Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πέρσι πήγα τη βδομάδα πριν το δεκαπενταύγουστο...εντάξει για παραλίες είναι το απόλυτο για μένα...έτυχε φορές να μένω με το στόμα ανοικτό από τις παραλίες που είδα. Έμεινα μια βδομάδα στον Αδάμαντα που είναι το λιμάνι και ουσιαστικά το κέντρο του νησιού. Δεν προτείνω να μείνεις σε άλλο χωριό αν και σίγουρα θα βρεις περι τα 10 ευρώ φτηνότερο δωμάτιο πιο έξω από τον Αδάμαντα. Πολύ ωραία επιλογή για διαμονή και η Χωρα που είναι ορεινά του Αδάμαντα και έχει πολύ κόσμο το βράδυ αλλά δεν έχει παραλία. Γενικά χρειάζεται μεταφορικό μέσο για να πας σε όλες τις παραλίες. Απαραίτητα!

Οι τιμές νορμάλ σε όλα [φαγητό,ποτά,κτλ.] Το δωμάτιο δίκλινο που έκλεισα μετα βίας 10 μέρες πριν πάω 55 ευρώ το βράδυ. Όσο πιο νωρίς κλείσεις τόσο καλύτερα.

 

Νυχτερινή ζωή μη φανταστείς και τίποτα σπουδαίο. Κάποια ωραία καλοκαιρινά μπαράκια και ταβέρνες ουσιαστικά. Πολύ ευχάριστο κλίμα πάντως.

 

Γενικά πολύ ζευγάρι. Αλλά όχι μόνο και αυτό έχει τα καλά του...

 

Πολύ καλή φάση και ο ολοήμερος γύρος του νησιού με καραβάκια γιατί βλέπεις μέρη και παραλίες που δεν παει αυτοκίνητο.

 

Για μένα πολύ καλή επιλογή αν θες να ξεκουραστείς , να δεις απίστευτες παραλίες και όχι να ξεσαλώσεις σε νυχτερινά μαγαζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δες την παράθεση εδώ http://www.insomnia.gr/vb3/showpost.php?p=1545642

 

το λινκ σου παραπεμπει σε ενα ποστ το οποιο πραπεμπει σε 2 λινκ απ'τα οποια το ενα δεν υπαρχει και στο αλλο γινεται ενα μπαχαλο με τον εναν να βριζει τον αλλο.ασε που ειναι παλιο. (πανω απο 6μηνο!):-?

 

edit.μολις ειδα το edit σου!θα το κοιταξω.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σκέφτομαι για την διαδρομή με πλοίο από Ιταλία Μπάρι-Πάτρα ή και Ανγκόνα-Πάτρα.Στην χειρότερη για Ηγουμενίτσα τι υπάρχει.Έχει κανείς σας σελίδες για κράτηση εισιτιρίων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση για οσους εχουν παει Κωνσταντινουπολη. Πηγατε με γκρουπ ή μονοι σας; Δεν θελω να τρεχω με το γκρουπ και να μην μπορω να σταματησω εκει που θελω(γενικα να εχω το ελευθερο να επιλεξω το προγραμμα μου). Απο την αλλη λεω μηπως λογω μεγεθους της πολης δυσκολευτω να κανω το προγραμμα μου.

 

Α, και οι συγκοινωνιες πως ειναι;Οργανωμενες ή θα μου βγαλουν την πιστη για να μετακινηθω στην πολη;(εστω οτι παω μονος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση για οσους εχουν παει Κωνσταντινουπολη. Πηγατε με γκρουπ ή μονοι σας; Δεν θελω να τρεχω με το γκρουπ και να μην μπορω να σταματησω εκει που θελω(γενικα να εχω το ελευθερο να επιλεξω το προγραμμα μου). Απο την αλλη λεω μηπως λογω μεγεθους της πολης δυσκολευτω να κανω το προγραμμα μου.

 

Α, και οι συγκοινωνιες πως ειναι;Οργανωμενες ή θα μου βγαλουν την πιστη για να μετακινηθω στην πολη;(εστω οτι παω μονος)

Με γκρουπ πήγα εγώ (για το gp), και θα σου πρότεινα να κάνεις το ίδιο.

 

Η Πόλη είναι τεράστια, χαώδης. Οι αποστάσεις δεν είναι μικρές ανάμεσα στα "must" αξιοθέατα και είναι καλύτερο να είναι όλα καθορισμένα απο πριν, που θα φάτε, που θα κοιμηθείτε, που θα διασκεδάσετε κτλ...

Ασε που οι ταξιτζήδες σε πάνε απ΄ όπου θέλουν και δεν καταλαβαίνεις και τίποτα... (1/1)

 

Επίσης ΟΤΙ και να αγοράσεις κάνε παζάρι, άνετα πέφτουν οι τιμές...

Ευρώ παιρνάνε κανονικά!

 

Μόλις καταλάβουνε Ελληνες αρχίζουν "Γιώργο? Μαρία?" αχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξενερωσες τωρα,δεν θελω να παω με γρουπ :D Τεσπα θα δω τι θα κανω..

 

Οταν λες οτι παιρνουν Ευρω εννοεις στα μεγαλα τουριστικα μερη,οχι στα μικρα μαγαζακια,ετσι; Ποσο συνναλαγμα σου χρειαστηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ευρω περναει ΠΑΝΤΟΥ.ειδικα τα χαρτονομισματα.Συναλλαγμα πανω απο 20-30 ευρω θα παει χαμενο,καθως (κυριως) θα σου μειωσει τις ευκαιριες για παζαρι

 

να θυμασαι το εξης.αν ας πουμε εισαι στο παζαρι και δεις κατι οτι κοστιζει 10 ευρω.αν του δωσεις ενα πενταευρω (χαρτονομισμα) το εχεις παρει,αν του δωσεις ομως κερματα θα το πας μεχρι 7-8 ευρω.δεν ξερω γιατι αλλα μολις δουν χαρτι κανουν τεμεναδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.airtickets.gr/

 

δοκιμασμένο !!!!

 

 

Κι'εγώ το Airtickets προτείνω, με έχει βολέψει πολλές φορές, αν και σε ορισμένες περιπτώσεις έχω παρατηρήσει "αποκλεισμό" μερικών φτηνών πτήσεων. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν ξερω γιατι αλλα μολις δουν χαρτι κανουν τεμεναδες!

Τα κέρματα δεν μπορείς να τα αλλάξεις (στην τράπεζα), μόνο τα χαρτονομίσματα. Τουλάχιστον εδώ αυτό συμβαίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...