Προς το περιεχόμενο

Ταινιες με καυστικο υφος ή χιουμορ


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Team America

Cannibal the musical

Orgazmo

Baseketball

 

Όλες ταινίες από τους δημιουργούς του South Park να διευκρινήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μα δεν έκανα επίθεση σε κανέναν, απλώς είπα το (αυτονόητο?) πως για να εκτιμίσει κάποιος το χιούμορ θα πρέπει να έχει αυτό που λέμε αίσθηση του χιούμορ. Απο εκεί και πέρα, μύγες, σφίγγες κλπ ;)

 

Mα ουτε εγω αναφερθηκα , πουθενα σε σενα πλην ενος ποστ .

 

Αλλα ευχαριστω για τις προτασεις σου .

Οι προτασεις που ερχονται απο ατομα που εχω ''σκοτωθει'' στο παρελθον και τα αισθηματα ειναι αμοιβαια , ειναι διπλα καλοδεχουμενες ..

 

Να περνας συχνοτερα απο τα τοπικς μου :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι προτάσεις των ταινιών που έκανα αναφέρονται γενικά στα μέλη του φόρουμ και όχι στην πασχαλιά που δήλωσε πως θίγεται απο το χιούμορ εναντίον της θρησκείας.Οσοι με παρόμοιες πεποιθήσεις μην τις δείτε γιατι πιθανώς θα θιχτείτε βάναυσα.

 

Τις ανέφερα επειδή δεν υπάρχουν τοπικ "μου", "σου" κλπ αλλα τοπικ στο Insomnia.

 

Καυστικό χιούμορ και στυλ έχουν και οι ταινίες του Paul Verhoeven, ειδικά το Robocop 1 & Starship Troopers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν απατωμαι και το fight club εχει σαφως καυστικο υφος...ειδικα για το συγχρονο τροπο ζωης...

 

Σαφως.Πολλες δοσεις μαυρου χιουμορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οντως μαυρο χιουμορ...

 

και οταν την ειδα δευτερη και τριτη φορα μου φανηκε ακομα πιο αστεια και σε ορισμενα σημεια(ειδικα με τα περιεργα βλεμματα του νορτον)πεθανα στο γελιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

team america , bullworth , wag the dog , mars attacks , shawn of the dead , bowling for columbine (michael moore genikotera), monty pythons , southpark , MASH, Buffalo soldiers, Full Metal Jacket. Tou woody to xioumor den tha to lega kaustiko os pros ta politika alla kirios pros ta diaprosopika opou ksegimnonei tous pantes kai ta panta se mia sxesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανωνυμε οταν λες οτι ο Γουντυ κανει καυστικο χιουμορ ως προς τις διαπροσωπικες σχεσεις και ξεγυμνωνει τα παντα σε μια σχεση ,εννοεις τον ανθρωπο που ειχε σχεσεις με το κοριτσακι το οποιο υιοθετησε με την συζυγο του (τον καιρο ηταν παντρεμενος μαζι της) και για το οποιο χωρισε την γυναικα του τελικα ?

 

Απο μια αποψη οντως εκανε και πραξη το χιουμορ του το σχετικο με τις σχεσεις... αλλα

απο την αλλη εγω τον βρισκω διεστραμμενο και οχι απλα καυστικο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι και να υπηρξε/ειναι στην προσωπικη του ζωη, το καυστικο χιουμορ των ταινιων του δεν αναιρειται. Μπορει με τις επιλογες του να αναιρει την ευφυια του και να σε κανει να τον σιχαινεσαι[κι εγω το ιδιο νιωθω], αλλα ο τροπος με τον οποιο εχει παρουσιασει τις σχεσεις γενικοτερα στις ταινιες του ειναι απολαυστικα καυστικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανωνυμε οταν λες οτι ο Γουντυ κανει καυστικο χιουμορ ως προς τις διαπροσωπικες σχεσεις και ξεγυμνωνει τα παντα σε μια σχεση ' date='εννοεις τον ανθρωπο που ειχε σχεσεις με το κοριτσακι το οποιο υιοθετησε με την συζυγο του (τον καιρο ηταν παντρεμενος μαζι της) και για το οποιο χωρισε την γυναικα του τελικα ?

 

Απο μια αποψη οντως εκανε και πραξη το χιουμορ του το σχετικο με τις σχεσεις... αλλα

απο την αλλη εγω τον βρισκω διεστραμμενο και οχι απλα καυστικο .[/quote']

 

DEN exei pantreutei o Woody thn Mia Farrow . Stamatiste na krinete tis idiofuies tou kinhmatografou apo thn prosopikh tous zoh. Dhladh tous gay kallitexnes ti prepei na tous kanoume? Epishs pote den iothethse o woody . H Mia Farrow ta iothetouse kai eixe kamia dekapentaria. Bebaia den dikaiologo ton Woody , ego den tha to ekana. Alla autos eroteutike kai den logariase tipota, oute to kostos sthn kariera tou. Apla prepei na to dextoume. o kallitexnhs krinetai gia to ergo tou , oxi me poian ta exei. O Woody den einai filos mou , oute kollitos mou , apla ton thaumazo gia to ergo tou . Stis tainies tou loipon to xioumor tou einai kaustikotato .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω οτι ερωτευτηκε και χωρισε .

Αλλα βρε ανωνυμε , υπαρχουν και ορια . Και τα ορια αυτα -σε μενα- λενε οτι οταν ενας ανθρωπος μεγαλος σε ηλικια τα μπλεξει με μια πιτσιρικα κατω των 20 ετων (μη σου πω οτι ηταν ανηλικη οταν της τα ριξε) ειναι αξιος περιφρονησης και αυτο το γεγονος θα εχει αντικτυπο και στο εργο του ,καλως ή κακως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...