Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλύτερο.. βασικά όμως Steam.

Αν δεν κανω καποιο τραγικο λαθος για να βαλεις χρηματα στο steam θα πρεπει να ειναι ακριβες ποσο 5€,10€ κτλ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

index.php?app=core&module=attach&section

 

Χαρίζεται το συγκεκριμένο router (Alcatel-Lucent Cellpipe 7130). Έχει μόνο το καλώδιο τροφοδοσίας και το cd του. Παραλαβή από μετρό Ευαγγελισμός. Post πρώτα εδώ και μετά pm. Το πήρε ο Pseudonumo παίδες

( άργησα να ενημερώσω λόγω Ελληνικού Στρατού! :P )

Επεξ/σία από ashford
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

index.php?app=core&module=attach&section

 

Χαρίζεται το συγκεκριμένο router (Alcatel-Lucent Cellpipe 7130). Έχει μόνο το καλώδιο τροφοδοσίας και το cd του. Παραλαβή από μετρό Ευαγγελισμός. Post πρώτα εδώ και μετά pm.

Ενδιαφέρομαι για το ρουτεράκι αν έχει καλό wi-fi. Στέλνω πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το έχω ζήσει το συγκεκριμένο να σου πω 2 πράγματα από την εμπειρία μου με αυτό.

 

1) Καλό modem. Σταθερό αλλά ίσως σου ρίξει τον συγχρονισμό κατά πολύ γιατί για κάποιο λόγο βλέπει +10dB attenuation από ότι τα άλλα ρουτερ  :blink: (ίσως έτυχα σε ελλατωματικό ρουτερ ή φταίει το 3 που λέω παρακάτω) 

2) κακο wifi οχι απο θεμα εμβέλειας, αλλά από θέμα σταθερότητας και αξιοπιστίας.

3) ΑΧΡΙΣΤΟ firmware της hol. Και δεν υπαρχει πουθενα της alcatel το generic για να ανασανει το ρουτερ.

 

+bonus ρυθμίζεται το SNR.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζω κουπόνι-κωδικό adwords (φρέσκο) αξίας 75 €

 

Η ιδιαιτερότητα του είναι ότι πρέπει να πληρώσεις 25 ευρω πρώτα για να σου δώσουν με την χρήση του κωδικού άλλα 75 ως δώρο

 

Ο πρώτος που θα ενδιαφερθεί με pm θα του δοθεί.

 

Ευχαριστώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

index.php?app=core&module=attach&section

 

Χαρίζεται το συγκεκριμένο router (Alcatel-Lucent Cellpipe 7130). Έχει μόνο το καλώδιο τροφοδοσίας και το cd του. Παραλαβή από μετρό Ευαγγελισμός. Post πρώτα εδώ και μετά pm.

ενδιαφέρομαι και εγω αν δεν το παρει ο αλλος φιλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

index.php?app=core&module=attach&section

 

Χαρίζεται το συγκεκριμένο router (Alcatel-Lucent Cellpipe 7130). Έχει μόνο το καλώδιο τροφοδοσίας και το cd του. Παραλαβή από μετρό Ευαγγελισμός. Post πρώτα εδώ και μετά pm.

ενδιαφερομαι κι εγω, νομιζω ειμαι 3η θεση... αν δε παει καλα κατι με τα παιδια εχε με στο νου σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαναφέρω παλαιότερο post μου για χάρισμα σαβούρας που ίσως χρειάζεται σε κάποιον πριν πεταχτεί. Κάποια δόθηκαν την προηγούμενη φορά και είναι σβησμένα στην λίστα. Επίσης προσθέθηκαν τα αντικείμενα 12 & 13.


combine_images_1.jpg
combine_images2.jpg
combine_images3.jpg

  • Αυτό. Δεν ξέρω αν έχει όριο GB στην sd. Ήταν ψιλομάπα όταν το χρησιμοποίησα 2-3 φορές πριν 2-3 χρόνια. Προφανώς και δεν έχει μέσα sd. ΔΟΘΗΚΕ στον tomato9
  • Αυτό. Όχι ιδιαίτερα αξιόπιστο και ακριβές, λειτουργεί πάντως.
  • Αυτό. Δεν κάνει real μέτρηση αλλά έχει έναν αλγόριθμο και σου βγάζει ένα αποτέλεσμα από τα στοιχεία ύψους, βάρους και ηλικίας που του δίνεις. γτπ δλδ αλλά λειτουργεί κανονικά.
  • Αυτό. Αχρησιμοποίητα. Τα παρήγγειλα καταλάθος. Έχουν βύσμα 2.5mm, μικρότερο απ αυτό των συνηθισμένων συσκευών. ΔΟΘΗΚΕ στον tomato9
  • Modem sagem fast 800.Λειτουργεί κανονικά.
  • Αναλογικό TV Tuner Asus TV FM Card-7135 (έχω και το cd με τους drivers+προγράμματα). Λειτουργεί κανονικά. ΔΟΘΗΚΕ στον BLISS
  • Τηλεφωνικό καλώδιο RG.
  • Τηλεφωνικό καλώδιο RG.
  • Αρχαίο PCI modem 56Κ (έχω και το cd με τους drivers+προγράμματα). ΔΟΘΗΚΕ στον BLISS
  • Αυτό. Δεν μπορεί να κάνει boot το pc από τους δίσκους που έχουν γίνει raid με αυτό το πράμα. Δεν είναι χαλασμένο, απλά έτσι δουλεύει. Λειτουργεί πάντως κανονικά. ΔΟΘΗΚΕ στον BLISS
  • Router ZXV10 H108L. Μου έβγαλε αυτό το πρόβλημα. Ενίοτε όμως δουλεύει κανονικά. Έχω και το τροφοδοτικό του.
  • Αυτό το usb hub. Είναι usb1.1, είναι αργό αλλά αν το θέλει κανείς για ποντίκι ή printer ή κάτι τέτοιο είναι οκ. Είναι σε μωβ χρώμα.
$_57.JPG

 
13. Ηλεκτρονικό θερμόμετρο σαβούρα στο κουτί του. Το είχα πάρει παλιά για πλάκα για να δω αν θα δουλεύει. Είναι τελείως αναξιόπιστο, δεν συνίσταται για αρρώστια, αν θέλει κάποιος να παίξει ας το πάρει αλλιώς πέταμα.
 
$_57.JPG

 

  • Παίρνει το αντικείμενο ο πρώτος που θα το ζητήσει ΕΔΩ. Παρόλα αυτά, αν κάποιος χρειάζεται κάτι πάρα πολύ για κάποιον συγκεκριμένο λόγο αλλά δεν πρόλαβε, ας μας το πει.
  • Είμαι στην κάτω τούμπα Θεσσαλονίκης και βρίσκομαι συχνά και στο ΑΠΘ οπότε κανονίζεται συνάντηση κατόπτιν συνεννόησης.
  • Δεν έχω χρόνο για ταχυδρομείο οπότε δεν στέλνω εκτός Θεσσαλονίκης.
Επεξ/σία από funbreaker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινω τις μπροστινες μπουκαλες, μηχανης kazer(κανουν και σε modenas).

Εχει χαλασει η τσιμουχα, εχαναν λαδια

και ηταν πιο οικονoμικο να τις αντικαταστησω με καινουργιες.

 

Αν τις θελει καποιος ειμαι απο κρητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή το έχω ζήσει το συγκεκριμένο να σου πω 2 πράγματα από την εμπειρία μου με αυτό.

 

1) Καλό modem. Σταθερό αλλά ίσως σου ρίξει τον συγχρονισμό κατά πολύ γιατί για κάποιο λόγο βλέπει +10dB attenuation από ότι τα άλλα ρουτερ  :blink: (ίσως έτυχα σε ελλατωματικό ρουτερ ή φταίει το 3 που λέω παρακάτω) 

2) κακο wifi οχι απο θεμα εμβέλειας, αλλά από θέμα σταθερότητας και αξιοπιστίας.

3) ΑΧΡΙΣΤΟ firmware της hol. Και δεν υπαρχει πουθενα της alcatel το generic για να ανασανει το ρουτερ.

 

+bonus ρυθμίζεται το SNR.

το δοκιμάζω και βλέπουμε, γιατί τώρα με καίει το θέμα της εμβέλειας :P έχω πρόβλημα με το ZTE της forthnet.

 

EDIT! Ευχαριστω πολυ τον ashford για το ρουτερ, βρεθήκαμε , ολα μια χαρα. Το δούλεψψα τώρα, δουλεύει μια χαρά, ικανοποιητικό wi-fi, πολύ καλύτερο του zte. Μέχρι τώρα σταθερότερο και ενώ είχα θέματα με αποσυνδέσεις και είχα ρίξει την ταχύτητα του πρωην ρουτερ της forthnet, με αυτό παραδόξως όλα καλά :P

 

Ευχαριστω πολύ και τον paylidis για τη θηκη!

Επεξ/σία από Pseudonumo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά.

 

Λοιπόν δίνω:

 

1)Οθόνη CRT 15' Viewsonic

2)TV Thomson CRT 14' (χωρίς τηλεκοντρόλ)

3)Printer Canon ip4950 (Παίρνει ρεύμα, δεν τυπώνει. Ίσως να μπορεί να τον φτιάξει κάποιος)

Όποιος θέλει κατι ας στείλει pm αλλα παραλαβή μόνο Αθήνα και συγκεκριμένα μετρό Αλίμου. Άμα θέλετε κερνάτε τπτ από το περίπτερο που έχει δίπλα :P

Επεξ/σία από Soulseeker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

 

Επαναφέρω παλαιότερο post μου για χάρισμα σαβούρας που ίσως χρειάζεται σε κάποιον πριν πεταχτεί. Κάποια δόθηκαν την προηγούμενη φορά και είναι σβησμένα στην λίστα. Επίσης προσθέθηκαν τα αντικείμενα 12 & 13.

 

  • Παίρνει το αντικείμενο ο πρώτος που θα το ζητήσει ΕΔΩ. Παρόλα αυτά, αν κάποιος χρειάζεται κάτι πάρα πολύ για κάποιον συγκεκριμένο λόγο αλλά δεν πρόλαβε, ας μας το πει.
  • Είμαι στην κάτω τούμπα Θεσσαλονίκης και βρίσκομαι συχνά και στο ΑΠΘ οπότε κανονίζεται συνάντηση κατόπτιν συνεννόησης.
Αν μπορείς να στείλεις επαρχία με ενδιαφέρει το USB Hub...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...