Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Τοτε Μοσχα ισως ειναι καλη επιλογη, απλα εχει στο νου σου οτι για τη βιζα πρεπει να εχεις voucher απο ξενοδοχειο, εισητηριο με επιστροφη και να κανεις αιτηση να πληρωσεις καμια 50ευρο και να περιμενεις.

 

Τορινο 10 μερες ειναι πολλες. Μπορεις να σπασεις τις μερες σε Τορινο-Μιλανο βρισκεις φτηνο λεωφορειο για να μεταφρθεις. Εχει και χαι κλας αλλα εχει και πιο νορμαλ καταστασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τοτε Μοσχα ισως ειναι καλη επιλογη, απλα εχει στο νου σου οτι για τη βιζα πρεπει να εχεις voucher απο ξενοδοχειο, εισητηριο με επιστροφη και να κανεις αιτηση να πληρωσεις καμια 50ευρο και να περιμενεις.

 

Τορινο 10 μερες ειναι πολλες. Μπορεις να σπασεις τις μερες σε Τορινο-Μιλανο βρισκεις φτηνο λεωφορειο για να μεταφρθεις. Εχει και χαι κλας αλλα εχει και πιο νορμαλ καταστασεις

Επαθα πλακα με ποσα χαρτια&λεφτα χρειαζονται για διαβατηριο+βιζα για Μοσχα.Και την ειχα για 1st choice αλλα δεν το βλεπω πλεον.170 τα εισητηρια+100 για τα υπολοιπα παει πολυ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μοσχα,Τορινο,Μιλανο ή Ντελφτ?

(Φοιτητικη φαση.Επισης μη μου πειτε αλλες επιλογες)

 

Να πω εγώ για Delft που έμεινα 3 χρόνια! Πανέμορφη και πολύ μικρή πόλη. Μεγάλος φοιτητικός λαός λόγω του πολυτεχνείου, οπότε και πολλά parties να πάτε. Σημαντικό plus είναι οτι το Rotterdam είναι 10 λεπτά με το τρένο και η Χάγη άλλα 10, οπότε υπάρχουν αρκετά πράγματα να κάνετε τριγύρω. Επίσης το Άμστερνταμ είναι 1 ώρα μακρία, και γενικώς η χώρα λόγω μεγέθους προσφέρεται για μονοήμερες εκδρομές. Αν δεν έχεις ξαναπάει Ολλανδία θα σε ενθουσιάσει πιστεύω. Downsides: Το κόστος σε ξενοδοχείο και μετακινήσεις είναι σχετικά μεγάλο (αν και μπορείς να βρείς φθηνά hostels, στο Delft άνοιξε αυτό τελευταία: Link.png Site: http://www.hosteldelft.nl/ ), επίσης αν πάτε τώρα ο καιρός μάλλον θα είναι πολύ βροχερός.

Επεξ/σία από totem_lost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επαθα πλακα με ποσα χαρτια&λεφτα χρειαζονται για διαβατηριο+βιζα για Μοσχα.Και την ειχα για 1st choice αλλα δεν το βλεπω πλεον.170 τα εισητηρια+100 για τα υπολοιπα παει πολυ.

ειμαι 2 ωρες με αμαξι απο τα Συνορα της Ρωσιας και ο λογος που δεν παω ειναι η βιζα. Ηθελα να παω για πρωτοχρονια αλλα δεν παιζει. ΤΟ μονο πουπαιζει ειναι αν πας με γκρουπ και οδηγο με Πλοιο εχεις δυνατοητητα να μεινεις εως 72 ωρες χωρις βιζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Miles+Bonus Newsletter | Εξαργυρώστε έως 30% λιγότερα μίλια στις Happy Miles πτήσεις μέχρι 29.02.2016! - aegean air.

 

Έ(ως και 30% λιγότερα μίλια σε συγκεκριμένες πτήσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω Ρώμη 14-16 του μήνα και θα θελα να ρωτήσω τι αξίζει να επισκεφτώ και που να φάω καλά και φτηνά;

κολοσσαίο,villa borghese,fontana di trevi,pantheon,piazza di spagna για μενα μιας και θα εισαι για λιγες μερες.

 

 

για φαι αν και δεν πηγαμε σε πολλα εμενα μου αρεσε περισσοτερο σ'αυτα τα 2

http://www.mammaangelas.com/

https://foursquare.com/v/la-taverna-italiana/4fa7f9bfe4b012feff2a508a

 

οι τιμες μου φανηκαν νορμαλ,ήσυχο και ωραίο περιβάλλον,φιλικό προσωπικό και πολύ ωραίο φαί.(Στο πρώτο ζυμαρικά,στο δεύτερο ζυμαρικά και πίτσα) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που πάμε να αιτηθούμε τα μίλια από τα ξενοδοχεία που δικαιούμαστε με το Miles & Bonus της Aegean;

 

Μπαίνοντας στο λογαριασμό μου, επιλέγω My Miles & Bonus account, κάτω δεξιά πατάω το Claim missing miles και η καρτέλα που ανοίγει ζητάει αριθμό πτήσης. 

 

Τι κάνω λάθος;

 

Δε μου απάντησαν στο τηλ., δεν τα βρίσκω, απελπίστηκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Claim missing Miles ειναι για να αιτηθείς μίλια που έκανες σε προηγούμενο ταξίδι και δεν καταχωρήθηκαν.
Με ξενοδοχεία δεν το έχω ξανακούσει - είσαι σίγουρος ότι γίνεται;

Edit Ναι βλακείες λέω, φυσικά και γίνεται. Χμ, στο miles and more υπάρχει η δυνατότητα να το κάνεις και με σύνταξη κειμένου αντί με την συμπλήρωση της έτοιμης αίτησης ονλαην...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω Ρώμη 14-16 του μήνα και θα θελα να ρωτήσω τι αξίζει να επισκεφτώ και που να φάω καλά και φτηνά;

 

http://www.insomnia.gr/topic/100280-διακοπές-ταξίδια-εκδρομές/?p=54380333

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προορισμός εντός Ευρώπης, χωρίς τεράστιο budget (~3 μέρες), για μοναχική (θα ταξιδέψω μόνος μου) εξερεύνηση, φωτογραφίες και καλό φαγητό?

 

Είναι το πιο "φλου" ταξίδι που θέλω να κάνω, δεν θελω να σχεδιάσω πολλά, μόνο αεροπορικά και διαμονή, τα υπολοιπα exploration, μπορείτε να βοηθήσετε με ιδέες? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μεινει/ξερει κανεις τιποτα για το "Grand Hotel Palace" στη Θεσ/νικη? Κυριως για το πρωινο του?

Γιατι διαβαζω TripAdvisor και βλεπω αντιφασεις...

 

 

post-231489-0-23527400-1449493413_thumb.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...