Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει πάει κανείς Κωνσταντινούπολη; Κι αν ναι, πόσες μέρες αρκούν για να την δω; Ένα τριήμερο πχ;

 

Τριήμερο είναι λίγο, αλλά φτάνει για να δεις τα βασικά. Αν σε παίρνει, προσπάθησε να προσθέσεις 1-2 μέρες ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γέρος all inclusive. Ρυτίδες, πίεση κλπ

 

Εχω κλεισει με την παρεα για Πολη 2-7 Μαιου. Εχουμε κανει book ενα apartment 2,5 km απο την Ταξιμ.

 

Θελω μερικες συμβουλες για το που να κινηθουμε κυριως για νυχτα και φαγητο.

Δευτερευοντως για αξιοθεατα κλπ. Σιγουρα θα δουμε καποια πραγματα, αλλα τα βασικα.

 

Ευχαριστωωωω

 

 

Θες να σου προτείνουμε συγκεκριμένα μέρη για φαγητό και διασκέδαση ή γενικά;

 

Διότι γενικά πρέπει να δοκιμάσετε τα ντονέρ(ια), λαχματζουν(ια) και σια, το "βρώμικο" σάντουιτς με κοκορέτσι, παλαμίδα στο Βόσπορο, μύδια καλαμάκι, μπακλαβάδες και καταϊφι στου Gulluoglu κάτω στο Karakoy, τα γεμιστά λουκούμια με καϊμάκι που έχει δίπλα, προφιτερόλ στου Inci κοντά στη Ταξίμ, τα τσατάλια του δρόμου, να δροσιστείτε με Αϊράνι και άλλα πολλά. Πανδαισία γεύσεων και μυρωδικών η Πόλις.  

 

Μιαμ μιαμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσαμε τελικά Βρυξέλλες με τη λογική του να δούμε και 2-3 μέρη τριγύρω (αφού δε μας καθόταν η Βιέννη). Όποιος έχει πάει αν μπορεί να προτείνει κάτι, εμπειρίες κτλ ευπρόσδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ουδέτερο σαν μέρος οι Βρυξέλλες για μένα, μπορεί να σας αρέσει μπορεί και καθόλου.

Να πάτε σίγουρα Γάνδη, είναι μακράν η πιο ωραία πόλη στο Βέλγιο για μένα από όλες τις απόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι η Μπιζ; Ρομαντικά είναι; Τουλάχιστον έχει βάφλες..

Αν δεν σε ενοχλούν οι ορδές τουριστών στην Μπριζ, ωραία είναι κι εκεί. Στη Γάνδη έχεις παρόμοια ομορφιά (πιο όμορφη αν ρωτάς εμένα) και πολύ καλύτερη νυχτερινή ζωή και ατμόσφαιρα σαν πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια καποιο ησυχο μερος για καλοκαιρινες διακοπες για οικογενεια με μικρο παιδακι οδικως ;

εννοειται ομορφο μερος ωραιεςπαραλιες,θαλασσες και κανα ομορφο πλακοστροτο για βραδινη βολτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έκλεισα εισητήρια την προηγούμενη εβδομάδα αλλά κάτι προέκυψε και θέλω να τα αλλάξω για μια μέρα μετά.

Τα εισητήρια κλείστηκαν μέσω Viva και αφορά ταξίδι που θα γίνει σε 2,5 μήνες από τώρα.

Μπορώ να τα ακυρώσω και να μου επιστραφούν τα λεφτά με την αιτιολογία ότι αποτελει ηλεκτρονική συναλλαγή (και ό,τι συνεπάγεται αυτό/αναιτιολόγητη υπαναχώρηση κτλ.) ή όχι? Φαντάζομαι ότι μάλλον το δεύτερο, αλλά δεν ξέρω γιατί αφορά αρκετά μακροπρόθεσμη κράτηση.Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Έκλεισα εισητήρια την προηγούμενη εβδομάδα αλλά κάτι προέκυψε και θέλω να τα αλλάξω για μια μέρα μετά.

Τα εισητήρια κλείστηκαν μέσω Viva και αφορά ταξίδι που θα γίνει σε 2,5 μήνες από τώρα.

Μπορώ να τα ακυρώσω και να μου επιστραφούν τα λεφτά με την αιτιολογία ότι αποτελει ηλεκτρονική συναλλαγή (και ό,τι συνεπάγεται αυτό/αναιτιολόγητη υπαναχώρηση κτλ.) ή όχι? Φαντάζομαι ότι μάλλον το δεύτερο, αλλά δεν ξέρω γιατί αφορά αρκετά μακροπρόθεσμη κράτηση.Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει.

 

οχι δεν μπορεις δηλαδη το να τα ακυρωσεις μπορεις αλλα θα σου επιστραφει ενα πολυ μικρο ποσο

το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να τα αλλαξεις πληρωνοντας ενα ποσο για την αλλαγη! Συνηθως ειναι 30€ (αλλα αυτο εξαρταται απο την εταιρεια!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καποιο ησυχο μερος για καλοκαιρινες διακοπες για οικογενεια με μικρο παιδακι οδικως ;

εννοειται ομορφο μερος ωραιεςπαραλιες,θαλασσες και κανα ομορφο πλακοστροτο για βραδινη βολτα.

οδικώς από που; πόσα χλμ μπορεις να διανύσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν μπορεις δηλαδη το να τα ακυρωσεις μπορεις αλλα θα σου επιστραφει ενα πολυ μικρο ποσο

το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να τα αλλαξεις πληρωνοντας ενα ποσο για την αλλαγη! Συνηθως ειναι 30€ (αλλα αυτο εξαρταται απο την εταιρεια!)

Γενικότερα μέχρι πόσες μέρες πριν το ταξίδι μπορεί να γίνει αυτή η αλλαγή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...