Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ καλησπέρα σας... Απορώ καταρχήν πώς στο δαίμονα (σόρρυ Lucifer) δεν είχα ανακαλύψει αυτό το thread :) Εννοείται ότι έχω ξεκινήσει να το διαβάζω από την αρχή (κι έχω ήδη σημειώσει καμιά 10αριά κομμάτια που έψαχνα, σας ευχαριστώ πάαααρα πολύ) αλλά είμαι λίγο ανυπόμονη οπότε λέω να ρωτήσω για ένα που ψάχνω αυτήν τη στιγμή.

Εκείνο το ορχηστρικό - που παίζει να είναι και κλασσικό, δεν ξέρω - που έπαιζε σε φάσεις άσχημων ανακαλύψεων στους S1ngles 2 και 2 1/2 - ειδικά σε φάσεις που εμφανιζόταν η Σερέτη.

Αν κάποιος το χει πρόχειρο ας μου πει please :-)

 

P.S. Για τους S1ngles δεν εννοώ το La Boulange, ένα άλλο είναι, πιο "σκοτεινό" :)

Μόλις βρήκα δείγμα του, μήπως αυτό σας βοηθήσει.

 

Μετά το 1:40 και εως το 2:22 περίπου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=QE8k5rfWPHk&feature=PlayList&p=925B08A9F1001341&playnext=1&playnext_from=PL&index=1[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[/color]

 

το τραγούδι είναι Supreme Beings of Leisure - Never the Same

 

σου παραθέτω και το σχετικό link στο youtube :

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=7Dbh5Rmgegg[/ame]

 

Thanks για την απαντηση αλλα υπαρχει και μια πιο προσφατη διαφημιση. Αν την ξερει κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας παρακαλώ μπορείτε να με βοηθήσετε,ψάχνω να βρω το κομμάτι που παίζει στην τελευταία διαφήμιση της Neff ζην,είναι κομμάτι κλασσικό για πιάνο αρκετά γνωστό αλλά δεν μπορώ να βρω τον συνθέτη και δυστυχώς δεν μπορώ να '' ψαρέψω'' τη διαφήμιση πουθενά(είναι πολύ καινούρια και δεν την έχουν ανεβάσει ακόμη???),αν σας βοηθάει μάλλον δεν είναι του Dustin O'Halloran(χρησιμοποίησαν ένα αριστούργημά του στην προηγούμενη διαφήμιση της εν λόγω εταιρίας)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:42 ----------

 

Γεια χαρά....Μήπως ξέρει κανείς το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση μπισκότων Παπαδοπούλου Capriccio? (όχι Caprice). Το έχω πετύχει και στο Nitro....δεν έχει πολλά lyrics, είναι αντρική φωνή και τα lyrics περίπου λένε: kisses like raindrops...music it came to an end too fast...(long lasting fall).

Κανείς που μπορεί να βοηθήσει? :rolleyes:

 

μήπως εννοείς αυτό το κομμάτι?Last Dance - Her Majesty's sound

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=9Bqldf4oFwY&feature=related[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, γνωρίζει κανείς το τραγούδι που παίζεται στη διαφήμιση του Vodafone 360?? Παραθέτω και το σχετικό link : [ame]http://www.youtube.com/watch?v=rWywr-avu6g[/ame]

Thnx εκ των προτέρων! :-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:44 ----------

 

Βρέθηκε, Ladyhawke - Paris Is Burning (Simmons & Christopher Mix) !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως εννοείς αυτό το κομμάτι?Last Dance - Her Majesty's sound

Βασικά, αν και δεν σε είχα ρωτήσει εγώ, σ'ευχαριστώ γιατί το έψαχνα επίσης, όπως και τον Alexis Kool που το ρώτησε! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλο topic!Έγω αυτό που ψάχνω είναι από spotaki του αντέννα το τραγούδι είναι το creep - radiohead άλλα στην συγκεκριμένη εκτέλεση υπάρχει παιδική χορωδία ή κάτι παρόμοιο..Αν κάποιος γνωρίζει κάτι pls ας ενημερώσει,δεν μπορώ να το βρώ πουθενά thanks :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλο topic!Έγω αυτό που ψάχνω είναι από spotaki του αντέννα το τραγούδι είναι το creep - radiohead άλλα στην συγκεκριμένη εκτέλεση υπάρχει παιδική χορωδία ή κάτι παρόμοιο..Αν κάποιος γνωρίζει κάτι pls ας ενημερώσει,δεν μπορώ να το βρώ πουθενά thanks :shifty:

 

Απαντήθηκε πριν 3 μέρες από τον φίλο Bolek:

Την παραθέτω copy/paste....

 

 

"η διασκευή είναι από τη χορωδία Scala & Kolacny Brothers"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...