Προς το περιεχόμενο

Tragoudia me nohma.


mert

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Poia pisteute einai ta tragoudia me nohma stous stixous?

Mporeite na mou peite sugkrothmata pou antiprwsopeuoun ta sunais8hata sas(den enow pws ais8anestai mia gugkekrimenh stigmh alla tragoudia pou akoute mia zwh kai sas antiprwsopeuoun).Gia mena 8a elega pink floyd kai alloi tosoi pou authn thn stigmh den exw xrono na grapsw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mporei na akougete koulo alla gia na paratirisw tous stixous se ena kommati tha prepei na mou aresei poli ews para poly to tragoudi!idika an einai kseno.Ara:

 

Archive - Again

Scorpions - Wind of Change

Eagles - Hotel California

Sunscreem vs Push - Please Save Me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κατά τη γνώμη μου ο καλός στίχος είναι το στοιχείο που κάνει το "μεγάλο" τραγούδι που δε βαριέσαι να ακούς. Φυσικά πρέπει να συνοδεύεται και από την ανάλογη μουσική που να ανταποκρίνεται στο ύφος του. (π.χ. δε νοείται κοινωνικό ας πούμε τραγούσι με μουσική la bamba!!!) Για μένα φοβερά σε στίχο είναι:

Metallica - My Friend Of Μisery

Iced Earth - Ghost Of Freedom

Βέβαια είναι κι άλλα, απλώς αυτά μου έρχονται τώρα στο μυαλό από αυτά που θεωρώ κορυφαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stixoi sugkrothmatwn opws dhladh slipknot,rotting christ,gradle of filth sas ekfrazoun?Giati blepw oti poloi sto sugkekrimeno forum akoune diafora eidh ths metal.Otan milane gia diaolia daimones kai polemous kai katastrofh ti na leei na akousw ola auta,ektos bebaia an oi perisoteroi ta akoune gia thn mousikh kai oxi gia tous stixous.Oi rage against the machine einai nu-metal opws kai linkin park alla milane gia kairia pragmata kai 8emata pou apasxoloun olous mas opws eleu8eria(rage pio polu).Alla ola auta einai gousta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τραγουδιστής (κατά την άποψή μου πάντα) που όλη του η καρίερα βασίστηκε σε τραγούδια που οι στίχοι τους έχουν νόημα είναι ο Bob Dylan.

Χωρίς να συγκρίνω, (και μην βλέποντας το λόγο να το περιορίσω στα ξένα τραγούδια), θα έλεγα ότι αγαπημένοι μου του είδους αυτού στην ελλάδα είναι ο Σαββόπουλος και ο Φοίβος Δελληβοριάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

delliborias - ethnikos malakas! Rules!!!!!!!

Φαντάζομαι (και ελπίζω) ότι εννοείς το Θεϊκό του τραγούδι "Υβρεοπομπή", και δεν τον βρίζεις, έτσι?

 

ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ που όμως κανένα ραδιόφωνο (εκτός από τον δεν-μασάει-Ιωάννου στον Μελλωδία) δεν το βάζει... γαμώ τα αυτιά τους, οι παλιό πρωτόζωα-της-μασχάλης-φοβισμένοι-μουσικοί-παραγωγοί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...