Προς το περιεχόμενο

Γυμναστήριο Και Συμπληρωματα Διατροφης


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε γυμναστήριο που είχα γραφτεί εγώ στην Σουηδία, με είχαν βάλει να υπογράψω οτι δεν θα κάνω χρήση ουσιών όπως στεροειδή, κτλ.. Στο εξωτερικό έιναι πιο σοβαρά τα πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 840
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

westwar

ευχαριστω

Πλησιαζει καλοκαιρι και οπως καταλαβαινετε ειπα και εγω να ξεκινησω γυμναστηριο....Παρολαυτα' date='καλώς ή κακώς θέλω γρήγορα αποτελέσματα και σκέφτηκα να αγοράσω καποια συμπληρώματα διατροφής για αναπτυξη ΟΓΚΟΥ.(χρονοδιάγραμμα ~2-3μηνες)(1.88m/93kg)

Υπήρξα και παλαιοτερα αθλητής(ποδοσφαιρο/γυμναστηριο ερασιτεχνικά,αλλά τα ειχα παρατησει λογου τραυματισμου),οπότε δεν ενδειαφερομαι να γίνω σαν κατι τυπους που δεν μπορουν να κλεισουν τα χερια τους,για normal καταστασεις αναφερομαι.

 

Θα ήθελα να μου προτεινετε όσοι έχετε παρόμοια εμπειρία απο το παρακατω site,τι να παραγγείλω,πρωτεινες όγκου?αμινοξέα?Εχω μπερδευτεί.

Αντιλαμβάνομαι οτι προτιμοτερο θα ηταν να ειχα αρχισει γυμναστηριο νωριτερα χωρις βοηθήματα,αλλά.......

 

http://www.bodybuildingclub.gr[/quote']

 

αν μπορεις και προσαρμοσεις τη διατροφη σου στις "αναγκες" του γυμναστηριου (στα κιλα σου χρειαζεσαι περιπου 200 γρ. πρωτεινης ημερησιως) τοτε δεν χρειαζεσαι απαραιτητα συμπληρωματα. Για το θεμα της κοιλιας, περιορισε τα λιπη(βουτυρο, σαλτσες κτλ) και αλκοολ, "σπασε" τα γευματα σου σε 4-5/μερα και μην το παρακανεις στο διαδρομο γιατι εκτος απο λιπος θα καις και μυες. αν καταφερεις και πηγαινεις 4 φορες τη βδομαδα και κανεις "σωστη" γυμναστικη θα δεις αποτελεσματα στο διμηνο, μην ξεχνας οτι το καλοκαιρι ειναι 3 μηνες αρα απο τωρα ως τον Αυγουστο ειναι 3,5 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας,μπορει να γινομαι κουραστικός αλλά μπορειτε να γινετε πιο συγκεκριμενοι με προιοντα απο το site που ανέφερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτα σωστός ο φίλος...βασικά νομίζω θα είναι πολύ καλύτερα να μην πάρεις προτείνει και φυσικά ΌΧΙ κρεατίνη...απλά παίρνε τις βιταμίνες σου και τα αμινοξέα και αγόραζε shake από το γυμναστήριο στα οποια στο ετοιμάζουν και εκεί...καλύτερα Met-rx για μένα..ας πούμε εγώ περνώ Multipower που είναι από τα πιο ελαφριά και μονο με 3 συστατικά και όχι 100 π@π@ρ1ές...άσε που όλα αυτά τα συμπληρώματα είναι απαγορευμένα στα γυμναστήρια εδώ στην αγγλία...

 

Τι απαγορευμένα? Τι ακριβώς εννοείς?

Αμα πάω εγώ και αγοράσω πρωτεΐνες απο το ιντερνετ ή απο ένα κατάστημα με συμπληρώματα διατροφής, πώς θα με ελέγξει το γυμναστήριο?

Μάλλον κάνεις λάθος, εκτός αν εννοείς πως δεν τα πουλάνε στα γυμναστήρια.

Εγώ αγοράζω πρωτεΐνες απο το http://www.maximuscle.com, οι οποίες είναι μεν ακριβές αλλα εδω κι ενα χρόνο που τις χρησιμοποιώ δεν έχω πάθει τίποτα. Εννοείται πως δεν κάνω αλόγιστη χρήση βέβαια. Δεν με παίρνει κι από λεφτά εξάλλου! ;-)

 

Y.Γ. Αν θέλει κάποιος να παραγγείλει απο MAXIMUSCLE, μπορώ να τον κάνω refer και θα λάβει αυτός έκπτωση £10 κι εγώ £15 για αγορές πάνω απο £60 νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απαγορευμένα? Τι ακριβώς εννοείς?

Αμα πάω εγώ και αγοράσω πρωτεΐνες απο το ιντερνετ ή απο ένα κατάστημα με συμπληρώματα διατροφής' date=' πώς θα με ελέγξει το γυμναστήριο?

Μάλλον κάνεις λάθος, εκτός αν εννοείς πως δεν τα πουλάνε στα γυμναστήρια.

Εγώ αγοράζω πρωτεΐνες απο το http://www.maximuscle.com, οι οποίες είναι μεν ακριβές αλλα εδω κι ενα χρόνο που τις χρησιμοποιώ δεν έχω πάθει τίποτα. Εννοείται πως δεν κάνω αλόγιστη χρήση βέβαια. Δεν με παίρνει κι από λεφτά εξάλλου! ;-)

 

Y.Γ. Αν θέλει κάποιος να παραγγείλει απο MAXIMUSCLE, μπορώ να τον κάνω refer και θα λάβει αυτός έκπτωση £10 κι εγώ £15 για αγορές πάνω απο £60 νομίζω.[/quote']

 

Πολυ σωστος, και εγω maximuscle ψωνιζα, πολυ σοβαρη εταιρια με ελεγμενα προιντα. Την συστηνω ανεπιφυλακτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοώ ότι δεν πουλιούνται στα γυμναστήρια όπως στην ελλάδα και πουλιούνται μονο σωστές τροφές χωρίς πολλά συστατικά...φυσικά στα μαγαζιά και στο net παίρνεις ότι θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τελικα πηρα για δοκιμη nitrotech με cell tech για 1 μηνα.Λετε να συνεχισς με τα ιδια σκευασματα,ή να αλλάξω π.χ να παρv isolate της prolab για τον επόμενο μηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πηρα για δοκιμη nitrotech με cell tech για 1 μηνα.Λετε να συνεχισς με τα ιδια σκευασματα,ή να αλλάξω π.χ να παρv isolate της prolab για τον επόμενο μηνα?

η nitrotech θεωρειται απο τις καλυτερες μαρκες, μονο αν υπαρχουν οικονομικοι λογοι να αλλαξεις, ειμαι πολυ περιεργος να μαθω πως θα καταφερεις να ριξεις την κοιλια ταυτοχρονα με τη χρηση celltech, αν δεν βαριεσαι πες μας σε κανα μηνα πως τα πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν τιποτα ακινδυνα χαπια,συμπληρωματα που μαζι με την γυμναστικη να σε βοηθουν στην αναπτυξη των μυων χωρις παρενεργειες; δεν θελω τιποτα ακραιο.. ή εστω καποιες τροφες. ειχα ακουσει οτι η φακες το κανουν αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακινδυνα είναι οι πολυβιταμίνες μαζί με ginseng kai q10 που ειναι συνενζυμο για καλυτερη ενεργεια Επίσης το myoblast ειναι ποκυ καλό που σταματα τη δταση της μυοστατίνης η οποια καταβολιζει τους μυες και το tribulus terestris που αυξανειτην δυναμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτά που ακούμε είναι τρομερά!Μιλάνε κάποιοι για ουσίες, που είναι καταστρεπτικές για τον οργανισμό,λες και είναι καραμέλες...

Εγώ παληκάρια έκανα για κάποιο καιρό αθλητισμό ( άρση βαρών - αναερόβια ) και αυτά που είδα ήταν απίστευτα!

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ!Είναι αγνώστου συστάσεως και το κυριοτερο, δεν έχουν έγκριση από τον ΕΟΦ!Καλά για τους λιποδιαλύτες ,που έχουν καφεϊνη και άλλα μέσα , δεν το συζητώ!Ο άλλος λέει για την εφεδρίνη λες και μιλάει για κανα σοκολατουχο γάλα!Αναρωτιέμαι αν έχει διαβάσει τι κάνει η εφεδρίνη.Επίσης, ξέρει ότι κάποια πρωτεϊνικά συμπληρώματα έχουν μέσα απο αυτή;Πήρα μπουκαλακι έτοιμης πρωτεϊνης.Το έδωσα σε φίλο που έχει χημικό εργαστήριο για ανάλυση.Μου λέει μετά απο μερικές μέρες που βγήκαν τα αποτελέσματα:Μακριά από αυτά!Βρήκα μέσα ένα σωρό βλαβερές ουσίες...

 

Το θέμα είναι ένα:Έχει ξεκινήσει ένα ανεξέλεγκτο,κερδοσκοπικό παιχνίδι εις βάρος της υγείας των ανθρώπων,που θέλουν να γυμναστούν.Στα γυμανστήρια υπόσχονται όμορφα σώματα και προσφέρουν αφειδώς σκευάσματα,που δεν έχουν κανέναν έλεγχο ως προς την ποιοτική και ποσοτική τους σύσταση!!!Όλες αυτές οι ουδίες κάνουν κακό, ειδικά σε ζωτικά όργανα του σώματος ( νεφρά , συκώτι...)

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...