Προς το περιεχόμενο

Αγορά πληντυρίου


A_panM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις χθες χάλασε το πληντύριο που έχουμε στο σπίτι (πληντύριο και στεγνωτήριο μαζί της hoover 3 ετών).Τι θα μου προτείνατε για αγορά?Θα ήθελα να είναι ανάμεσα σε bosch pitsos και siemens...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bosch pitsos siemens ειναι η ίδια εταιρία

 

http://www.bsh-group.gr/index.php?page=105152

 

Πάρε κάτι απο αυτές τις εταιρίες και να μην δώσεις πολλά χρήματα γιατί δυστυχώς αυτές οι συσκευές είναι αναλώσιμες στα 3-5 χρόνια. Οι ίδιοι οι κατασκυαστές τις έχουν καταστήσει έτσι.

 

Επιπλέον να ψάξεις το πρόβλημα της δικιάς σου συσκευής. Λογικά είναι κοινό και λογικά παίζει να συμφέρει να το διορθώσεις. Μάλιστα αν η συσκευή σου έχει πουληθεί σε πολλά κομμάτια, τότε θα υπάρχουν και οδηγοί επισκευής απο χρήστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι μου είπε τεχνικός που ήρθε να το κοιτάξει αντιμετωπίζει πρώτο πρόβλημα στην πλακέτα.Το συγκεκριμένο έχει 2 πλακέτες, μια στην μικρή οθόνη για τα προγράμματα και άλλη μια (δεν θυμαμαι ακριβώς όνομα).Ηπλακέτα που έχει πρόβλημα είναι η δεύτερη.

Επίσης δεύτερο πρόβλημα με τα ρουλεμαν του κάδου.Ο κάδος είναι φιξ και δεν ανοίγει ώστε να τα αλλάξει.Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τις υγείες σου :-)

Έχω ακούσει από πολλούς ότι τα πλυντήρια-στεγνωτήρια τρώνε πολύ ζόρι και χαλάνε γρήγορα. Οπότε ίσως καλύτερα να πάρεις χωριστά ένα πλυντήριο και ένα στεγνωτήριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bosch,siemens και πιτσος υπαγονται στην ιδια εταιρεια και η μονη που εχει σοβαρο σερβις στην Ελλαδα. Καλυτερα εκει πληρωνοντας και επεκταση εγγυησης (στην ιδια εταιρεια και οχι σε τριτους στυλ κοτσοβολος-360).

 

Επισης καλα ειναι τα κορεατικα. Απο εκει και κατω ... το χαος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω δεν μπορείς να βασίζεσαι απόλυτα στην μάρκα. Είναι και πώς θα σου βγει το μοντέλο. Όλες οι φίρμες έχουν και καλά και μάπα μοντέλα.

Προσωπικά έχω electrolux πλυντήριο και zanussi στεγνωτήριο. 12+ χρόνια και τα δύο δουλεύουν σαν σκυλιά, τα τελευταία 4-5 χρόνια μάλιστα δουλεύουν γαμιώντας, μιλάμε για καμιά 10ριά πλύσεις την εβδομάδα, αν είχανε μιλά θα μου βρίζαν την μάνα ξερωγώ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αγοραστες πρεπει να κρινουν με τα δεδομενα της τελευταιας πενταετιας (το πολυ). Αναγωγές σε μαρκες με παλαιοτερα πλυντηρια ειναι λαθος εκτος αν αγοραζει μεταχειρισμενο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bosch Pitsos Siemens είναι τα ίδια και άριστα πλυντήρια. Θα προτιμούσα Pitsos είναι σχετικά πιο φθηνά . Απο κει και πέρα ως δεύτερη επιλογή Samsung LG . 

Προσωπικά έχω Pitsos μισό χρόνο τώρα το WXP1000C6  το οποίο έχει καταργηθεί και την θέση του πήρε αυτό https://www.skroutz.gr/products/show/13197570  το οποιο είναι facelift αυτού που έχω εγώ. 




 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...