Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τέλος Οκτώβρη έχει κανονιστεί ταξίδι Λονδίνο και απ κει one-way με αυτοκίνητο η διαδρομή Λονδίνο - γλασκωβη..! Τι στάσεις αξίζει να κάνω στο ενδιάμεσο...!? Καμία πρόταση..!?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βελιγράδι ξέρουμε πόσο πάει με ΟΣΕ και πόσες ώρες κάνει (από Αθήνα) ?

Δε μου βγάζει κάτι στον Τραινοσέ, ίσως έχει πρόβλημα η σελίς τους

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα πάω περτουλι-ελατη

Σε ποιο απ τα δύο να κάνω την διανυκτερευση

Εξαρταται τι θελεις. Πιο ορεινο τοπιο και απολυτη ησυχια? - Περτουλι.

Αν θελεις πιο κοσμικο με 1-2 καφετεριες μπαρακια τοτε Ελατη (35 λεπτα απο τα Τρικαλα). Παντως οι αποστασεις μεταξυ τους ειναι μικρες 15-20 λεπτα.

Ποσες μερες και που σκεπτεσαι να πας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τι θελεις. Πιο ορεινο τοπιο και απολυτη ησυχια? - Περτουλι.

Αν θελεις πιο κοσμικο με 1-2 καφετεριες μπαρακια τοτε Ελατη (35 λεπτα απο τα Τρικαλα). Παντως οι αποστασεις μεταξυ τους ειναι μικρες 15-20 λεπτα.

Ποσες μερες και που σκεπτεσαι να πας?

ελεγα να κατσω 2 μερες περτουλι-ελατη και αλλες δυο στο μετσοβο.

αξιζει λες ετσι ή να να κατσω 1 μερα περτουλι-ελατη και 3 μετσοβο?

 

επισης εχεις να προτεινεις οτιδηποτε σε αυτα τα μερη για φαι η καφε? μαρεσουν μαγαζια με ωραια θεα κυριως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιοχη Μετσοβου ειναι παρα πολυ ομορφη...αλλα 2 μερες ειναι αρκετες γιατι θα εισαι εκει στο χωριο...δεν εχει να πας αλλο. Ενω στην περιοχη περτουλιου ελατης εχει πολλα μερη και χωρια να πας.Μεχρι και λιμνη παστηρα στην Καρδιτσα φτανεις. Μερχι με μετεωρα βλεπεις.

οσο για φαγητο στην Ελατη θα πας προς το τελος του χωριου (στο δρομο για περτουλι) στην περιοχη καναβια (πρβην Ταβερνα τηλεμαχου) σ=καθως ανεβαινεις στο δεξι σου χερι. Καθιστες μεσα στα παραθυρα. Εχει θεα. Στο Περτουλι στην Ταβερνα του Βασιλη. ΣΤο νεραιδοχωρι πριν μπεις εχει παλι στα δεξια τον Νιαβη.

Ποτε θα πατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος συμφορουμίτης ψήνεται για ταξίδι στην Αυστραλία, φαίνεται να έχει προκύψει μια εκπληκτική προσφορά για Σίδνεϊ, αν και παίζει να πρόκειται για λάθος της British Airways!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταξιδεύω με ενδιάμεσο σταθμό Κοπεγχάγη και έχω δυο επιλογές ως προς τον χρόνο μεταξύ των δύο πτήσεων:

 

- 2 ώρες

- 7 ώρες παρά κάτι ψιλά

 

Κοπεγχάγη έχω πάει, αλλά ψηνόμουν να διαλέξω το 7ωρο για να πάρω τρενάκι για Μάλμε. 20 λεπτά κάνει λέει, φθηνό είναι, οπότε σκεφτόμουν να κάνω μια βόλτα, να δω τη γέφυρα που ενώνει τις δυο χώρες και να περπατήσω το Μάλμε για κανένα 3ωρο. Έχει πάει κανείς να μου πει αν αξίζει; Τέλος Νοεμβρίου θα είναι το ταξίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...