Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

Προγράμματα μίξης. Όλες οι απορίες, συμπεράσματα

• Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
380 απαντήσεις σ'αυτό το θέμα

Ψηφοφορία: Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα μίξης μέσω Η/Υ; (70 μέλη(ος) έχουν ψηφίσει)

Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα μίξης μέσω Η/Υ;

1. Alcatech BPM Studio (20 ψήφοι [3.74%])

Ποσοστό ψήφων: 3.74%

2. Atomix mp3 (38 ψήφοι [7.10%])

Ποσοστό ψήφων: 7.10%

3. DSS DJ (10 ψήφοι [1.87%])

Ποσοστό ψήφων: 1.87%

4. Mixmeister (48 ψήφοι [8.97%])

Ποσοστό ψήφων: 8.97%

5. Traktor (95 ψήφοι [17.76%])

Ποσοστό ψήφων: 17.76%

6. Visiosonic PCDJ (10 ψήφοι [1.87%])

Ποσοστό ψήφων: 1.87%

7. Virtual DJ (259 ψήφοι [48.41%])

Ποσοστό ψήφων: 48.41%

8. Άλλο... (55 ψήφοι [10.28%])

Ποσοστό ψήφων: 10.28%

Ψήφος Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#271 djnak

djnak

Junior Member

• Members
  • Pip
  • 2 μηνύματα

Δημοσίευση 18 March 2009 - 06:25 PM

καλησπερα!εγινα μελοσ επειδη βρισκο πολι ενδιαφερον αυτο το θεμα!φιλε aledjo δινεισ πολι ορεεσ σοστεσ κ χρησιμεσ απαντησεισ!thanks!
ιθελα να ροτισο κατι π ξεφευγει λιγο απτο θεμα αλλα ειναι πολι ενδιαφερον κ σιμαντικο!
εχο λαπτοπ με το virtual dj! k to hercules dj console mk2 k ειμαι πολι ευχαρηστιμενο απο τιν αγορα !ομοσ τορα βγηκα τα cdj 400 τισ πιονεερ κ σκεφτομαι να τα αγορασο..ακουσα μπορεισ να τα σινδεσεισ και με το virtualdj!ομοσ δουλευουν ολεσ οι λιτουργιεσ του?επιπλεον ακσιζει να τα αγορασο ειναι ακριωβα μαζι με εναν μικτη πανε περιπου 1500 ευρο!ομοσ θελω γενικα να ασχολιθω πιο επαγγελματικα κ πιστευο αξιζει!εχετε να μ προτεινετε κ τπτ αλλο γενικα?ειναι καλα τα cdj 400 me laptop?τι λετε
επιπλεον τηα παραμεινω στο θεμα επειδη ειναι πολυ ενδιαφερον!τα λεμε!κ παλι ευχαριστω!

α και κατι αλλο!ξερετε ποσ δουλευει το automix του virtual dj?ειναι χρησιμο?τι ακριβοσ κανει κ ποσ χρησιμοποιειται?!

α και κατι αλλο!ξερετε ποσ δουλευει το automix του virtual dj?ειναι χρησιμο?τι ακριβοσ κανει κ ποσ χρησιμοποιειται?!

#272 aledjo

aledjo

Senior Member

• Members
  • 1704 μηνύματα

Δημοσίευση 18 March 2009 - 06:44 PM

καλησπερα!εγινα μελοσ επειδη βρισκο πολι ενδιαφερον αυτο το θεμα!φιλε aledjo δινεισ πολι ορεεσ σοστεσ κ χρησιμεσ απαντησεισ!thanks!
ιθελα να ροτισο κατι π ξεφευγει λιγο απτο θεμα αλλα ειναι πολι ενδιαφερον κ σιμαντικο!
εχο λαπτοπ με το virtual dj! k to hercules dj console mk2 k ειμαι πολι ευχαρηστιμενο απο τιν αγορα !ομοσ τορα βγηκα τα cdj 400 τισ πιονεερ κ σκεφτομαι να τα αγορασο..ακουσα μπορεισ να τα σινδεσεισ και με το virtualdj!ομοσ δουλευουν ολεσ οι λιτουργιεσ του?επιπλεον ακσιζει να τα αγορασο ειναι ακριωβα μαζι με εναν μικτη πανε περιπου 1500 ευρο!ομοσ θελω γενικα να ασχολιθω πιο επαγγελματικα κ πιστευο αξιζει!εχετε να μ προτεινετε κ τπτ αλλο γενικα?ειναι καλα τα cdj 400 me laptop?τι λετε
επιπλεον τηα παραμεινω στο θεμα επειδη ειναι πολυ ενδιαφερον!τα λεμε!κ παλι ευχαριστω!

ναι τα cdj400 δουλευουν στο vdj και πολυ καλα μαλιστα. αξιζουν τα λεφτα τους γιατι μπορεις να κανεις πολλα με αυτα.
αν εχεις λεφτα τοτε παρτα με κλειστα τα ματια.

το automix ειναι να βαλεις μερικα τραγουδια και να τα παιζει μονο του... βλακεια ειναι μην ασχολησε καν

#273 pirate78

pirate78

Junior Member

• Members
  • Pip
  • 4 μηνύματα

Δημοσίευση 19 March 2009 - 11:56 AM

Μήπως γνωρίζει κανείς καμμία ιστοσελίδα ή απο που μπορώ να ξεκινήσω να ψάχνω τέτοιου είδους εφαρμογές?

#274 StavrosD

StavrosD

Senior Member

• Members
  • 4117 μηνύματα

Δημοσίευση 19 March 2009 - 01:41 PM

Μήπως γνωρίζει κανείς καμμία ιστοσελίδα ή απο που μπορώ να ξεκινήσω να ψάχνω τέτοιου είδους εφαρμογές?

http://www.noiz.gr/
Σε αυτό το forum θα δεις πολλές λύσεις.

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και αυτά:
www.steinberg.net
http://www.apple.com/logicstudio/
http://www.propellerheads.se/
http://www.native-instruments.com/

#275 pirate78

pirate78

Junior Member

• Members
  • Pip
  • 4 μηνύματα

Δημοσίευση 20 March 2009 - 02:59 AM

ευχαριστώ για την βοήθεια

#276 djnak

djnak

Junior Member

• Members
  • Pip
  • 2 μηνύματα

Δημοσίευση 20 March 2009 - 10:05 AM

κατι αλλο για το virtual dj..ξερει κανεισ μηπως για το skin to 6 πια ι διαφορα απο τα αλλα?ειναι καλιτερο?τι επιπλεον εχει?κ τελοσ ξερει κανεισ πως μπορεισ να φτιαξεισ το 'δικο σου' skin?διλαδι να αλλαξεισ πχ τισ γραμματοσειρεσ ι και να βαλεισ καμια εικονα ι γενικα κανενα τιτλο?ειναι ευκολο?

#277 aledjo

aledjo

Senior Member

• Members
  • 1704 μηνύματα

Δημοσίευση 22 March 2009 - 02:57 AM

κατι αλλο για το virtual dj..ξερει κανεισ μηπως για το skin to 6 πια ι διαφορα απο τα αλλα?ειναι καλιτερο?τι επιπλεον εχει?κ τελοσ ξερει κανεισ πως μπορεισ να φτιαξεισ το 'δικο σου' skin?διλαδι να αλλαξεισ πχ τισ γραμματοσειρεσ ι και να βαλεισ καμια εικονα ι γενικα κανενα τιτλο?ειναι ευκολο?

το vdj ειναι στη εκδοση 5.2
αυτο το σκιν που κυκλοφορει στο ιντερνετ με το ονομα 6 ειναι ψευτικο.

σκιν πολλα εχει το σιτε του προγραμματος και ναι μπορεις να τα αλλαξεις ολα!
απο γραματοσειρες, φωτογραφιες κτλ..... αρκει να ξερεις.

#278 jason_rethymno

jason_rethymno

Senior Member

• Banned
  • 2169 μηνύματα

Δημοσίευση 01 April 2009 - 10:52 PM

Virtuαl DJ

#279 superstarr

superstarr

Member

• Members
  • 102 μηνύματα

Δημοσίευση 08 April 2009 - 04:14 PM

ableton live ftw και μετα traktor για τις λουπες του..
Αν και τωρα που το ableton εβαλε looper στην εκδοση 8 δεν υπαρχει λογος να δοκιμασεις κατι αλλο.. Εκτος αν βαριεσαι το warping..

#280 GiorGhino

GiorGhino

Senior Member

• Members
  • 534 μηνύματα

Δημοσίευση 08 April 2009 - 08:21 PM

Υπάρχουν προγράμματα για να δημιουργήσω remix απο 1 τραγούδι σαν αυτα που βγαίνουν για διασημα κομματια κατα καιρούς?

Θα πρέπει να έχω όμως το acoustical κομμάτι (μονο τα λόγια) κάθε τραγουδιου καταρχάς έτσι?

Είναι δύσκολο project?

Έχω κάνει απλά audio editing σε sound forge (κυριως ραψίματα)

#281 aledjo

aledjo

Senior Member

• Members
  • 1704 μηνύματα

Δημοσίευση 09 April 2009 - 12:41 AM

Sony Acid

ψαξε αυτο το προγραμα και θα κανεις παπαδες!

#282 nickarmy

nickarmy

Senior Member

• Members
  • 2138 μηνύματα

Δημοσίευση 21 May 2009 - 10:20 PM

βεβαιος με την επαγκελματικη εκδοση του Virtual DJ !!!

#283 geo555

geo555

Junior Member

• Members
  • Pip
  • 3 μηνύματα

Δημοσίευση 29 August 2009 - 02:02 PM

Γεια σε ολους,
συμφωνω οτι το virtual dj 5.0 ειναι αρκετά καλο και ευκολο στη χρηση, αλλα έπειτα από παρότρυνση ενός φίλου μου εβαλα το tractor dj studio v3 και δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να κανει προακουστική. Έχω δύο κάρτες στο PC μου, και στο μονιτορ δε με αφηνει να επιλέξω άλλη κάρτα. Μαλιστα αν τη βαλω στο μονιτορ φευγει απο το μαστερ.

Υποστηριζει δυο καρτες ήχου ή θέλει εξωτερική κονσόλα?
απο οτι ειδα
multiple audio interfaces are not supported

Επεξεργασία από geo555, 29 August 2009 - 04:08 PM.

#284 aledjo

aledjo

Senior Member

• Members
  • 1704 μηνύματα

Δημοσίευση 29 August 2009 - 05:32 PM

απ'οτι ξερω υποστηριζει 2 καρτες ηχου το traktor.

δοκιμασε κανενα αλλο προγραμα

#285 ioanna_b

ioanna_b

Senior Member

• Members
  • 124 μηνύματα

Δημοσίευση 22 October 2009 - 10:02 PM

''Sampler/Copyright.txt could not be opened. Please check that your disk is not full and that you have access to the destination directory. Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση.''

Αυτό το μήνυμα μου βγάζει όταν πάω να εγκαταστήσω πάλι το virtual dj (είτε το v5 είτε v6). Χώρο ελεύθερο έχω (20gb free).

Επίσης, μετά το σβήσιμο του παλιου προγράμματος, το αρχείο unwise.exe υπάρχει ακόμα και όταν πάω να το ''τρέξω'' μου βγάζει το εξής : '' instal.log could not be found''.

καμιά ιδέα βρε παιδιά..???

Καλησπέρες...