Προς το περιεχόμενο

Agora laptop Turbo-X???


triantis7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον Φιλαρακια αν και ειναι αρκετα παλιο θεμα περιμενα να πω και εγω την γνωμη μου για το συγκεκριμενο laptop TURBO-X W17DT λοιπον τον εχω και τον χρησιμοποιω ασταματητα (14 ωρες μεσο ορο) την ημερα μεχρι στιγμης το μονο προβλημα ειναι οτι αναπτυσει καπως υψηλες θερμοκρασιες το καλοκαιρι αλλα και ποιο μηχανημα δεν ζοριζεται με 40 βαθμους να σημειωθει οτι εκτος απο καποια παιχνιδια ελαφρα για το συστημα αυτο χρησιμοποιηται για επεξεργασια εικονας και web design και μην πει κανεις οτι corel 8 και Photoshop δεν ειναι βαρια προγραμματα γιατι μαλλον δεν ξερει τι λεει , εχει βγει σκυλι αν και εγω δεν κρυβω οτι ειχα μια αμφιβολια για την ποιοτητα αλλα τελικα σιγουρα αξιζε τα λεφτα που εσκασα οσο για τις επιδοσεις του ενα σας λεω πηγαινει πιο καλα και απο το συστημα που εχω στο σπιτι συστημα που ειναι ακριβως ιδιο οποτε TURBO-X ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ

 

Α να πω οτι το χρησιμοποιω ενα 8μηνο :) :) :)

 

 

Υστερογραφο:Ειναι βεβεα βαρυ και με μικρη διαρκεια μπαταριας για φορητος αλλα οι επιδοσεις και η σταθεροτητα που εχει τα καλυπτουν ολα αυτα αλλωστε μην ξεχναμε οτι ειναι συστημα επιδοσεων και κατι σαν docking station και οχι καθαρο Laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Λοιπον Φιλαρακια αν και ειναι αρκετα παλιο θεμα περιμενα να πω και εγω την γνωμη μου για το συγκεκριμενο laptop TURBO-X W17DT λοιπον τον εχω και τον χρησιμοποιω ασταματητα (14 ωρες μεσο ορο) την ημερα μεχρι στιγμης το μονο προβλημα ειναι οτι αναπτυσει καπως υψηλες θερμοκρασιες το καλοκαιρι αλλα και ποιο μηχανημα δεν ζοριζεται με 40 βαθμους να σημειωθει οτι εκτος απο καποια παιχνιδια ελαφρα για το συστημα αυτο χρησιμοποιηται για επεξεργασια εικονας και web design και μην πει κανεις οτι corel 8 και Photoshop δεν ειναι βαρια προγραμματα γιατι μαλλον δεν ξερει τι λεει ' date=' εχει βγει σκυλι αν και εγω δεν κρυβω οτι ειχα μια αμφιβολια για την ποιοτητα αλλα τελικα σιγουρα αξιζε τα λεφτα που εσκασα οσο για τις επιδοσεις του ενα σας λεω πηγαινει πιο καλα και απο το συστημα που εχω στο σπιτι συστημα που ειναι ακριβως ιδιο οποτε TURBO-X ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ

 

Α να πω οτι το χρησιμοποιω ενα 8μηνο :) :) :)

 

 

Υστερογραφο:Ειναι βεβεα βαρυ και με μικρη διαρκεια μπαταριας για φορητος αλλα οι επιδοσεις και η σταθεροτητα που εχει τα καλυπτουν ολα αυτα αλλωστε μην ξεχναμε οτι ειναι συστημα επιδοσεων και κατι σαν docking station και οχι καθαρο Laptop[/quote']

 

Μάλλον δουλεύεις στο Πλαίσιο και τα λες αυτά!Δεν εξηγείται αλλιώς!Ακούς εκεί σκυλί!Τότε ο IBM τι είναι λιοντάρι;;!!:razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pare pare kai molis ton exeis sta xeria sou anapse ton gia kamia writsa plase dyo mpiftekakia, gyrna ton anapoda kai peta ta apanw...se mish writsa 8a nai etoima... einai polyxrhstiko mhxanhma..ksereis pws einai oi fournoi me ton aera etsi kai me tous turbo-x...perneis to faghto apo to psygeio, to vazeis dipla stis eksodous tou aera kai idou...oute na kais poly reuma me thn kouzina oute tpt... milama gia thn pio xalia katanomh 8ermothtas pou exw dei pote mou... kalytera na meineis makria file...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι εναμιση χρονο με oem pc (clevo) και αναρωτιεμαι

αν διαφορες γνωστες μαρκες οπως ibm kαι sony βγαζουν

εστω και τωρα φορητα με δισκους 7200 rpm και 9600 pro,

τα οποια τοσο καιρο απολαμβανω. Οι επωνυμες εταιριες

θα πρεπει να προσπαθησουν πολυ για να με ξανακερδισουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εσεις εχετε κατι με το πλαισιο εγω μια χαρα ειμαι και παρα πολυ ευχαριστημενος φιλαρακια

Και δεν δουλευω στο Πλαισιο αυτο για καποιον που το ειπε πιο πανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loipon gia na ksekatharizoume kapoia pragamata.

 

To laptop einai gia na metakineitai ara 5,5 kila einai aparadekto varos. Epipleon an opos lene kapoia paidia exei kai mikri diarkeia mpatarias kai prepei na kouvalas synexeia ton fortisti, pou gia tous P4 einai toublo, tote den einai foritos alla statheros pou strimoksan ta parts tou!

 

Gia peri eponymon tora. Psifizo anepifylakta yper tou eponymou. Den mou lete oloi eseis, an pas eksoteriko kai meineis me to laptop sto heri ti tha kaneis??? Tha to steileis ellada?? Kai se poso kairo tha to exeis piso, se kana 2 mines? Episis tha symfoniso oti i poiotita kataskeyis ton eponymon einai safos anoteri, akoma kai an pareis ftines markes opos Acer kai Fujitsu-Siemens. Den milame gia Vaio ta opoia einai koryfi. Kai den einai mono i poiotita synarmologisis, einai kai i poiotita tis othonis kai i antoxi tou sasi pou paizoun rolo, kai fysika i apagogi thermokrasias! An einai na akoumpaei to touchpad stin othoni kai na mou tin halasei, i na psino to fagito mou stin CPU tote harika. Kai nai, mporei ola ta parts na erhontai apo taiwan, alla toulaxiston oi eponymes etairies kanoun kai kapoio compatibility testing.... min mou peite oti plaisio dokimazei tis syntheseis ton laptop kai afou vevaiothoun oti ola einai 100% compatible metaksy tous to proothoun stin agora.

 

Kai kati teleutaio. Laptop gia games einai entelos lathos prosegisi. An thes na paizeis games dose ta misa kai pare 1 poly kalytero desktop.

 

Protasi den exo na kano sygekrimeni giati apo tote pou agorasa to diko mou (Acer Aspire 1623 P4@3,2HT) den psaxno tin agora... alla polla paidia eida oti ekanan poly kales protaseis. Apo ekei kai pera o kathenas dialegei kai pairnei!

 

Bye paides!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai ta desktop PC sthn arxi etsi itan IBM kai MAC kai meta egine xamos o kathenas to ftiaxnei opws goustarei.

Eseis tha dinate gia paradeigma 2500 EURO gia na parete ena epwnymo IBM desktop me pragmata pou orizei o kataskeyasths i tha dinate ta idia lefta i kai ligotera kai tha ixate teras konta sta 4 GHZ me SLI kai 2 Nvidia 7800GTX apo to plaisio?

 

Episis oloi oi kataskeuastes oi epwnymoi prosferoun poli kala pragmata oson afora tin sinthesi toy laptop apo ta 2000 euro kai panw.

Den ginetai na skas 1500 euro kai na pairneis epwnymo me shared video memmory.

 

Telos oson afora ta games den xalaei kanena na parei to laptop kai na paei se ena filo toy kai na kanei LAN party para na koubalisei olo to desktop systhma (kai na peksei px Halflife 2 Farcrykai loipa baria games).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tromero problhma me 8ermokrasia k 8orybo apo ton anemisthra...

se 2 laptop turbo x pou eida sxetika akriba..to idio problhma.

den xerw kata poso 8a boh8hsei enas ανεμιστηρας silence δεν το χω ψαξει αλλα συνηθως ειναι γενικα θεμα κουτιου/εξαερισμου...

apo την αλλη ενα compaq+hp(konta 2500e)fetina montela k ta 2...περα απο την τιμη οσον αφορα θερμοκρασια ηχος τα παραδεχτηκα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exo kai ego enan turbo.x 17 tha elega oti eime arketa efxaristimenos.An kai tha zileva enan vaio alla to megalo provlima einai oti i mama eteria den vgazi katoloy kainoyrgioys odigoyshttp://www.clevo.com.tw/download/ftpOut.asp?Lmodel=D870P&ltype=9&submit=+GO+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν παρατηρειτε οτι σιγα σιγα οι τιμες πεφτουν στα επωνυμα laptops, κι αυτο γιατι ολο και περισσοτερα καταστηματα βγαζουν built to order laptops.

Και μπορει στα desktop pcs οι τιμες των επωνυμων να μην επεσαν, καθως εβγαιναν τα built to order αλλα ας μην ξεχναμε οτι τα επωνυμα αγοραζονται κυριως με εταιρικες παραγγελιες, οποτε οι εταιρειες που τα συναρμολογουν δεν εχουν ανταγωνισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...