Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κάρτα της Aegean αξίζει? Θα κάνω 3-4 φορές το χρόνο Γερμανία-Ελλάδα, θα μαζεύονται τα μίλια?

Εννοείται ότι αξίζει. Έτσι κι αλλιώς δωρεάν είναι και αν κάποια χρονιά κάνεις κανένα ταξιδάκι παραπάνω, μπορεί να γίνεις και Silver που έχει και επιπλέον προνόμια. Τα μίλια δεν σβήνονται, οπότε με 3-4 ταξίδια Γερμανία, μπορεί να βγάζεις ένα εισιτήριο με εξαργύρωση μιλίων. Επίσης μπορείς να μαζεύεις μίλια και μέσω booking.com, ενοικίαση αυτοκινήτων κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοείται ότι αξίζει. Έτσι κι αλλιώς δωρεάν είναι και αν κάποια χρονιά κάνεις κανένα ταξιδάκι παραπάνω, μπορεί να γίνεις και Silver που έχει και επιπλέον προνόμια. Τα μίλια δεν σβήνονται, οπότε με 3-4 ταξίδια Γερμανία, μπορεί να βγάζεις ένα εισιτήριο με εξαργύρωση μιλίων. Επίσης μπορείς να μαζεύεις μίλια και μέσω booking.com, ενοικίαση αυτοκινήτων κτλ.

Είναι προσωπική ή μπορώ να κλείνω εισιτήρια για φίλους και συγγενείς και να μαζεύω πόντους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική, αλλά αν καταφέρεις και ανέβεις επίπεδο, έχουν την υπηρεσία Together, στην οποία μπορείς να "προσκαλέσεις" μέχρι 5 άτομα και τα μίλια σας να μαζεύονται στην ίδια δεξαμενή.

 

Αν θες να μαζεύεις πολλά μίλια, η Alpha Bank έχει την Aegean Bonus visa, η οποία είναι πιστωτική και μπορείς να μαζεύεις πόντους με τις αγορές σου και να τις μετατρέπεις απευθείας σε μίλια.

 

Όπως είπα και πριν, εφόσον ταξιδεύεις συχνά είναι κρίμα να μην έχεις κάρτα μιλίων. Και σε 5 χρόνια να βγάλεις ένα δωρεάν εισιτήριο, που λέει ο λόγος, πάλι κερδισμένος είσαι. Αν ταξιδεύεις συχνά και μπορέσεις να γίνεις Silver ή Gold, τα προνόμια είναι πολλά. Δωρεάν αναβάθμιση σε business, προτεραιότητα στον έλεγχο αποσκευών, δικαίωμα χρήσης των lounge κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!

 

Σκεφτομαι να παω στη Ζακυνθο, τελη Ιουνη - αρχες Ιουλη.

Εχω 2 ερωτησεις:

 

1. Χωρις να εχω αυτοκινητο, θα με συμβουλευατε να κλεισω ξενοδοχειο μεσα στην πολη της Ζακυνθου ή σε καποιο παραθαλασσιο χωριο ( Βασσιλικος, Τσιλβι);

2. Ποιο ξενοδοχειο θα μου προτεινατε (με τιμη ως 50 ευρω/βραδια) στην πολη της Ζακυνθου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο παω τουρκια 11 μερες, αν αργησω να γραψω σημαινει οτι γυρναω το εξπρες του μεσονυχτιου vol 2 :P

 

τι λετε να παρω για δωρα για φιλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Μπορείτε να μου πείτε κάποια ιδέα για το που μπορώ να πάω Παρασκευή-Σάββατο;

Με ενδιαφέρει να είναι κοντά στην Αττική, να κάνω με το αμάξι δηλαδή 2 ώρες, άντε 3 βαριά-βαριά.

Σκέφτομαι μέχρι στιγμής για Λουτράκι, δεν μου έρχεται κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Μπορείτε να μου πείτε κάποια ιδέα για το που μπορώ να πάω Παρασκευή-Σάββατο;

Με ενδιαφέρει να είναι κοντά στην Αττική, να κάνω με το αμάξι δηλαδή 2 ώρες, άντε 3 βαριά-βαριά.

Σκέφτομαι μέχρι στιγμής για Λουτράκι, δεν μου έρχεται κάτι άλλο.

 

Ναύπλιο; Εύβοια; 

 

Υποθέτω ότι θέλεις θάλασσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Το καλοκαίρι θα παω διακοπες με την κοπέλα μου. Ξέρω οτι σιγουρα εχει ξαναγίνει η ερώτηση αλλα θα ήθελα κάποιος να μου προτείνει κάποια καλά και οικονομικά νησιά (έχω πάει Κέρκυρα, Άνδρο).

 

Θέλουμε σχετικά ήρεμο νησί αλλα να έχει καλά μαγαζιά για φαγητό + και κανα κλασικό μπαράκι για ενα ποτό (όχι φάση Μύκονο) και να έχει και καλές παραλίες.

 

Εχουμε δει Φολέγανδρο και Αμοργό.

 

Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναύπλιο; Εύβοια; 

 

Υποθέτω ότι θέλεις θάλασσα.

Να έχει θάλασσα ναι, από ότι βλέπω ο καιρός ανοίγει οπότε είναι καλή ευκαιρία για αυτό, όμως δεν θέλω να φάω πολλές ώρες οδηγώντας ή στο πήγαινε - έλα.

Εύβοια πήγα πρόσφατα, για αυτό και είπα σαν πρώτη σκέψη το Λουτράκι.

Να κοιτάξω για Ναύπλιο λοιπόν, εκτός κι αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση-σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο παω τουρκια 11 μερες, αν αργησω να γραψω σημαινει οτι γυρναω το εξπρες του μεσονυχτιου vol 2 :P

 

τι λετε να παρω για δωρα για φιλους?

για γυναικες μεταξωτες μαντιλες

για αντρες δερματινα πορτοφολια.

γενικα δωρα γλυκοειδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συμφορουμίτες!! 

Θα ταξιδέψω στο Βερολίνο το Νοέμβριο. Είναι η δεύτερη φορά που θα πάω και επειδή θα μείνω 5 βραδιές θέλω να επισκεφτώ και κάποια άλλη πόλη (με τρένο) σε στυλ μονοήμερης εκδρομούλας. 

Είμαι ανάμεσα σε Αμβούργο, Λειψία και Δρέσδη. Ποια είναι η γνώμη σας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας! Θέλω να κάνω δώρω τα εισιτήρια σε μια αχεμ φίλη μου για να πάμε μαζί ταξίδι.

Τιμή: 100-150 ευρώ μάξιμουμ (με βαλίτσα, όχι μόνο χειραποσκευή) το άτομο!

Περίοδος: Οποιαδήποτε στιγμή το φθινόπωρο (Σεπ-Οκτ-Νοε)!

 

Ξέρετε περίπου για ποιές ευρωπαικές πόλεις μπορώ να βρώ τόσο φτηνά εισιτήρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...