Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα!θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε καμια ιστιοσελιδα η καπου που να μπορεις να βρεις σποτακια απο τους ραδιοφωνικους σταθμους της ελλαδας.οπως για την τηλεοραση ειναι το http://www.greektvidents.com/ κατι παρομοιο για ραδιοφωνο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά ξέρει κανείς πως λέγεται το τραγούδι της coca cola αυτό που είναι κάποια παιδιά που τρώνε μες τη νύχτα? Κάτι για rainbow και κάτι τέτοια λέει.

 

Thx.:-)

 

Απαντάω στον εαυτό μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το τραγουδι απο τη διαφημηση της lacta? Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει αλλα δεν μπορω να ψαξω αυτη τη στιγμη και με εχουν φαει ζωντανο να το βρω...ευχαριστω πολυ οπιο με linkωσει... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το τραγουδι απο τη διαφημηση της lacta? Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει αλλα δεν μπορω να ψαξω αυτη τη στιγμη και με εχουν φαει ζωντανο να το βρω...ευχαριστω πολυ οπιο με linkωσει... :)

 

το κομμάτι είναι απο το ελληνικό συγκρότημα Transistor και ονομάζεται Divine..Μπορείς πολύ εύκολα να το βρεις στο youtube:-)

 

Σειρά μου,πρέπει οπωσδήποτε να βρω το κομμάτι που παίζει στην τελευταία διαφήμιση της Neff ζην(κουζινικά και χαιρόμαστε..),είναι κομμάτι για πιάνο πολύ γνωστό αλλά μου διαφεύγει ο συνθέτης...βοηθήστε με σας παρακαλώ..!!!:o:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει καποιος ποιο ειναι το μουσικο κομματι που παιζει στην τελευταια τελευταια διαφημιση του johnnie walker black label? παιζει εδω και κανα μηνα στην τηλεοραση και το ραδιοφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά....Μήπως ξέρει κανείς το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση μπισκότων Παπαδοπούλου Capriccio? (όχι Caprice). Το έχω πετύχει και στο Nitro....δεν έχει πολλά lyrics, είναι αντρική φωνή και τα lyrics περίπου λένε: kisses like raindrops...music it came to an end too fast...(long lasting fall).

Κανείς που μπορεί να βοηθήσει? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

help guys!!! στο διαφημιστικο τρεηλερ του ΑΝΤ1 για την εκπομπη "Με αγάπη" ακούγεται μια διασκευή (σαν χορωδία) του creep twn Radiohead. Ποιοι το λένε? είναι σούπερ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έψαξα, αλλά δεν βρήκα να το έχει ζητήσει κάποιος. Μήπως ξέρει κανείς πως λέγεται το τραγούδι/soundtrack που παίζει στους τίτλους έναρξης της σειράς του Mega "Οικογένεια Βλάπτει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

help guys!!! στο διαφημιστικο τρεηλερ του ΑΝΤ1 για την εκπομπη "Με αγάπη" ακούγεται μια διασκευή (σαν χορωδία) του creep twn Radiohead. Ποιοι το λένε? είναι σούπερ!!

 

 

η διασκευή είναι από τη χορωδία Scala & Kolacny Brothers:-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:29 ----------

 

Ξερει καποιος ποιο ειναι το μουσικο κομματι που παιζει στην τελευταια τελευταια διαφημιση του johnnie walker black label? παιζει εδω και κανα μηνα στην τηλεοραση και το ραδιοφωνο.

 

το τραγούδι είναι Supreme Beings of Leisure - Never the Same

 

σου παραθέτω και το σχετικό link στο youtube :

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=7Dbh5Rmgegg[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλησπέρα σας... Απορώ καταρχήν πώς στο δαίμονα (σόρρυ Lucifer) δεν είχα ανακαλύψει αυτό το thread :) Εννοείται ότι έχω ξεκινήσει να το διαβάζω από την αρχή (κι έχω ήδη σημειώσει καμιά 10αριά κομμάτια που έψαχνα, σας ευχαριστώ πάαααρα πολύ) αλλά είμαι λίγο ανυπόμονη οπότε λέω να ρωτήσω για ένα που ψάχνω αυτήν τη στιγμή.

Εκείνο το ορχηστρικό - που παίζει να είναι και κλασσικό, δεν ξέρω - που έπαιζε σε φάσεις άσχημων ανακαλύψεων στους S1ngles 2 και 2 1/2 - ειδικά σε φάσεις που εμφανιζόταν η Σερέτη.

Αν κάποιος το χει πρόχειρο ας μου πει please :-)

 

P.S. Για τους S1ngles δεν εννοώ το La Boulange, ένα άλλο είναι, πιο "σκοτεινό" :)

Μόλις βρήκα δείγμα του, μήπως αυτό σας βοηθήσει.

 

Μετά το 1:40 και εως το 2:22 περίπου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Επεξ/σία από Φιλολογίνα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...