εικόνα...

 

τώρα στα τεχνικά,αν θυμάμαι καλά η αναλυσή της είναι 1366χ768,led,δεν θα σας εντυπωσιάσει με την στοιβαρότητα της σαν κατασκευή αλλά μάλλον αυτό το περιμένεις,ο media player παίζει οτι και αν του εχω βάλει ,ταινίες με ενσωματωμένους υπότιτλους αλλά και ταινίες με ξεχωριστούς εδώ να πώ οτι κάποια στιγμή αφου πείραζα τις ρυθμίσεις του οι ξεχωριστoί υπότιτλοι μου εβγαιναν !@#$%^ έκανα επαναφορά εργοστασιακών και όλα οκ στα συν του τα τρία χρόνια εγγύηση απο αμοιρίδη-σαββίδη....

 

υγ1 έπρεπε να γίνω συγγραφέας

υγ2 συγνώμη για το μεγάλο post,έγραψα ένα τόσο μεγάλο post για να δείξω σε μερικούς εδω μέσα οτι τουλάχιστον σε τηλεοράσεις με μικρό budget δεν χρειάζεται να ξηλωθούμε για να πληρώσουμε το καπέλο των brand

υγ3 για την τιμή τους τις θεωρώ εξαιρετικές 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...