Προς το περιεχόμενο

iphone 5...Η εξαπατηση και το προβλημα μου


TheArisFR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια...

Ειμαι νεος στο φορουμ και δυστυχως δε γραφτηκα για καλο. Στο θεμα μας...

Ολα ξεκινησαν 1 βδομαδα πριν... βρηκα μια αγγελια στη χε που πουλαγε iphone 5 μαυρο στα 250e.

Πηρα τηλ το παιδι και βρεθηκαμε να δω το κιν. Μου ειπε οτι το κουτι το ειχε χασει. Ακουστικα κ φορτιστης imitation. Γι αυτο και η τοσο χαμιλη τιμη μ ειπε.

Το ανοιξε κανονικα μπροστα μου.... ολα ρολοι.

Το παιρνω.... παω σπιτι..... το ανοιγω... τιποτα... σημα μηδεν.

Για να μη σας κουραζω το κινητο ειναι απο σουιδια κλειδωμενο στην telenor.

Με rsim πιανει μονο δυκτιο wind.

Τι να κανω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν ειμαι σιγουρος και δεν ξερω πολα σου στελνω αυτο http://www.ebay.com/itm/100-UNLOCK-Telia-Three-Telenor-Tele2-Sweden-iPhone-5-4s-4-3gs-Factory-Unlocking-/321069581110?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Sim_Cards_CV&hash=item4ac13d0336

 

 

Αλλα κατσε πρωτα να μιλησουν η ειδικη μην φυγει το 80€ τζαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια...

Ειμαι νεος στο φορουμ και δυστυχως δε γραφτηκα για καλο. Στο θεμα μας...

Ολα ξεκινησαν 1 βδομαδα πριν... βρηκα μια αγγελια στη χε που πουλαγε iphone 5 μαυρο στα 250e.

Πηρα τηλ το παιδι και βρεθηκαμε να δω το κιν. Μου ειπε οτι το κουτι το ειχε χασει. Ακουστικα κ φορτιστης imitation. Γι αυτο και η τοσο χαμιλη τιμη μ ειπε.

Το ανοιξε κανονικα μπροστα μου.... ολα ρολοι.

Το παιρνω.... παω σπιτι..... το ανοιγω... τιποτα... σημα μηδεν.

Για να μη σας κουραζω το κινητο ειναι απο σουιδια κλειδωμενο στην telenor.

Με rsim πιανει μονο δυκτιο wind.

Τι να κανω????

Οταν λες ολα ρολοι,δηλαδη οταν το ανοιξε μπροστα σου ειχε και σημα?

Το iphone ειναι γνησιο η εκτος απο φορτιστη ειναι και το κινητο ιμιτασιον?Σιγουρευτικες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα και αν έδωσες 250€ όπως λες είναι πάρα πολυ λίγα για κλειδωμένο iphone. άρα και ακόμα να μην το ξεκλειδώσεις να χαίρεσαι που το πήρες τόσο φτηνά... συνήθως με 250€ παίρνεις hi fone και όχι iphone

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευε ρολοι και το σημα και το 3g.

Μολις γυρισα απο το γερμανο....

Ειναι αυθεντικο το κινητο ΑΛΛΑ τα πραγματα εγιναν χειροτερα....

Το παιδι εκει μου ειπε πως εινσι δηλωμενο σα κλεμενο το κινητο...

Εχω απογοητευτει οσο δε παει...

250ε δεν ειναι και λιγα παιδια... φοιτητης ειμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευε ρολοι και το σημα και το 3g.

Μολις γυρισα απο το γερμανο....

Ειναι αυθεντικο το κινητο ΑΛΛΑ τα πραγματα εγιναν χειροτερα....

Το παιδι εκει μου ειπε πως εινσι δηλωμενο σα κλεμενο το κινητο...

Εχω απογοητευτει οσο δε παει...

250ε δεν ειναι και λιγα παιδια... φοιτητης ειμαι

Αναμενομενο.official unlock ΞΕΧΝΑΤΟ γτ αν δεις νουμερα θα σου πεσουν οι τριχες.η μονη και καλυτερη λυση ειναι με rsim. Δινεις γυρω στα 20-25 ευρω και εισαι κομπλε.Το θεμα εινια αλλο τωρα.Το τηλ ειναι σε ios 7?.. Τον λογαριασμο του icloud του τον εχει σβησει απο μεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αυθεντικο το κινητο ΑΛΛΑ τα πραγματα εγιναν χειροτερα....

Το παιδι εκει μου ειπε πως εινσι δηλωμενο σα κλεμενο το κινητο...

Εχω απογοητευτει οσο δε παει...

250ε δεν ειναι και λιγα παιδια... φοιτητης ειμαι

Συγνωμη, αλλα βλεπεις μονο το τυρακι και δεν βλεπεις την παγιδα?

:blink:

Και μη μας πεις. πως δεν περασε απο το μυαλο σου εστω για 1sec,

οτι ειναι βουτηγμενοκλεμμενο το αιφονι, που πουλουσε το κλεφρονι

:ph34r:

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βλεπατεε τον τυπο που μου το εδωσε θα με καταλαβαινατε.

Γυρο στα 35... με σακακι πουκαμισο και τσαντα γραφειου... που να παει το μυαλο μου?

Μου ειπε και μου εδειξε το 5s και μου λεει... γι αυτο το πουλαω... πηρα 5s.

Το κακο ειναι οτι δεν ειχα ποτε iphone ωστε να καταλαβω κατι. Ακομα και για τα παρελκομενα... αλλος μου ειπε οτι δεν ειναι αυθεντικα.

Το εκανε ριστορ μπροστα μου και δεν εχει τιποτα απο απλ αι ντι κλπ.

Ειναι στην 6 εκδοση οχι 7.

Εγω τι να κανω τωρα?

Πως μπορω να το φτιαξω?

Η τι αλλο να κανω?

Ευχαριστω κιολας για το χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευε ρολοι και το σημα και το 3g.

Μολις γυρισα απο το γερμανο....

Ειναι αυθεντικο το κινητο ΑΛΛΑ τα πραγματα εγιναν χειροτερα....

Το παιδι εκει μου ειπε πως εινσι δηλωμενο σα κλεμενο το κινητο...

Εχω απογοητευτει οσο δε παει...

250ε δεν ειναι και λιγα παιδια... φοιτητης ειμαι

 

Ειναι αυτο ποου σου εστειλα στο pm φιλε .Λογικα ειναι ενεργοποιημενο το find my iphone ,και πλεον αν γινει καποιο restore απλα το κινητο παει στα σκουπιδια.

Edit τα πραγματα ειναι δυσκολα για την περιπτωση σου.Αν ζητησεις το ξεκλειδωμα [80 ευρω]και γινει,θα χρειαστει[οχι παντα ,μπορει]restore.Αν κανεις restore και παει στην 7 ,και ο προηγουμενος εχει μεσα το apple id του ,το κινητο σου παει για την καδουλα.Εγω ειτε θα το εδινα πισω[αν γραφει στοιχεια το κινητο οταν το γυρισεις στην 7],ειτε θα δοκιμαζα τα ξεκλειδωματα κτλ,ειτε θα το πουλαγα για ανταλλακτικα[οθονες καπακια flex κτλ].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αν ειναι κλειδωμενο σε norway telenor μαυρισμενο imei ξεκλειδωνει            αν ειναι telenor sweden μαυρισμενο imei δεν ξεκλειδωνει για τωρα που μιλαμε.          μιλαω για official unlock  χρονος αναμονης ξεκλειδωματος 24 εργασιμες μερες  στην ios 6 μπορει να σβησει το λογαριαμο απο τις ρυθμισεις αν θυμαμαι καλα!!! αλλιως διορθωστε με


Δεν ειμαι σιγουρος και δεν ξερω πολα σου στελνω αυτο http://www.ebay.com/itm/100-UNLOCK-Telia-Three-Telenor-Tele2-Sweden-iPhone-5-4s-4-3gs-Factory-Unlocking-/321069581110?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Sim_Cards_CV&hash=item4ac13d0336

 

 

Αλλα κατσε πρωτα να μιλησουν η ειδικη μην φυγει το 80€ τζαμπα

αυτη η δημοπρασια ειναι για καθαρο imei συσκευης  οχι blacklist    πρεπει να τσεκαρeις το imei gia sigoyra

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αυτο ποου σου εστειλα στο pm φιλε .Λογικα ειναι ενεργοποιημενο το find my iphone ,και πλεον αν γινει καποιο restore απλα το κινητο παει στα σκουπιδια.

Edit τα πραγματα ειναι δυσκολα για την περιπτωση σου.Αν ζητησεις το ξεκλειδωμα [80 ευρω]και γινει,θα χρειαστει[οχι παντα ,μπορει]restore.Αν κανεις restore και παει στην 7 ,και ο προηγουμενος εχει μεσα το apple id του ,το κινητο σου παει για την καδουλα.Εγω ειτε θα το εδινα πισω[αν γραφει στοιχεια το κινητο οταν το γυρισεις στην 7],ειτε θα δοκιμαζα τα ξεκλειδωματα κτλ,ειτε θα το πουλαγα για ανταλλακτικα[οθονες καπακια flex κτλ].

Δεν ισχυει τιποτα απο οτι λες.Το κινητο ειπε οτι το εκανε restore μπροστα του και ειναι στην 6.οποτε οτι και να ειχε μεσα και apple id κτλ διαγραφηκαν.

 αν ειναι κλειδωμενο σε norway telenor μαυρισμενο imei ξεκλειδωνει            αν ειναι telenor sweden μαυρισμενο imei δεν ξεκλειδωνει για τωρα που μιλαμε.          μιλαω για official unlock  χρονος αναμονης ξεκλειδωματος 24 εργασιμες μερες  στην ios 6 μπορει να σβησει το λογαριαμο απο τις ρυθμισεις αν θυμαμαι καλα!!! αλλιως διορθωστε με

αυτη η δημοπρασια ειναι για καθαρο imei συσκευης  οχι blacklist    πρεπει να τσεκαρeις το imei gia sigoyra

και στις δυο ξεκλειδωνουν τα κλεμμενα απλα στην συγκεκριμενη που ειναι σουηδικη απο οτι ειπε το παιδι θελει.....κρατηθειτε....300€  ;/..

Αν βλεπατεε τον τυπο που μου το εδωσε θα με καταλαβαινατε.

Γυρο στα 35... με σακακι πουκαμισο και τσαντα γραφειου... που να παει το μυαλο μου?

Μου ειπε και μου εδειξε το 5s και μου λεει... γι αυτο το πουλαω... πηρα 5s.

Το κακο ειναι οτι δεν ειχα ποτε iphone ωστε να καταλαβω κατι. Ακομα και για τα παρελκομενα... αλλος μου ειπε οτι δεν ειναι αυθεντικα.

Το εκανε ριστορ μπροστα μου και δεν εχει τιποτα απο απλ αι ντι κλπ.

Ειναι στην 6 εκδοση οχι 7.

Εγω τι να κανω τωρα?

Πως μπορω να το φτιαξω?

Η τι αλλο να κανω?

Ευχαριστω κιολας για το χρονο σας

Βαζεις rsim οπως σου ειπα και το ξεκλειδωνεις κανονικα.παρε μια rsim 9 pro και θα εισαι κομπλε

Στη θεση σου θα ημουν προσεκτικος & κατοπιν αν το κρατησεις

:shifty:

εν ολιγοις, οτι δεν θα χρεωθεις κλεπταποδοχη (ή και κλοπη) του

Το οτι το κινητο εχει δηλωθει σαν κλεμμενο και οτι ο τυπος το ειχε χωρις κουτι δεν σημαινει και απαραιτητα οτι το εχει κλεψει αυτος.Το κινητο εκτος απο τηνπιθανοτητα που γραψατε οτι μπορει να το εχασε/εκλεψαν απο τουριστα μπορει και να αγοραστηκε απο ebay,.Επισης δεν προκειται να τον βρουν ποτε.Εκτος και αν ειναι το iphone του πρωθυπουργου της σουηδιας που θα τον ειχαν βρει ηδη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...