Προς το περιεχόμενο

Οδηγιες για Port forwarding


adams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια εχω προβλημα ενοσ φιλου εχει intracom netfaster wlan3 και προσπαθω να ανοιξω να παιξει age of empire 2 τα εχω κανει ολα port open και παλι δεν μπορει μπαινει στο μενου να ξεκινησει και μολισ ειναι ετοιμοι για το παιχνιδι βγαζει μαυρη οθονη τι να κανω αλλο δεν ξερω (εχω ανοιξει τισ πορτεσ κανονικα

α.firewall κλειστα.

β.ας δοκιμασει dmz ανεχει το ρουτερ.

γ.αν βγαζει μαυρη οθονη δεν νομιζω οτι ειναι θεμα port forward αλλα μαλλον θεμα παιχνιδιου.γιατι και ports να μην ειχε ανοιξει θα επαιρνε κανα μυνημα οτι δενειναι ανοιχτα τα ports η behind firewall κτλ κτλ οχι να μαυριζει η οθονη και να κολλαει εκει.anyway αν εχει dmz ας δοκιμασει και αυτο που ανοιγει ολα τα ports αλλα δεν το κοβω οτι φταιει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 716
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αλλο ρουτερ έβαλα άνοιξα και τις πόρτες αλλα πάλι μόλις παει να ξεκινήσει του φίλου πάλι τα ίδια μαύρη οθόνη! Όταν το είχα βάλει σπίτι μου γιατι εγω το έκανα φορματ το υπολογιστή και τα πέρασα όλα το είχα δοκίμασει και όλα οκ έπαιξε ! Τι άλλο να φτασει ρε παίδες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δεις αν εχει ανοιξει το Port οταν τα ανοιξεις ολα διαλεξε ενα port px to 4444 βαλτο στο mtorrent ανοιξε το Mtorrent και τρεξε το www.canyouseeme.org και πες μου αν σου βγαζει οτι ειναι ανοιχτο το Port.εκτος αν ο φιλος σου περασε τιποτε αλλο στο pc και κανει το προβλημα.αλλιως το δικο σου ρουτερ σε αυτον.μια λυση θα ηταν να το κανεις και bridge και να εμπενες με εικονιδιο οποτε την ip να την παρει το Pc και να μην εχεις nat(για δοκιμη αυτο) για να δεις αν θα παιζε το παιχνιδι.αλλα δεν ξερω κατα ποσο ευκολα μπορεις να κανεις το ρουτερ bridged

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω το router CellPipe 7130 RG 54e. M2013. Εχω ψαξει σε ολο το menu του router αλλα δε εχει πουθενα επιλογη για port forward..Τι να κανω;

Βρηκα ενα Port Triggering μπηκα και μου βγαζει αυτο

 

Αυτο

 

Τωρα θέλω να κανω αυτο:

Now you need to allow ports 80, 1119. This may or may not be done on the same line. You may have to enter 2 separate entries. Make sure there is a comma. That value should be put in both TCP and UDP fields. Make a new entry for port 6881-6999, again make sure that dash is between the numbers.

Τι πρεπει να κανω ρε παιδια;

post-202456-0-48713400-1337357780_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το router CellPipe 7130 RG 54e. M2013. Εχω ψαξει σε ολο το menu του router αλλα δε εχει πουθενα επιλογη για port forward..Τι να κανω;

Βρηκα ενα Port Triggering μπηκα και μου βγαζει αυτο

 

Αυτο

 

Τωρα θέλω να κανω αυτο:

 

Τι πρεπει να κανω ρε παιδια;

Ουτε virtual server εχει?αν οχι τοτε triiger port start px 3389 end port start port trigger port end το ιδιο.στην ουσια παντου το ιδιο.

ισως πετυχει και χωρις να βαλεις τιποτα στο trigger και απλα βαλεις στο OPEN START PORT και open end port

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δεις οτι ανοιξαν τα Port θα βαλεις ενα απο αυτα τα Port στο mtorrent μετα θα ανοιξεις το Mtorrent και μετα θα πας στο www.canyouseeme.org Και θα δεις αν ειναι ανοιχτο.αν εχει επιλογη Tcp και Udp το ανοιγεις και για τα 2.αν εχεις οτενετ τοτε πρεπει να κλεισεις την αυξημενη ασφαλεια.αν εχει dmz το ρουτερ σου τοτε κανε dmz στην Ip του pc Να σου ανοιξει ολα τα ports απευθειας να τελειωνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

2 τροπους μπορω να σκεφτω.α.ανοιγεις την πορτα για το pc σου αντι για το Ps3 και δοκιμαζεις να δεις αν εχει ανοιξει.αν εχει ανοιξει αλλαζεις την Ip στο port forward και βαζεις του Ps3.

β.δοκιμαζεις απο το Ps3 να πας στο www.canyouseeme.org και να δεις αν εχει ανοιξει το port.απλα εδω υπαρχει ενα θεμα.αν δεν τρεχει το application που θες μπορει να σου βγαλει οτι ειναι κλειστη η πορτα.ενω στο Pc πχ ανοιγεις το application που θες πχ το μτορρεντ και βλεπεις.

 

βεβαια υπαρχει και η απλη λυση.αν εχει ανοοιξει το Port που θες στο Ps3 θα παιξει και αυτο που θες.αν εχεις οτενετ κλεισε την αυξημενη ασφαλεια.επισης προσεχε με το firewall του ρουτερ μην σε κοβει.

 

μπορεις το Ps3 να το κανεις και dmz αμα θες δηλαδη να ανοιξεις ολα τα ports και να τελειωνεις μια και εξω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασηκα για το PRO 2012 PES3 το εκανα το δωκιμασα απο το PS3 μου βγαζει οτι ειναι κλειστες ...αλλα δεν γυνετε κ να μπενεις απο τον browser του PS3 κ να εχει ανοικτο το παιχνηδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε η ανοιγεις ενα port για το pc και αφου δεις οτι παιζει μετα απλα αλλαζεις την ip στο port forward και βαζεις του Ps3 η κανεις ενα dmz στην ip του Ps3.Καλο θα ειναι να δωσεις στο Ps3 μια σταθερη Ip για να μην τυχει να αλλαξει και μετα δεν παιζει το port forward/dmz.επισης μην ξεχασεις να κλεισεις την αυξημενη ασφαλεια αμα εχεις otenet.επισης κλεισε το firewall στο ρουτερ αν και συνηθως τα port forward/dmz Κανουν Override Το firewall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα

Θα ηθελα να με βοηθησετε να κανω port forwarding σε ρουτερ ZTE-ZXV108L, για το παιχνιδι WORLD OF TANKS και για να σας προλαβω μπηκα στο portforward.com αλλα λογο ασχετοσυνης δεν καταλαβα τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο www.portforward.com διαλεγεις το ρουτερ που εχεις και μετα την εφαρμογη που θες και σου δινει οδηγιες.αν δεν βρισκεις την εφαρμογη /παιχνιδι που θες τοτε αμα ξερεις τα ports η αμα τα βρεις απο το ιντερνετ μπορεις να μπεις σε μια αλλη εφαρμογη και να δεις τι γραφει και απλα να βαλεις τα αλλα Ports.

αν τωρα δεν υπαρχει το ρουτερ λογικα μεσα στο zte θα πρεπει να υπαρχει ειτε μια καρτελλα για port forward ειτε μια καρτελλα για virtual server.απο εκει κανεις port forward τις θυρες που θες.αν υπαρχει καρτελλα dmz θα σου προτεινα να χρησιμοποιησεις αυτην την επιλογη διοτι θα σου ανοιξει ολα τα ports για την ip που θες και θα τελειωσεις πιο ευκολα.αν εχεις οτενετ πρεπει να κλεισεις την αυξημενη ασφαλεια.επισης προσεχε με τα firewall στο pc.και καλο θα ηταν την Ip που θα κανεις Port forward Πχ την 192.168.1.2 που μπορει να εχει το Pc σου να την δωσεις καρφωτα στο Tcp ip της καρτας δικτυου σου ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να παρει αλλη το Pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...