Προς το περιεχόμενο

Γυμναστήριο Και Συμπληρωματα Διατροφης


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συμφωνώ μαζί σου αν είδες τα προηγούμενα ποστ ημουν ο πρωτος που στηριξα αυτη την αποψη Καλό φαί χρειάζεται και τίποτα παραπάνω

@Luxx στα φαρμακεία θα βρείς όσες πολυβιταμίνες θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 840
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

westwar

ευχαριστω

Ρε σεις έλεος όλα τα συμπτώματα στα οποία αναφέρεστε )καρδιακές αρρυθμίες, στυτική δυσλειτουργία, δυσκολία στην ούρηση) έχουν παρατηρηθεί σε χρόνιους λήπτες (αθλητες κτλ κτλ)

 

Το μόνο που θα καταλάβει απο όλα τις αντενδείξεις είναι εφύδρωση και τσαντίλες, και τα δυο προερχόμενα απο τον τρόπο που δρα η εφεδρίνη ως διεργετικό

Αν ο τύπος πάρει ephedrine για 15 μέρες (διότι maximum τόσο μπορείς να πάρεις συνεχόμενα) λέτε να τον βρούμε τουμπανιασμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kataρχην το οτι η εφεδρίνη προκαλεί καρδιακή ανεπαρκεια δεν το είπα εγώ το είπε ο FDA ξερείς ο αυστηρότερος και πιο έγκυρος ελεγκτικός μηχανισμός φαρμάκων στον κόσμο. Τουμπανιασμένος δεν θα γίνει ούτως ή άλλως για΄τι η εφεδρίνη δεν προκαλεί πρήξιμο. Εσύ που συστήνεις εφεδρίνη ξέρεις την καρδιακή κατάσταση του παιδιού που θα την πάρει? Υπάρχουν πάρα πολλές ασυμπτωματικές προβληματικές καταστάσεις όπωε αρυθμίες ταχυκαρδίες προβλήματα με την μητροειδη βαλβίδα και πολλά άλλα που κουβαλάει ο καθένας απο εμάς χωρίς καν να το ξέρει Οπότε το να συστήνεις ενα σκευασμα που αποδεδειγμενα εχει οδηγήσει ανθρώπους στο θάνατο για ηπια χρήση ειναι τουλάχιστον επικινδυνο Μην ξεχνάς ότι πολύ πιο σοβαρά και ακριβά φάρμακα όπωε η ερυθροποιητινη αποσύρθηκαν από την αγορά επειδή το ιδιοσκευασμα προκάλεσε αλλεργικό σοκ και επακόλουθο θάνατο σε εναν μόνο ανθρωπο στο κοσμο Τοσο προσεκτικοί είναικαι καλά κάνουν Και μην ξεχνάς ότι το υποκατάστατο η ψευτοεφεδρίνη είναι εξίσου αποτελεσματική οπότε δεν υπάρχει τόσο μεγάλη ανάγκη για την χρήση της αυθεντικής

ΥΓ Παρατήρησε όλα τα νεα κουτάκια λιποδιαλυτών λένε ephera free (δηλαδη 0% περιεκτικότητα σε εφεδρίνη) ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά ,ότι δίνουν ,στην πλειονότητα των γυμναστηρίων, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ!Τα πράγματα είναι ανεξέλεγκτα...

Ο άλλος λέει ότι η εφεδρίνη δεν προκαλεί τίποτα αν την πάρεις για 15 μέρες...Είδα παληκάρι που είχε πάρει την εν λόγω ουσία ,για κάποιες μέρες, και τρόμαξα...

Όμως μη ξεχνάτε και το εξής:Όλα αυτά τα σκευάσματα δρουν αθροιστικά και μετά από κάποιο χρονικό διάστημα απο την λήψη τους προκύπτουν τα προβλήματα.Όταν κάποιος παίρνει συστηματικά και λιποδιαλύτες ( καφεϊνη κτλ κτλ) και κρεατινίνη κια πρωτεϊνες κτλ κτλ αμφιβάλω αν θα είναι οκ τα νεφρά και το συκώτι του μετά απο κάποιο καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα παληκάρι που είχε πάρει την εν λόγω ουσία ,για κάποιες μέρες, και τρόμαξα...

Λεπτομέρειες plz

 

Και λέγοντας τουμπανιασμένος, εννοούσα πεθαμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ!!!Δεν πάμε καθόλου καλά μου φαίνεται!

 

Είστε σοβαροί κάποιοι εδώ μέσα;Καλά τα λέει ο Kleanthis και ο urezin.Εσύ φίλε μου που μιλάς για την εφερδρίνη ξέρεις τι ακριβώς κάνει;Πώς επηρεάζει την καρδιά;Τι παρενέργειες έχει;ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟ;Ακόμα και αν την πάρει 1-2 φορές γιατί μπορεί να έχει πρόβλημα με την καρδιά του!Και αυτό δεν ισχύει μόνο για ηλικιωμένους αλλά για πολλούς νέους που μπορεί να έχουν καρδιά με κάποιο πρόβλημα!Εγώ ήξερα και άτομο που την πήρε μόνο μία φορά για να τον βοηθήσει σε ένα άθλημα και είχε πάθει ταχυπαλμία σε τέτοιο βαθμό πυο παράτησε την προσπάθεια και μετά δεν αισθανόταν καλά και σε πληροφορώ ότι ήταν υγιής!!Να σου τονίσω ακόμα ότι ακόμα και προπονητές παγκοσμίου επιπέδου σε αθλήματα ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΝΤΟΠΕΣ που αφορούν την καρδιά (για αυτό και στα αγωνίσματα αντοχής δεν είναι τόσο συχνό το φαινόμενο) γιατί όσες κλασικές υπάρχουν ανιχνεύονται τώρα πια αλλά και το χειρότερο είναι ότι ΟΛΟΙ τους ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ να παίξουν με την καρδιά γιατί ξέρουν ότι με το παραμικρό μπορεί να κάνουν ανεπανόρθωτη ζημιά στον αθλητή τους!

 

Τώρα για τα υπόλοιπα σκευάσματα που λέτε...........τα μοναδικά που είναι εντελώς ακίνδυνα (δεν λέμε να παίρνει με τις χούφτες τα χάπια αλλά έτσι όπως λένε και οι οδηγίες) είναι οι πολυβιταμίνες,ginsenc,q10 κ.α. τέτοιου είδους.Κρεατίνες,πρωτείνες,tribulous που διάβασα και άλλα είναι για......άντε να μην πω την λέξη.Για να τα πάρεις αυτά θα πρέπει να ξέρεις,να υπάρχει σοβαρός λόγος για να τα πάρεις (πρωταθλητισμός κ.α.) και φυσικά α υπάρχει και έλεγχος!Για τα σκευάσματα που έχει η Maximuscle που κάποιοι εδώ την θεωρείται κορυφή.......ποιος σας είπε ότι είναι ακίνδυνα;Ποιος σας είπε ότι αυτά που φέρνει δεν θα προξενήσουν προβλήματα;Απλώς η συγκεκριμένη εταιρεία κάνει περισσοτερους ελέγχους στα προϊόντα της και προσέχει στο τι βγάζει στην αγορά αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αυτά που έχει είναι εγκεκριμένα από τον ΕΟΦ!Απαγορευμένα είαι τα περισσότερα αλλά αν θες κάτι από εκείνη την "πλευρά" καλό είναι να πας σε κάποια πιο αξιόπιστη εταιρεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που γίνομαι αδιάκριτος αλλά με τι ασχολείσαι;Είναι το επάγγελμά σου αυτό;Είσαι γιατρός;Γυμναστής;Κάτι τέλοσπάντων;

 

Είμαι Γυμναστής,ασχολούμαι,16 χρόνια με αθλητισμό και τα περισσότερα πρωταθλητισμό,έχω κάνει εργασίες πάνω σε αυτά τα θέματα,έχω φίλους που μπορούν να μου βρουν όλα αυτά που ανέφεραν ολοι εδώ μέσα(και όχι μόνο!!) και έρχεσαι εσύ και μου συγκρίνεις ΤΗΝ ΕΦΕΔΡΙΝΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ!Ακούω τέτοια και τρελένομαι!Η Εφεδρίνη είναι μέσα στην λίστα με τις απαγορευμένες ουσίες κι εσύ μου λες ότι δεν υπάρχει πρόβλημα!Για να πάρεις εφεδρίνη και να μην έχεις πρόβλημα πρέπει να έχεις δυνατή καρδιά (αθλητές συνήθως και κυρίως αντοχής λόγω μεγαλύτερης καρδιακής χωρητικότητας κ.α.) και να προσέχεις μήπως έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας που σχετίζεται με αυτή το οποίο δεν το ξέρεις γιατί στην ουσία δεν είναι σημαντικό αλλά μπορεί από την στιγμή που θα πάρεις εφερδρίνη να βγει στην επιφάνεια και να δεις τα ραδίκια ανάποδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά, εγώ παραθέτω απλό παράδειγμα αθλητή , που έπαιρνε για λίγες μερες εφεδρίνη...Πρόκειται για έναν γνωστό μου΄που έκανε πυγμαχία,κατέβαινε σε αγώνες πανελλήνιους και πανευρωπαϊκούς.

 

Τον βλέπω μια μέρα χωρίς μπλούζα.Τρομάζω!Εϊχε γεμίσει με τεράστιες φουσκάλες και πρηξίματα στο δέρμα του!Μου λέει:Είδες τι κάνει η εφεδρίνη;Έχω και να κοιμηθώ και κάτι μέρες,μου λέει.Αλλά τι νά κάνεις;Αν θες να πας σε αγώνα πρέπει να είσαι αγριεμένος!

 

Αυτό το θέαμα δεν πρόκειται να το ξέχάσω ποτέ!

 

Κλείνοντας ,έχω να πω ότι ,μπροστά στο αποτέλεσμα,όλα τα άτομα που δεν ξέρουν και θέλουν ένα γρήγορο ( σχετικό ) αποτέλεσμα, ακολουθούν την κάθε ανοησία - επικινδυνότητα που τους λένε σε κάθε γυμναστήριο!Ασφαλως οι εταιρίες κονομάνε εις βάρος της υγείας τους και κανείς δεν αναφέρει για τις παρενέργειες...

 

Χαρακτηριστικά παραφράζω την γνωστή αστειότητα:<<Απ έξω κούκλος και απο μέσα πανούκλος>>!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol...καλά ρε εσείς από τα συμπληρώματα εσείς φτάσατε σε "εφεδρινες" κτλ drugia...ποπό θα διαβάσει και κανένας που δεν ξέρει και θα νομίζει ότι είμαστε ζάκια που του δίνουμε τέτοιες συμβουλές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πράγματι η εφεδρίνη είναι αρκετα επικινδυνη αλλά θα παρακαλούσα να τοποθετηθείτε για αυτα που ανεφερα πιο πάνω(όσο και αν 'ρηχό' ακουγεται).

Πάντως όλες οι απόψεις ειναι αρκερα ενδειαφεροντες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζοντας πως η <<επανάληψη είναι μήτηρ πάσης μαθήσεως >>,αναφέρω πως τα μόνα ακίνδυνα ( σε λογικές ποσότητες ) σκευάσματα συμπλήρωσης διατροφής είναι εκείνα που έχουν έγκριση από τον ΕΟΦ.Πωλούνται στα φαρμακεία,και όχι στα γυμναστήρια!

 

Επίσης σίγουρα δεν χρειάζεται υποχρεωτικά να πάρεις συμπληρώματα αν έχεις μια ισορροπημένη διατροφή.Εγώ δεν δοκίμασα ποτέ τίποτα από αυτά και είχα αρκετά καλά αποτελέσματα και με φυσικό τρόπο.Έτσι ακόμα και όταν σταμάτησα την γυμναστική δεν <<έπεσε>> ο οργανισμός μου αμέσως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το συνεχίζω διότι δεν έχει νόημα. Εσείς λέτε για περιπτώσεις με φουσκάλες, εγώ θα πω για περιπτώσεις όπου είχε θετικά αποτελέσματα και θα καταλήξουμε να τσακωνόμαστε για το ποιος την έχει πιο μεγάλη. Δεν έχω πάρει ο ίδιος (όχι επειδή φοβάμαι, αλλά επειδή θέλω να φτιάχνω την πάρτη μου τελείως φυσικά).

Πάντως μια και μιλάτε για το αν είναι νόμιμη, να πω ότι εδώ στη Σκωτία πάντως πωλείται απολύτως νόμιμα σε μικρές ποσότητες (και ο σχετικός περιορισμός υπάρχει επειδή μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην παρασκευή ψευτο-ecstasy χαπιών)

http://www.drugscope.org.uk/druginfo/drugsearch/ds_results.asp?file=\wip\ephedrine.html

 

Και μια άλλη ερώτηση. Στις διακοπές μου στην Ελλάδα, μπήκα με ένα φίλο στο μαγαζί Αθλητής και άκουσα έναν να ζητάει την Muscle Razor Plus Extreme της First American Nutrition. Κοίταξα λίγο το κουτί και είδα 98% περιεκτικότητα σε whey protein. Ο τύπος εκεί μέσα μίλαγε με τα καλύτερα λόγια για αυτήν (και φυσικό είναι μαις και τη πουλάει 60Ε). Την έχει δοκιμάσει κανείς; Και αν είναι τόσο καλή γιατί την έχω δει σε έλαχιστα δικτυακά μαγαζιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε φίλε.Δεν τσακωνόμαστε.Απλά λέμε για επιστημονικά συμπεράσματα κι εσύ μιλάς για φαινομενικά αποτελέσματα...Ωραία!Αφού λοιπόν θες να δεις αποτέλεσμα πάρε και στεροειδή να φουσκώσεις...Αποτέλεσμα δεν είναι και αυτό;Μόνο που δεν ξέρω αν γνωρίζεις περι τι ουσιών πρόκειται...Και σε πληροφορώ πως τα παίρνουν πάρα πολλοί αθλούμενοι...Δικαίωμα τους ειναι,αλλά σε μερικά χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...