Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση video με pc?


papillon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

tha pareis mia video carta (karta tv)pou na exei eksodo composite h s-video apo thn allh prepei na deis ama to video sou exei scart, opote tha pas na pareis ena scart pou tha allazei se input k output, ekei tha syndeseis ta ekshs ena kalwdio audio, apo thn mia tha exei duo eksodous audio(L) k audio® auta tha pane sto scart k allh akrh tha paei sto line_in ths karta hxou, meta tha pareis k ena kalwdio video composite h s-video kai tha to sundeseis auto einai olo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exw tv tuner ki epishs exw composite kalwdio male male me akres xrwmatos aspro & kokkino gia audio kai kitrino gia video. Ton hxo to sindew sto sto line_in ths karta hxou. To video pou tha to sindesw? Sto tv-tuner? Den eimai sigouros an einai swstos tropos aftos apla rwtaw giati den exw to scart kalwdio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς TV Tuner μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια ολοκληρωμένα progs για capture-authoring-encoding.

Pinnacle Studio 10

Ulead DVD Movie Factory 4

κ.ά.

Αφού βέβαια η VGA σου έχει Video In, αν όχι τότε θα χρειαστείς υποχρεωτικά hardware όπως κάποιο adaptor ή TV Tuner ( κατά προτίμηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kastelάκι,

 

ευχαριστώ για την απαντηση, αλλά ομολογώ οτι δεν καταλαβαίνω τους αγγλικους ορους που μου γράφεις, καθ οτι απέκτησα Υ|Η εδώ που μένω κι εχω εξοικειωθει περισσοτερο με τα γαλλικά. Αν μπορείς πες τα μου πάλι στα ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συνδεσεις το κιτρινο καλωδιο απο την εξοδο line out (ή κατι παραπλησιο) του video ή την εξοδο video out του scart στην εισοδο video in (ή line in ή κατι παραπλησιο) της καρτας τηλεορασης του PC. Οι οροι video και line νομιζω ειναι διεθνεις... In ειναι η εισοδος, out ειναι η εξοδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kastelάκι' date='

 

ευχαριστώ για την απαντηση, αλλά ομολογώ οτι δεν καταλαβαίνω τους αγγλικους ορους που μου γράφεις, καθ οτι απέκτησα Υ|Η εδώ που μένω κι εχω εξοικειωθει περισσοτερο με τα γαλλικά. Αν μπορείς πες τα μου πάλι στα ελληνικά.[/quote']

Πάμε λοιπόν απ' την αρχή.

Χωρίς TV Tuner (κάρτα τηλεόρασης για Η/Υ) μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια ολοκληρωμένα progs (προγράμματα) για capture (εγγραφή) - authoring (επεξεργασία) - encoding (επανακωδικοποίηση).

Pinnacle Studio 10 (δεν μεταφράζεται)

Ulead DVD Movie Factory 4 (δεν μεταφράζεται)

κ.ά.

Αφού βέβαια η VGA (κάρτα γραφικών) σου έχει Video In (είσοδο βίντεο), αν όχι τότε θα χρειαστείς υποχρεωτικά hardware (συσκεύη) όπως κάποιο adaptor (μετατροπέα) ή TV Tuner (κάρτα τηλεόρασης για Η/Υ κατά προτίμηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...