Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεκεμβρη θα παμε και εμεις Παρισι οποτε οτι tips εχεις για αξιοθεατα-φαγητο-ποτο καλοδεχουμενα!

Για παρισι θα πρεπει να ανοιξουμε σub topic ιδιως για χριστουγεννα.

Εκτος απο αυτα που εχουν ειπωθει (και θα ειπωθουν ) θα κανω δυο προτασεις.

Do=πηγαινετε disneyland εστω και γι αμια ημερα κυριως την περιοδο των εορτων ειναι φανταστικα.

Dont=Αν ειστε πρωτοχρονια μην κανετε το λαθος ν ακανετε αλλαγη χρονου εξω και κυριως στα champs elysses.Πολυς κοσμος ,πολλοι μεθυσμενοι,ενιοτε και ξυλο, και αν δεν εχετε μεσο να γυρισετε πισω δυσκολα τα πραγματα.

Προτιμηστε να κλεισετε καπου (σε εξωφρενικες τιμες βεβαια) κατα προτιμηση κεντρικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες, παίρνω newsletter από airtickets.gr και λέει: Προσφορά για Παρίσι από 55Ε, για Αμστερνταμ από 70Ε!

Τι ημερομηνίες όμως είναι αυτές οι τιμές?? Πρέπει δηλαδή να ψάξω μόνος μου μία μία τις μέρες να δω που θα είναι τα 70 ευρώ για Άμστερνταμ? Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με προσφορές αεροπορικών γιατί πάντα ταξιδεύω όταν θελήσω και όχι όταν βγει κάποια προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά θέλω να πάω με τη γυναικά μου μήνα του μέλιτος όταν παντρευτούμε.   πείτε μου μέρη ωραία ρομαντικά αλλά σε λογικές τιμές (εκτός Ελλάδος).  θα μου άρεσε κάτι σαν  borabora-300x168.jpg

 

αλλά θα που λεφτά για τέτοια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για έτσι και φθηνά μόνο εντός Ελλάδας ξέρω! :)

Κοντινές επιλογές: Βαλερίδες νήσοι (Μαγιόρκα, Μινόρκα, Ίμπιζα), ή Κανάρια νησιά (Γκραν Κανάρια, Τενερίφη, Λα Πάλμα).

Τώρα αν θές κάτι πιο μακρινό η Ταυλάνδη είναι υπέροχη αλλά ετοιμάσου να πληρώσεις 600-700 για εισιτήρια το άτομο και να μπείς στο αεροπλάνο καμια 12αριά ώρες. Βέβαια τα εξοδα που θα έχεις εκεί θα είναι μηδαμινά.

Πάντως το πιο εξωτικό μέρος στην Ευρώπη για μένα είναι η Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω δυο προτασεις για ταξιδι του μελιτος ,κοντινες και οικονομικα προσιτες οχι εξωτικες ομως.

ΠΑρισι και ΒΕνετια.

Στο πρωτο πηγαμε εμεις ταξιδι του μελιτος και στο δευτερο πηγαμε φετος (και στα δυο θελουμε να ξαναπαμε).

Για εξωτικα θελει παχυ πορτοφολι.Αλλα οπως ειπε και φιλος το πιο εξωτικο μερος της ευρωπης ειναι η ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες, παίρνω newsletter από airtickets.gr και λέει: Προσφορά για Παρίσι από 55Ε, για Αμστερνταμ από 70Ε!

Τι ημερομηνίες όμως είναι αυτές οι τιμές?? Πρέπει δηλαδή να ψάξω μόνος μου μία μία τις μέρες να δω που θα είναι τα 70 ευρώ για Άμστερνταμ? Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με προσφορές αεροπορικών γιατί πάντα ταξιδεύω όταν θελήσω και όχι όταν βγει κάποια προσφορά.

 

 

 Λογικά στο mail που έλαβες θα αναφέρει για ποιες ημερομηνίες ισχύουν οι προσφορές! Η συγκεκριμένη προσφορά λέει ότι όσο πιο νωρίς κλείσεις τόσο πιο φθηνά. Νομμίζω πάντως ότι ισχύει μέχρι τέλη Μαρτίου, αν θυμάμαι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λέει μέχρι τέλη Μάρτη αλλά δε δίνει κατευθύνσεις τι ημερομηνίες να ψάξω! Το ότι τρέχει μια προσφορά 3-4 μήνες, δε με βοηθάει να βρω ποιες ημερομηνίες συγκεκριμένα είναι τα φτηνότερα εισιτήρια που αναφέρει..
Anyway, μπήκα στο site της transavia και έψαξα ανά μήνα:
Link.png Site: ATH - AMS / Transavia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα! 27-29 Δεκεμβρίου θα βρίσκομαι στην Αθήνα για διακοπές. Θα είμαστε ζευγάρι και θέλω να μου προτείνετε μέρη τα οποία αξίζει πραγματικά να δει κανείς (προφανώς έχω κάποια στο μυαλό μου), καθώς και μέρη για ωραίο ποτό με θέα/ωραίο μαγαζί κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που σκεφτηκαμε ειναι Ακροπολη-Μουσειο, Πλακα-αναφιωτικα και γυρω περιοχη, γκαζι, λυκαββητος. Για ποτο που προτεινετε να επισκεφτουμε; Θα μενουμε Πλακα. Επισης προς Πειραια μερια, εχει ωραια μερη για βολτα και ευκολα προσβασιμα με μετρο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που σκεφτηκαμε ειναι Ακροπολη-Μουσειο, Πλακα-αναφιωτικα και γυρω περιοχη, γκαζι, λυκαββητος. Για ποτο που προτεινετε να επισκεφτουμε; Θα μενουμε Πλακα. Επισης προς Πειραια μερια, εχει ωραια μερη για βολτα και ευκολα προσβασιμα με μετρο; 

Μετρό όχι ακόμη αλλά ηλεκτρικό έχει που δε σε πάει βέβαια εκεί που θες ακα πασαλιμάνι/μαρίνα ζέας/μικρολίμανο.Έχει λεωφορεία βέβαια, βάζεις στο google maps το στίγμα και σου βγάζει όλες τις επιλογές που έχεις προς τα εκεί που θες αναλυτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθηναίοι insomniacs την βοηθεια σας θα ήθελα.. Δεν ξέρω αν ταιριάζει ακριβως εδώ αλλά δεν βρήκα προσφατο θέμα για έξοδο... Μπορεί να μ πει κάποιος ένα καλο jazz bar με live μουσικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια!

 

Θέλουμε (ζευγάρι) να πάμε αράχωβα το τριήμερο 25-26-27. Δεν εχουμε ξαναπαει και δε ξερουμε... Σε πρωτη φαση με ενδιαφερει να βρουμε ενα καλο ξενοδοχειο/ξενωνα/δωματια να μεινουμε. Υπαρχει καμια προταση ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...