Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ποστάρω εδώ μιας και και μιλάμε για διακοπές.

Λόγω προσωπικού προβλήματος οι διακοπές ακυρώνονται. Υπάρχει όμως ένα κλεισμένο πακέτο για δύο άτομα το οποίο περιλαμβάνει:

Προορισμός Σκόπελος.

Ημερομηνία Άφιξης: 17/08/2014 ώρα 12:00 από Βόλο με Flyingcat (2 εισιτήρια)
Ημερομηνία Αναχώρησης: 21/08/2014 ώρα 15:30 από Σκόπελο για Βόλο με το Express Skiathos (2 εισιτήρια)

Πληρωμένες οι δύο διανυκτερεύσεις εδώ δίκλινο δωμάτιο (Τιμή ανά διανυκτέρευση 40Eur).

Βέβαια η ιδιοκτήτρια μου ανέφερε πως φέτος πραγματοποιήθηκε ανακαίνιση σε όλα τα δωμάτια χωρίς να έχουν αναρτηθεί οι αλλαγές (Κατά πόσο ισχύει βέβαια αυτό ή όχι δεν μπορώ να το γνωρίζω) 

Από 230 τα οποία έχουν ήδη καταβληθεί (150 τα εισιτήρια + 80 η διαμονή για δύο ημέρες) τα δίνω 150eur.

Περαιτέρω πληροφορίες με pm.

Τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια είναι ονομαστικά αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα καθώς ουδέποτε μου έχει ζητηθεί επίδειξη ταυτότητας.

Ζητάω συγνώμη από τους μοντεράτορες αν το Post παραβαίνει κανόνες του insomnia 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα.

Σκέφτομαι 28-31 για Σκόπελο.

Θέλω να μου πει αν κάποιος έχει πάει εκείνη την περίοδο αν το νησί έχει κίνηση.

Όταν λέω κίνηση, δεν εννοώ clubs, φασαρίες ιστορίες, άλλωστε δε μας ενδιαφέρει τέτοιου είδους διασκέδαση. Άλλωστε με την κοπέλα θα πάω. Απλά θα έχει ¨αδειάσει¨ το νησί; Πέρσυ είχαμε πάει Κύθηρα και γενικώς ήταν ΠΟΛΥ υποτονικά, ακόμη και στη χώρα. Σε σημείο μιζέριας.

Απλά μας ενδιαφέρει να έχει μια κάποια ζωντάνια το νησί, να μην είναι λες και είναι χειμώνας.

Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα.

Σκέφτομαι 28-31 για Σκόπελο.

Θέλω να μου πει αν κάποιος έχει πάει εκείνη την περίοδο αν το νησί έχει κίνηση.

Όταν λέω κίνηση, δεν εννοώ clubs, φασαρίες ιστορίες, άλλωστε δε μας ενδιαφέρει τέτοιου είδους διασκέδαση. Άλλωστε με την κοπέλα θα πάω. Απλά θα έχει ¨αδειάσει¨ το νησί; Πέρσυ είχαμε πάει Κύθηρα και γενικώς ήταν ΠΟΛΥ υποτονικά, ακόμη και στη χώρα. Σε σημείο μιζέριας.

Απλά μας ενδιαφέρει να έχει μια κάποια ζωντάνια το νησί, να μην είναι λες και είναι χειμώνας.

Ευχαριστώ.

 

Ειχα παει το 09' 21-26 Αυγουστου... μια χαρα κινηση ειχε το νησι. Τα λεοφωρεια προς τις παραλιες ηταν γεματα και μερικα μαγαζια το βραδυ ηταν φισκα και δεν εβρισκες να καθισεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πήγαινε κανείς σας για διακοπές σε ένα τέτοιο;

 

http://www.thesnight.gr/seli-mountain-gathering-2014-live-ultimate-experience/

 

Ειλικρινά κάθομαι και σκέφτομαι γιατί αυτό το πράγμα να μην θεωρείται must προορισμός όπως θεωρούνται τα νησιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πήγαινε κανείς σας για διακοπές σε ένα τέτοιο;

 

http://www.thesnight.gr/seli-mountain-gathering-2014-live-ultimate-experience/

 

Ειλικρινά κάθομαι και σκέφτομαι γιατί αυτό το πράγμα να μην θεωρείται must προορισμός όπως θεωρούνται τα νησιά.

φεστιβάλ ηλεκτρονικής μουσικής λέει ότι είναι, δε νομίζω ότι συγκρίνεται με διακοπές (σε θάλασσα ή βουνό) ειδικά αν η μουσική αυτή δεν είναι του γούστου σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες καλησπέρα.

Σκέφτομαι 28-31 για Σκόπελο.

Θέλω να μου πει αν κάποιος έχει πάει εκείνη την περίοδο αν το νησί έχει κίνηση.

Όταν λέω κίνηση, δεν εννοώ clubs, φασαρίες ιστορίες, άλλωστε δε μας ενδιαφέρει τέτοιου είδους διασκέδαση. Άλλωστε με την κοπέλα θα πάω. Απλά θα έχει ¨αδειάσει¨ το νησί; Πέρσυ είχαμε πάει Κύθηρα και γενικώς ήταν ΠΟΛΥ υποτονικά, ακόμη και στη χώρα. Σε σημείο μιζέριας.

Απλά μας ενδιαφέρει να έχει μια κάποια ζωντάνια το νησί, να μην είναι λες και είναι χειμώνας.

Ευχαριστώ.

 αν και θα είστε ήδη εκεί...είπα να σας κατατοπίσω λίγο!πήγα φέτος στις 12 με 17 αυγούστου Σκόπελο και ηταν πολυ ωραία αν και λίγο ήσυχα απο θέμα βραδινής εξόδου! να πάτε στο καστάνι νωρις για να βρείτε ξαπλώστρες !ο στάφυλος είναι πολύ ωραια παραλία αλλα έχει περπάτημα γιατι το αυτοκινητο δεν παει πολύ κάτω, επίσης καθε ξαπλώστρα κανει 3 ευρω χωρις καφε...Να πάτε ακόμη στο Μερκούριος για ποτό στη χώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ξανα) παω Γαλλια οκτωβρη,

και 18 με 26

και σκεφτομαι να γυρισω οσο περισσοτερο μπορω

μη σαπισω σε μια πολη

εχει γυρισει κανεις κανα αλλο μερος εκτος απο παρισι?

τα νοτια μερη ειναι ακριβα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ξανα) παω Γαλλια οκτωβρη,

και 18 με 26

και σκεφτομαι να γυρισω οσο περισσοτερο μπορω

μη σαπισω σε μια πολη

εχει γυρισει κανεις κανα αλλο μερος εκτος απο παρισι?

τα νοτια μερη ειναι ακριβα?

Ποσες φορες εχεις παει παρισι και το εχεις βαρεθει?Προσωπικα εχω παει 5 φορες τα τελευταια χρονια και θελω συνεχως να πηγαινω ξανα και ξανα.Τα εχεις δει ολα?εχεις παει παντου?

Τελος παντων απο παρισι το μονο που βολευει να πας ειναι βρετανη αν δεν εχεις ηδη παει.

Για νοτο αφενος ειναι κακη εποχη αφετερου επειδη απο Παρισι ειναι σχετικη ταλαιπωρια να πας θελει μια εκδρομη με βαση τη Νικαια Λχ οπου μπορεις να γυρισεις τη Νοτια Γαλλια (Αντιμπ-σεν τροπε-Νικαια-Καννες-Μονακο).Σαν τιμες πανω κατω οι ιδες με παρισι (εκτος σεν τροπε και κυριως μονακο).

Νοτια γαλλια πηγαινε απο ΜΑιο μεχρι Βια Σεπτεμβριο αλλα επουδενι τη περιοδο του Γκραν Πρι και του Φεστιβαλ των Κανων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παίδες.

ψάχνω να βρω κάτι για διακοπές με τι σύζυγο κοντά στην θεσσαλονίκη και όχι χαλκιδική, όχι camping, ήσυχο μέρος με θάλασσες καθαρές χωρίς πέτρες και φύκια και οικονομικά. σκεφτόμαστε κάτι για θάσο. έχει κανεις κάτι άλλο να προτείνει? ας είναι και σχετικά μακριά με αυτοκίνητο, αντέχω! εκτος από λευκάδα. αναχωρούμε το σάββατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες φορες εχεις παει παρισι και το εχεις βαρεθει?Προσωπικα εχω παει 5 φορες τα τελευταια χρονια και θελω συνεχως να πηγαινω ξανα και ξανα.Τα εχεις δει ολα?εχεις παει παντου?

Τελος παντων απο παρισι το μονο που βολευει να πας ειναι βρετανη αν δεν εχεις ηδη παει.

Για νοτο αφενος ειναι κακη εποχη αφετερου επειδη απο Παρισι ειναι σχετικη ταλαιπωρια να πας θελει μια εκδρομη με βαση τη Νικαια Λχ οπου μπορεις να γυρισεις τη Νοτια Γαλλια (Αντιμπ-σεν τροπε-Νικαια-Καννες-Μονακο).Σαν τιμες πανω κατω οι ιδες με παρισι (εκτος σεν τροπε και κυριως μονακο).

Νοτια γαλλια πηγαινε απο ΜΑιο μεχρι Βια Σεπτεμβριο αλλα επουδενι τη περιοδο του Γκραν Πρι και του Φεστιβαλ των Κανων.

μια φορα ειχα παει πριν 14 χρονια!

δεν ειπα οτι το εχω βαρεθει,απλα επειδη θα κατσω 7 μερες (θα μενω angers) λεω να γυρισω κι αλλες πολεις,σε αυτες φυσικα και το παρισι.ποιες προτεινετε ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως προειπα μεινε παρισι αντε να πας και νορμανδια και λιγηρα μια εως δυο ημερες.Μονο disneyland/ disney studios θες ενα διημερο για να τα χαρεις οπως πρεπει .+ μιση τουλαχιστον ημερα βερσαλιες και μια ημερα λουβρο.Γι αυτο σου λεω.ΜΗν αρχισεις τα μακρινα ταξιδια θα φας τις μερες σου στα τραινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το σκέφτεσαι, νότια Γαλλία έχει πολύ ψωμί και είναι πολύ καλύτερα από βόρεια, που μόνο Αλσατία και ίσως Νορμανδία αξίζουν. Με TGV ειδικά, οι αποστάσεις εκμηδενίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...