Προς το περιεχόμενο

Chrome browser: Γίνεται κύλιση των tabs όπως με τον Firefox;


Kostas75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Γίνεται με κάποια "κρυμμένη" ρύθμιση (μάλλον όχι) ή με τη χρήση κάποιου addon/plugin στον Google Chrome να έχουμε κύλιση των tabs προς τα δεξιά ή προς τα αριστερά, όταν γίνονται πολλά τα tabs, όπως γίνεται στον Mozilla Firefox;; Είναι πολύ πιο βολικό και εύχρηστο το περιβάλλον στον Firefox σε αυτό τον τομέα, γιατί όταν υπάρχουν πολλά tabs ανοιχτά στον Firefox βλέπεις τι είναι ανοιγμένο στο κάθε tab (εφόσον υπάρχει minimum width), ενώ στον Chrome μικραίνουν σταδιακά, όσο ανοίγεις, τόσο πολύ τα tabs, που από ένα σημείο και πέρα δεν μπορείς να δεις καν για τι tabs πρόκειται, τι είναι δηλαδή το tab (π.χ.: είναι το του Insomnia ή το tab του in.gr; Δεν φαίνεται τίποτα!).

Το μόνο που βρήκα ψάχνοντας είναι ένα extention, το TooManyTabs for Chrome, αλλά δεν είναι σαν τον Firefox, θα ήθελα κάτι πιο κοντινό στο στυλ του Firefox, αν όχι το ίδιο, που θα ήταν το ιδανικό.

 

Ελπίζω να είναι ξεκάθαρη η ερώτησή μου.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά στο πρόσθετο Tabs outliner .Σου δίνει την δυνατότητα να δεις τι περιεχέι κάθε tab ,διαφέρει όμως ο τρόπος εμφάνισης από αυτό που υπάρχει στον firefox .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο κοντινο που βρηκα ειναι το Chrome Toolbox οπου εχει επιλογη να κανεις scroll στα tabs σου,
 απλα δεν εχει τα βελακια.
Το δοκιμασα και μου φανηκε αξιοπρεπεστατο.

Ρωτησε και στο thread του Chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο κοντινο που βρηκα ειναι το Chrome Toolbox οπου εχει επιλογη να κανεις scroll στα tabs σου,

 απλα δεν εχει τα βελακια.

Το δοκιμασα και μου φανηκε αξιοπρεπεστατο.

 

Ρωτησε και στο thread του Chrome.

 

Για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να εγκαταστήσω το Chrome Toolbox στο δικό μου Chrome browser. Δεν βγάζει κάποιο μήνυμα άρνησης ή λάθους, αλλά το κουμπί που θα μπορούσα να πατήσω και λέει πάνω "ΔΩΡΕΑΝ" είναι disabled, οπότε δεν υπάρχει η δυνατότητα να το πατήσω.

Δοκίμασα επιπλέον να το ψάξω μόνος μου το συγκεκριμένο plugin αλλά δεν επιστρέφει το Chrome Toolbox το Search, σαν να μην υπάρχει!

Μπορείς να με βοηθήσεις;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι δεν το βρισκει το search πρωτη φορα το ακουω.

Eχεις την τελευταια εκδοση του chrome?
Εχεις admin privileges στον υπολογιστη σου?
Αλλα extensions μπορεις να κανεις εγκατασταση?
Για ανεβασε μια φωτο με το button που δεν σ΄αφηνει να πατησεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι δεν το βρισκει το search πρωτη φορα το ακουω.

 

Eχεις την τελευταια εκδοση του chrome?

Εχεις admin privileges στον υπολογιστη σου?

Αλλα extensions μπορεις να κανεις εγκατασταση?

Για ανεβασε μια φωτο με το button που δεν σ΄αφηνει να πατησεις. 

 

Φυσικά και έχω την τελευταία έκδοση του Chrome, με admin rights στο PC μου (εννοείται..), έχω κάνει install διάφορα άλλα extensions χωρίς κανένα πρόβλημα.

Επιλέγοντας το link που παρέθεσες παραπάνω, αυτή τη φορά δεν μου βγάζει καν το κουμπί που δεν μπορούσα να πατήσω, αλλά το παρακάτω μήνυμα.

Και εξακολουθώ να μην μπορώ να βρω το extension που αναφέρεις κάνοντας εγώ search για extensions του Chrome.

 

 

post-54182-0-85433100-1387408932_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σου ειχα γραψει το post για το chrome toolbox, υπηρχε γιατι το εγκατεστησα να δω το tab scroll.
Τωρα που το πατησα, μου βγαζει το ιδιο error με εσενα και ουτε εγω μπορω να το βρω στο google search.

Με ενα γρηγορο search, διαβασα και αλλους που λενε οτι δεν το βρισκουν πλεον..
Φανταζομαι το κλεισανε?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σου ειχα γραψει το post για το chrome toolbox, υπηρχε γιατι το εγκατεστησα να δω το tab scroll.

Τωρα που το πατησα, μου βγαζει το ιδιο error με εσενα και ουτε εγω μπορω να το βρω στο google search.

 

Με ενα γρηγορο search, διαβασα και αλλους που λενε οτι δεν το βρισκουν πλεον..

Φανταζομαι το κλεισανε?!?

 

Οπότε δεν υπάρχει λύση για την ώρα, έστω και σε beta ή alpha stage. :(

Ελπίζω να ξυπνήσει η Google και να κάνει κάτι για αυτό σύντομα, είναι κρίμα να αυτο-υπονομεύεται ο browser με την έλλειψη ενός βασικού feature που υπάρχει σε όλο τον ανταγωνισμό, ακόμη και στον ΙΕ υπάρχει μια υλοποίηση (αν και όχι ιδανική, αλλά υπάρχει!)!!!!.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έχουμε κανένα νεότερο στο θέμα, γνωρίζει κανείς κάτι;; Εγώ ψάχνω και δεν βρίσκω καμία σχετική προγραμματισμένη αλλαγή και ούτε κανένα άλλο add-on να λύνει το πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...