Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Στις 8 Ιανουαρίου 2004, το μέλος Γιάννης_(Platano) άνοιξε καινούριο θέμα στο forum των Αγγελιών και το προλόγισε ως εξής:

Με πηρε ο γιος ενος συναδελφου τηλεφωνο και μου ειπε του χαλασε το pc του και ηθελε να βρει ενα αλλο μεταχειρισμενο.Βρηκα ενα απο το μελος dpolal2 ενα P4 με 256 μνημη κλπ και του το πηγα. Οταν ρωτησα τι ειχε παθει το παλιο pc δεν καλοηξερε... Υπαρχουν και πιο ασχετοι απο μενα!!! Του ειπα "φερτο να το δω ή να το δωσω να του ριξουν μια ματια" και... επεσε ο κεραυνος!!!!! Με ειχε στενοχωρησει τοσο πολυ μου ειπε που πηρα το κουτι οπως ηταν και... το πεταξα στα σκουπιδια!!!!!!!!!!!!!! :twisted:

Αφου αντεξα το εμφραγμα ειμαι γερο σκαρι... :D

Σιγουρα το παραδειγμα αυτο ειναι μαλλον υπερβολη για ΟΛΟΥΣ μας αλλα σιγουρα επισης ολοι κατι εχουμε που δεν χρειαζομαστε και δεν πουλιεται ή δεν θελουμε να το πουλησουμε... Μην το πεταξουμε ουτε να το αφησουμε να μαραζωνει απο την αχρηστια σε ενα συρταρι. Ας το χαρισουμε λοιπον γιατι καποιος μπορει να το χρειαζεται.... Ευχαριστω και συγνωμη αν ειμαι λιγο off topic. :D

Το θέμα είχε μεγάλη ανταπόκριση, με πάνω από 390 απαντήσεις! Επειδή όμως το θέμα βρίσκεται στο forum των Αγγελιών, το οποίο απαγορεύει κάθε απάντηση, δημιουργείται εδώ καινούργιο θέμα το οποίο ελπίζω να γίνει άξιος συνεχιστής του παλιού.

 

Βασικοί κανόνες του topic

 

  • 1. Παρακαλούνται να γράφουν μόνο: α) τα μέλη που έχουν κάτι να χαρίσουν και β) όσοι ενδιαφέρονται να αποκτήσουν κάτι που χαρίζεται. Απαγορεύεται αυστηρά να ζητάτε να σας χαρίσουν κάτι.

 

  • 2. Τα μέλη που χαρίζουν κάτι παρακαλούνται να γράφουν τρόπο επικοινωνίας για κάθε ενδιαφερόμενο (συνήθως pm ή e-mail). Παρακαλούνται τα μέλη που απαντούν προκειμένου να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους για κάτι που χαρίζεται, να γράφουν καθαρά για ποιό αντικείμενο ενδιαφέρονται. Στη συνέχεια θα επικοινωνούν με τον δωρητή μέσω pm ή e-mail για τα περαιτέρω.

 

  • 3. Απαγορεύονται αυστηρά οι αντιπαραθέσεις και ο σχολιασμός των ειδών που χαρίζονται.

 

  • 4. Το forum και ο ιδιοκτήτης του δεν φέρουν καμία ευθύνη για τα είδη που χαρίζονται και σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να θεωρηθούν υπεύθυνοι για την καλή τους λειτουργία.

 

  • 5. Κατά τα άλλα, ισχύουν οι Όροι Χρήσης του forum (δηλ. μην χαρίζετε warez, mp3, αντιγραμμένες ταινίες ή απαγορευμένα/ελεγχόμενα από την ελληνική νομοθεσία αντικείμενα κλπ).

 

  • 6. Όποιο μήνυμα δεν συμμορφώνεται με τα παραπάνω, θα διαγράφεται - χωρίς να αποκλείονται και άλλες κυρώσεις (ban) κατά περίπτωση.

 

 

Καλή (δεύτερη) αρχή και θυμηθείτε: Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το! :D

 

ΥΓ: Θερμές ευχαριστίες του forum στον Γιάννη_(Platano) για την αρχική πρωτοβουλία.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα κανω την αρχη?

 

1 Ultraplex 40 X PLEXTOR SCSI δουλευει ΑΨΟΓΑ!!!! EΦΥΓΕ

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΕΛΕΙ SCSI CONTROLLER ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ

 

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ ΑΜΕΣΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΕΤΑΞΑ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ REPLY (για να μην εχουμε παρεξηγησεις) ΕΔΩ KAI META ΠΜ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΜΟΥ

 

Αυτα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@ KeLeMaN: Συγχαρητήρια για τα εγκαίνια του topic! :D

 

Προσοχή: Άλλαξα τους κανόνες στο αρχικό μου post έτσι ώστε να γίνεται reply εδώ (για την αποφυγή παρεξηγήσεων). Παρακαλείται όποιος απαντά, να καθορίζει (σε περίπτωση πολλών αντικειμένων) τι ακριβώς θέλει. Στη συνέχεια θα συννενοείται με τον δωρητή για να παραλάβει το ή τα αντικείμενα.

 

Επαναλαμβάνω για να αποφύγουμε τις παρεξηγήσεις: Παιδιά, όχι requests - δηλ. μην ζητάτε να σας χαρίσουν κάτι. Μόνο όσοι χαρίζουν κι όσοι ενδιαφέρονται για να λάβουν να απαντούν.

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση και τη συνεργασία όλων! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαρίζεται stock ψήκτρα για Intel Pentium 4 socket 478.

έχουν σπάσει 2 από τα 4 πλαστικακια που την κουμπώνουν στην μητρική. κατά τα αλλα λειτουργεί άριστα.

 

μονο για ηράκλειο κρήτης και παραλαβη από την περιοχή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Χαριζοντε 5 προσκλησεις για το Ιδρυμα Μειζονος Ελληνισμου.Παραλαβη απο το σπιτι μου για οποιον τις θελει και ποσταρει ΕΔΩ.... :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κε Γιαννη για τι ακριβως εκδηλωση ?

 

Ειναι για οποιαδηποτε εκδηλωση απο οτι ξερω...Πιο πολλα εδω:

 

 

http://www.ime.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα κανω την αρχη?

 

1 Ultraplex 40 X PLEXTOR SCSI δουλευει ΑΨΟΓΑ!!!!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΕΛΕΙ SCSI CONTROLLER ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ

 

1 32 IDE αγνωστης προελευσης και μαρκας το οποιο ορισμενα δισκακια τα διαβαζει ορισμενα οχι....μπορει να θελει και καθαρισμα....

΅

Επισης ΧΑΡΙΖΩ

 

1 εκτυπωτη Epson με ολοκαινουρια μελανια απλα εχει βουλωσει η κεφαλη και επειδη δεν ξερω να τον καθαρισω τον χαριζω...

 

1 Plotter (μικρο) Roland μου φαινεται αγνωστων λοιπων στοιχειων ......

 

ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ REPLY (για να μην εχουμε παρεξηγησεις) ΕΔΩ KAI META ΠΜ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΜΟΥ

 

Αυτα :D

Καλημερα δεν ξερω αν εχεις δωσει τον εκτυπωτη,θα τον ηθελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Adeiazw thn apo8hkh sth douleia kai exw para polla kammatia hardware opws:

 

-- HD ligwn GB pou DEN leitourgoun

-- M/B gia PI, II, palia AMD + kapia CPU (auta mporei na leitourgoun)

-- Polles kartes ISA me serial/parallel ports (k auta logika leiourgoun)

-- Ektupwtes akidas/laser ME problhmata

-- Kapoies VGA polu palies (logika leitourgoun)

 

...kai polla alla pou den 8umamai

 

E3hgoumai oti polla DEN leitourgoun, merika omws einai ok.

 

An kapoios 8elei leptomeries as steilei ena mhnuma!

 

Paliotera eixe endiafer8ei kapoio melos pou einai/htan spoudasths TEI k h8ele parts gia e3askhsh se hlektonika.

 

Gi' authn th douleia p.x alla k gia palia antallaktika, auta pou exw kanoun.

 

To grafeio mou einai Athina Zwgrafou ... AN kapoios endiaferetai as steilei pm na tou pw pou na er8ei na fwrtwsei :grin:

 

auta

 

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Το βρηκα σε μια σελιδα και το βαζω και εδω .

Χαριζονται γατακια

 

 

Aπό Γιάννης Κ.

 

Αγαπητέ Φίλε/Αγαπητή Φίλη

 

Πριν 4 μέρες πέθανε η μητέρα μου που ζούσε μόνη της παρέα με μια υπέροχη γατούλα. Τη γατούλα αυτή είχα βρει στο δρόμο' date=' χτυπημένη από αυτοκίνητο σε βρεφική ηλικία αλλά μετά από τρομερές προσπάθειες καταφέραμε να την σώσουμε και να ζήσει. Όμως, έμεινε κουφή (και προέκυψε το όνομα Κουφοντίνας, αν και θηλυκή) και έχει ένα χαριτωμένο τικ καθώς κουνά το κεφαλάκι της περίεργα όταν τρέχει. Είναι τριών ετών, υγιέστατη, στειρωμένη, εμβολιασμένη και πολύ παιχνιδιάρα. Όμως είναι κουφή... Με τη μητέρα μου είχαν ένα ιδανικό δίδυμο αλλά τώρα πρέπει να βρεθεί άμεσα μια στέγη. Η δική μου τελευταία γάτα, η Ριρίκα πέθανε πριν δυο μήνες και μετά από αυτό αποφασίσαμε με τη συμβία μου να αλλάξουμε σπίτι για να μην έχουμε τις δυσάρεστες αναμνήσεις... Στο καινούργιο μας σπίτι, είναι αδύνατο να ζήσει η γάτα της μητέρας μου γιατί υπάρχει δρόμος ταχείας κυκλοφορίας και πολλά σκυλιά στις δίπλα αυλές και αδέσποτα, πράγμα απαγορευτικό για μια κουφή γατούλα. Επιπλέον, λόγω της νέας μου εργασίας, ταξιδεύω διαρκώς εκτός Ελλάδας και δεν μπορά να φροντίσω την Κουφοντίνα. Έχω απελπιστεί πλήρως καθώς όλοι οι φίλοι μου και φίλες μου έχουν ήδη άλλες γάτες και σκυλιά που τους έχω δώσει κατά καιρούς μετά από θεραπείες και τεράστιες προσπάθειες. Τώρα ψάχνω απεγνωσμένα μια στέγη για τη γατούλα της μητέρας μου. Η ιδανίκή περίπτωση θα ήταν κάποιος ηλικιωμένος άνθρωπος που χρειάζεται συντροφιά και έχει αποθέματα αγάπης ή κάποιο σπίτι σε χωριό, σε κτήμα κλπ ώστε να μην υπάρχουν κίνδυνοι από αυτοκίνητα και σκυλιά. Επειδή έχω φτάσει στα όρια της απόγνωσης, σε παρακαλώ αν έχεις κάτι υπόψη σου ή μπορείς να βοηθήσεις με οποιονδήποτε τρόπο να επικοινωνήσεις μαζί μου στο τηλέφωνο (επικοινωνήστε με [email'][email protected][/email] ) ή με mail [email protected]

Αν βρεθεί κάποιος καλός άνθρωπος να αναλάβει τη γατούλα μου, δεσμεύομαι να αναλάβω ισοβίως όλα τα έξοδά της (διατροφή, υγεία, εμβόλια κλπ) και θα του οφείλω αιώνια ευγνομωσύνη!

 

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου!

 

Γιάννης Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...