Προς το περιεχόμενο

Μουλαροπροβληματα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

geia xara

 

Eixa to idio problhma me to mule prin kairo

 

koita sta preferences tou mule ekei pou rytmizeis to bandwith mhpos

kata lathos exeis balei poly megales times sto up

 

ego eixa balei kata lathos sto up 14 me apotelesma molis anoige to mule mplokarize olh h syndesh den kouniotan tipota ston browser

 

elpizo na se boithisa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

geia xara

 

Eixa to idio problhma me to mule prin kairo

 

koita sta preferences tou mule ekei pou rytmizeis to bandwith mhpos

kata lathos exeis balei poly megales times sto up

 

ego eixa balei kata lathos sto up 14 me apotelesma molis anoige to mule mplokarize olh h syndesh den kouniotan tipota ston browser

 

elpizo na se boithisa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia xara

 

Eixa to idio problhma me to mule prin kairo

 

koita sta preferences tou mule ekei pou rytmizeis to bandwith mhpos

kata lathos exeis balei poly megales times sto up

 

ego eixa balei kata lathos sto up 14 me apotelesma molis anoige to mule mplokarize olh h syndesh den kouniotan tipota ston browser

 

elpizo na se boithisa

φιλε jIimmis τι συνδεση εχεις και ποιες ειναι οι τιμες σου στο μουλαρι?

εγψω εχω υποτιεται 512 και εχω βαλει download 56 και upload 12

ΕΣΕΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΜΟΥΛΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΡΦΑΡΙΣΜΑ ΣΤΟ ΝΕΤ ΕΠΙΣΗς?ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙς ΚΑΙ ΤΑ 2 ΑΝΟΙΧΤΑ?

ΕΠΙΣΗς...ΜΕ ΤΙ ΠΑΡΟΧΕΑ ΕΙΣΑΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia xara

 

Eixa to idio problhma me to mule prin kairo

 

koita sta preferences tou mule ekei pou rytmizeis to bandwith mhpos

kata lathos exeis balei poly megales times sto up

 

ego eixa balei kata lathos sto up 14 me apotelesma molis anoige to mule mplokarize olh h syndesh den kouniotan tipota ston browser

 

elpizo na se boithisa

φιλε jIimmis τι συνδεση εχεις και ποιες ειναι οι τιμες σου στο μουλαρι?

εγψω εχω υποτιεται 512 και εχω βαλει download 56 και upload 12

ΕΣΕΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΜΟΥΛΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΡΦΑΡΙΣΜΑ ΣΤΟ ΝΕΤ ΕΠΙΣΗς?ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙς ΚΑΙ ΤΑ 2 ΑΝΟΙΧΤΑ?

ΕΠΙΣΗς...ΜΕ ΤΙ ΠΑΡΟΧΕΑ ΕΙΣΑΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταιες ημέρες χρησιμοποιώ και γω το μουλάρι.Επειδή έχω και γω 512 θα σου πω πως με ρυθμίσεις 45 download και 10 upload τα ψιλοβολέυω...Δηλαδή, έχω δει και κάτι 40αρες να κατεβάζει αλλά κατα μέσο όρο παίζω γύρω στο 30 και ταυτόχρονα μπορώ να σερφάρω με κάποιοες υποχωρήσεις βέβαια...Απ'οτι είδα μαγάλη σημασία έχει τι αρχείο κατεβάζεις και πόσοι το έχουν για να δεις ταχύτητες...Αν κάποιος άλλος έχει να μας πει κάποιες ρυθμίσεις ας μας βοηθήσει παρακαλώ...

 

Υ.Γ Πόσα ταυτόχρονα αρχεια για download θεωρείται οτι είναι σωστό να έχουμε έτσι ώστε α μη γονατίζει το μουλαράκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταιες ημέρες χρησιμοποιώ και γω το μουλάρι.Επειδή έχω και γω 512 θα σου πω πως με ρυθμίσεις 45 download και 10 upload τα ψιλοβολέυω...Δηλαδή' date=' έχω δει και κάτι 40αρες να κατεβάζει αλλά κατα μέσο όρο παίζω γύρω στο 30 και ταυτόχρονα μπορώ να σερφάρω με κάποιοες υποχωρήσεις βέβαια...Απ'οτι είδα μαγάλη σημασία έχει τι αρχείο κατεβάζεις και πόσοι το έχουν για να δεις ταχύτητες...Αν κάποιος άλλος έχει να μας πει κάποιες ρυθμίσεις ας μας βοηθήσει παρακαλώ...

 

Υ.Γ Πόσα ταυτόχρονα αρχεια για download θεωρείται οτι είναι σωστό να έχουμε έτσι ώστε α μη γονατίζει το μουλαράκι?[/quote']

φιλε broylis1 τωρα τελευταια....κατεβαζω με 4παρια..και εκανα και ενα peak 45!!! kanonika θα επρπε να χερομαι αλλα βασικα με αυτα που εχω δει στο εξωτερικο...δεν χερομαι να σου πω την πικρη αληθεια...

Ποιο ειναι το προβλημα τωρα...πως οπως ειχα πει και στο πρωτο ,μου μηνυμα εδω....οτι το σερφαρισμα ειναι τοσο αργο που ειτε βαριεμαι να σερφαρω ειτε κλεινω το μουλαρι..χθες ομς....εκανα κατι αλλο.....εβαλα πρισσοτερα shared files στο μουλαρι...και σερφαρα κανονικα!!δεν ξερω πως και γιατι..αλλα αυτο εγιε..μπορει να παιζει και η ωρα....η γραμμη μου..πολλα..

τοζητημα ειναι πως χαρουμενπος και εγω σημερα....ειπα να κανω το ιδιο..δηλαδη να σερφρω σαν ενας κανονικος ανιρωπος...ενω το μοθλαρακι ειναι με 45...εγω σερφινγ δεν κανω με τιποτα..βασικα αργα και σταθερα και πολυ υπομονη...εχω αρχισει να πιστεθω οτι ναι ο πΟΤΕ εχει βαλει το χερακι του!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω 384, και κατεβάζει 30-35 (σπάνια 37-43).

 

Κάποιες ρυθμίσεις:

 

Σύνδεση: Χωρίς όρια

Μέγιστες πηγές αρχείου: 350

Όρια σύνδεσης: 400

 

Εκτεταμένες επίλογες::

 

Μέγιστες συνδέσεις ανά 5" : 20

 

Μέγιστες ανολοκλήρωτες! 50

 

Και πολύ πιο κάτω:

 

Εύρεση αυτόματα του καλύτερου ορίου ανεβάσματος:

Ενεργοποιημένο αν θες να σερφάρεις και απενεργοποιημένο όταν θες να κατεβάζεις μανιακά.

 

 

 

Υ.Γ. Μετράει να μοιράζεσαι αρχεία που θέλουν και κατεβάζουν κι άλλοι.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

=

 

Μέγιστες συνδέσεις ανά 5" : 20

 

Μέγιστες ανολοκλήρωτες! 50

 

Και πολύ πιο κάτω:

 

Εύρεση αυτόματα του καλύτερου ορίου ανεβάσματος:

Ενεργοποιημένο αν θες να σερφάρεις και απενεργοποιημένο όταν θες να κατεβάζεις μανιακά.

 

 

 

Υ.Γ. Μετράει να μοιράζεσαι αρχεία που θέλουν και κατεβάζουν κι άλλοι.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Γεια χαρα φιλε.

οταν λες στο σημειπο στις ρυθμισεις

Εύρεση αυτόματα του καλύτερου ορίου ανεβάσματος οταν το εχεις ενεργοποιημενο "μπορεις να σερφρεις" αυτο σημαινει πως το μουλαρι δνε θα κατεβαζει με καλη ταχητητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

by the way...Τι σημαίνουν τα δυο γκρι θαυμαστικά δίπλα απο ένα αρχείο που κατεβαίνει? Μήπως είναι πρόβλημα?

Τα θαυμαστικα ειναι τα comments απο διαφορους χρηστες που εχουν το αρχειο αυτο..ειτε ολοκληρο ειτε ενα μερος του...πολλες φορες ειναι καλο να τα διαβαζεις γιατι σε προιδοποιουν για fake arxeia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα πρέπει να είναι με το bandwιdth όπως ανέφερε κάποιος παραπάνω με 512 βάλε το upload στα 10 kbs και λογικα θα παίζει και με το browsing καλά γιατί είναι λογικό όταν γεμίζει το upload σου να περιορίζετε κατά πολύ το download σου.Τσεκαρέτο και πες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα πρέπει να είναι με το bandwιdth όπως ανέφερε κάποιος παραπάνω με 512 βάλε το upload στα 10 kbs και λογικα θα παίζει και με το browsing καλά γιατί είναι λογικό όταν γεμίζει το upload σου να περιορίζετε κατά πολύ το download σου.Τσεκαρέτο και πες μας.

Peavy στο 10 το εχω αλα το browsing συνεχιζει να ειναι ενοχλητικο...δεν ξερω τι επαθε χθες και πηγαιονε normal1!!:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...όλο το μυστικό είναι να μοιράζεις αρχεία που να ενδιαφέρουν το κόσμο και να γεμίζει το upload σου.Ενοείται πως δεν μπαινο-βγαίνεις απο το πρόγραμμά γιατί χάνεις τη σειρά σου( Queue) και μετά απο κάποιοες ωρίτσες θα αρχίσει να πηγαίνει σφάιρα...Εγώ με uplaod 10 και download 45 πάω τσίτα αρκετές ώρες τώρα και ταυτόχρονα μπορώ να κάνω και surfing με υποχωρήσεις βέβαια...όλα αυτά σε αντίθεση με το πρώην αγαπημένο προγραμματάκι μου το DC++, όπου πάνω απο 25 δεν έβλεπα εύκολα, το surfing ήταν πάρα πολύ δύσκολο και μαρτύριο το να κατεβάσεις μεγάλο αρχείο αφού πότε δεν έβρισκα slot, πότε δεν είε ταχύτητα κτλ...+1 στο μουλαράκι που αυτές τις μέρες με έχει γοητεύσει πραγματικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στο μουλαράκι που αυτές τις μέρες με έχει γοητεύσει πραγματικα...

broylis1 θα συμφωβνησω σε αυτο...και εμενα αυτες τις μερες με εχει γοητεσει..οχι λογω ταχητητας browsing ομως...αλλα λογω ταχητητων κατεβασματος...και αυτο ειανι καλο γιατι αυτες τις μερς τυχαινει να μην ειμαι στον υπλογιστη μου...οποτε αυτο κατεβαζει και δεν εχω προβληα κανενα με σερφαρισμα μιας και δεν ειαμι εδω!!βεβαια αυτο δνε ειναι λυση αλλα τελοσπαντων!!

εσυ τι συνδεση εχεις παλι?και περιποθ..εννοω στα καλα της συνδεσης σοθυ ποσο download εχεις ημερισιως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xtraktor η σύνδεση μου είναι 512.Σε γενικές γραμμές κατεβάζω με 38-40 γεγονός που θεωρώ οτι είναι αρκετά ικανοποιητικό αν σκεφτείς ότι με τη κατάσταση του DSL στην ελλάδα, απο site λέπω γύρω στο 45-48...Κάποιες φορές ξεκολλάω λίγο προς τα πάνω αλλά η χαρά δεν κρατά για πολύ...Αν ρωτάς πόσα γιγα κατεβάζω ημερησίως σε αυτό δεν μπορώ να σου απαντήσω διοτι είναι δύσκολο να υπολογίσω πόσα είναι τα unfinished αρχεία ημερισίως...Χοντρικά θα έλεγα γύρω στο 1.5 giga την ημέρα, κάπου τόσο το κόβω...Αυτό που με ψιλοχαλάει είναι ότι ο Karspersky κάποιες φορές μου πετάει μηνύματα για επιθέσεις με μορφή dos, ις οποίες πάντα διορθώνει επιτυχώς...Δεν ξέρω τι είναι ακριβώς αυτό, αλλά αφού καταφέρνει και το φτιάχνει όλα καλά...¨εχετε τσεκάρει κάτι αντίστοιχό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...