Προς το περιεχόμενο

Οταν κατεβαζω δεν μου ανοιγει σελιδες .!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και Χρονια Πολλα. :D

Εδώ και 10 μερες στου Ζωγραφου αντιμετωπίζω με την VDSL 50αρα μου του ΟΤΕ , το εξης πολύ παραξενο πρόβλημα.

 

Όταν κατεβαζω (μεγαλα αρχεια ) ο INTERNET EXPLORER , δεν μου ανοιγει καμια σελιδα.

Και σε win 7 και σε 8.1.

 

Δηλωσα βλαβη , ηρθαν από τον ΟΤΕ , και μου ειπαν ότι δεν εχει κανενα πρόβλημα η γραμμη μου αλλα φταιει ο υπολογιστης μου. :lol:

 

Εχω βαλει ΑΛΛΟΝ υπολογιστη πανω στο ZTE router του ΟΤΕ και μου κανει παλι τα ιδια. :cry:

 

Καμια ιδεα βρε παιδια ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιτα αν σου τρώνε τα download torrent πχ ολη την σύνδεση λογικο ειναι να μην σου ανοίγει τιποτα οση ωρα κατεβάζει , γιατι φαντάζομαι οτι οταν σταματας τα download ολα ειναι μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατεβαζω από torrents , αλλα με jdownloader από τα γνωστα sites.

 

Το περιεργο είναι ότι μεχρι πριν από 10 μερες όλα ηταν ρολοι.

 

ναι όταν σταματω να κατεβαζω , ανοιγει ξανα σελιδες.

 

Μου βγαζει μυνημα ότι δεν βρισκει τον dns server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με jdownloader να κατεβάζεις απο οπουδήποτε αν σου τρώει την σύνδεση λογικό ειναι να μην ανοίγει τιποτα και αφου λες οτι στο κανει και σε αλλο pc , δες λιγο οταν κατεβάζεις με ποσο σου κατεβάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζω με 6 mb/s δηλαδή το max της 50αρας.

Αλλα ξαναλεω δεν ειχα πρόβλημα μεχρι πριν από 10 μερες.

 

και αυτό με τον dns server που δεν βρισκει όταν δεν ανοιγει τις σελιδες τι είναι ?


Μείωσε τον αριθμό των connections στο JDownloader.


Το εχω στα default (2 connections).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι απλα ο dns server ειναι ο υπεύθυνος για να ανοίγουν οι σελίδες αφου σου τρώει ολη την σύνδεση δεν υπάρχει επικοινωνία και ετσι δεν ανοίγουν , στο λεω γιατι και εμενα το ιδιο κανει οταν κατεβάζω με το full , βασικα δοκίμασε κατι αλλο δες αν μπορεις στον jdownload να ορίσεις πχ να σου κατεβάζει με 3mb/s η 2 η 4 και δες εκει αν σου ανοίγουν οι σελίδες που δεν θα χρησιμοποιεις το 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι απλα ο dns server ειναι ο υπεύθυνος για να ανοίγουν οι σελίδες αφου σου τρώει ολη την σύνδεση δεν υπάρχει επικοινωνία και ετσι δεν ανοίγουν , στο λεω γιατι και εμενα το ιδιο κανει οταν κατεβάζω με το full , βασικα δοκίμασε κατι αλλο δες αν μπορεις στον jdownload να ορίσεις πχ να σου κατεβάζει με 3mb/s η 2 η 4 και δες εκει αν σου ανοίγουν οι σελίδες που δεν θα χρησιμοποιεις το 100%

Δυστυχως δεν εχει καποια επιλογή να κατεβαζει σαν premium user σε χαμηλοτερη ταχυτητα.

Αλλα πιο το νοημα να κατεβάζεις με χαμηλη ταχυτητα όταν πληρωνεις για vdsl 50??

και δεν καταλαβαινω τι αλλαξε τις τελευταιες μερες και μου εμφανισε το πρόβλημα.

και με καθαρη εγκατασταση σε νέο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδον σε ολα αυτα τα προγράμμα υπάρχει η επιλογή για να κατεβάζεις με πιο λιγο και λεω για το jdownloader κοιταξε στα settings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εχεις δηλωσει τπτ proxy στον ie??? αν ναι στο ff θα σ κανει τα ιδια.βαλε chrome k πες μας

όχι δεν εχω δηλωσει proxy.

Να δοκιμασω και με chrome , αλλα πιστευω ότι κατι παιζει με τον ΟΤΕ.

Δεν μπορει ξαφνικα να παρουσιαστηκε αυτό το πρόβλημα χωρις να εχω αλλαξει τιποτα.

Δειχνει ότι κανει drain το bandwith....

Εκτος εάν φταιει το router το ZTE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.δοκιμασε Hard reset το ρουτερ.

β.πεερνα το Net limiter και δοκιμασε να κοψεις απο εκει την ταχυτητα.

γ.περασε καρφωτα ip και dns.

δ.κλεισε firewall σε ρουτρ και pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...