Προς το περιεχόμενο

Τι σειρα ησουν στο στρατο;


A3TeRnuS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γμτ! :( δεν βρήκα κανέναν δικό μου εδώ μέσα.

 

ΣΤΡ ΠΖ 277 2002 Β ΕΣΣΟ

153 ΑΣΜ (αν και είμαι απο Κρήτη μην ρωτάτε πως έγινε αυτό :) )

 

Καλαμάτα Μοναδικός κρητικός σε ολόκληρο το κέντρο.

4ος λόχος τις πρώτες 2 μέρες μετά έστειλαν την ελίτ στον 2ο απο κάτω.

Τι ωραία που ήταν εκεί.. Με το ανελέητο γόπινγκ, το ξήλωμα χόρτων, το στρώσιμο των κρεβατιών 7 φορές την μέρα, τον στρατόκαυλο ανθυπολοχαγό να μας έχει ταράξει σε τρέξιμο και κάμψεις και το απίστευτο παρεάκι ευτηχώς. Πάλι καλά που κάναμε και κανα 2 κοπάνες να στρώσουμε

Γύθειο Μάγειρας λέει. Αυτό δεν ήταν στρατόπεδο, αλλά αυλή. Να προσπαθούν να μας ψαρώσουν, μας βάλανε και 2 ειδικοδυναμίτες (ίδιας σειράς) να μας γυμνάζουν κάθε πρωί, με αποτέλεσμα να λιώνουμε σαν τα φίδια μετά τις 2 κάτω απο τους ίσκιους των δεντρών, το απογευματοβραδάκι να μαζευόμαστε στο μίνι ΚΨΜ (του Καψή)και να λιώνουμε ξανά. Να χουμε και έναν μονιμά να θέλει να του πλύνουμε την πουντάκλα του την κιτρινοGT

 

Σάμος 212 (Πολλά Φ ρε παιδιά εκεί) Ήσουν κρητικός? έπρεπε να έχεις Φ.

Δεν προλάβενες να παρουσιαστείς στην αναφορά και μόλις έπαιρνε χαμπάρι ο δίκας (απο την προφορά ότι είσαι κρητικός) σου έριχνε 20Φ και ξεμπέρδευες.

 

> Πλάτανο Να ηρεμήσω απο τις καμπάνες > Σύρραχο Για απομόνωση

 

Ρέθυμνο (επιτέλους) παρέα με τον Αρχιλοχία (Χιωτ**ης) εγώ να μαγειρεύω και αυτός να κάνει λάντζα ο κακομοίρης, αφού ήμουν ολομόναχος εκεί, ώσπου που μου στείλανε ένα νεούδι να με βοηθήσει ο οποίος προέκυψε 253σειρά εξαναβολής (καταλαβαίνετε.. οι παραλλαγές να έχουν λιώσει στο κορμί του, το πεντάγωνο λες και το χε πάρει λάφυρο απο κανέναν δίκα που έσφαξε) και να πρέπει να χώσω εγώ αυτόν τον άνθρωπο να κάνει λάντζα.. omg..

Ρέθυμνο... όπου τα 10Φ μου φάνηκαν όνειρο όταν έβαλα φωτιά στα μαγειρεία εκεί.

Αναβολή στους 12 μήνες επάνω, όταν μου ανακοίνωσαν ότι ετοιμάζουμε γιορτή για το Πάσχα, με όλους τους γαλονάδες της Κρήτης να μαζεύονται εκεί και να είμαι εγώ αυτός που θα τους μαγειρέψει. Ναι, αυτός που έβαλε φωτιά στα μαγειρεία. Να ναι καλα ο κονσολιέρι μου (στρατολόγος )που μου άνοιξε τα μάτια, γιατί με 75 μέρες Φ απο 14μηνο θα έκανα ίσως και 18μηνο αφού τα 75Φ θα γεννούσαν άλλα τόσα μιας και άρχισα να κάνω καριέρα στα Φ και εκεί. Λίγο οι μέρες που δικαιούμουν άδεια, λίγο η μείωση θητείας στους 12, κατάφερα τελικά να μην ξαναπαρουσιαστώ και να μου στείλουν το απολυτήριο στο σπίτι.

 

Πολύ ωραίο το thread μιας και είμαι στην αναζήτηση της σειράς μου. Κάντε και ένα thread με ιστορίες απο στρατό να λιώσουμε στο γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

254. Σώμα Υλικού Πολέμου. 2 μήνές Λαμία. 10 μέρες Θεσσαλονίκη(ΠΑΠ στο Πανόραμα) και μετα 16 μήνες σε φυλάκια στις Σερρες .Πολυ γέλιο ρίξαμε ωραία περάσαμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

298

Θήβα κέντρο πυροβολικού

110ΑΚ/ΜΜΠ έβρο (καβησό) (και τα μυαλά στα κάγκελα)

129ΑΚ/ΜΜΠ έβρο (λαγό)

77ΜΕ καλαμάτα.

 

Ποτέ δεν πήγα σπίτι μου. Λίγες μέρες μείναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2002 ΣΤ΄ (281)

ΔΕΑ (ΠΖ)

 

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ->ΧΑΙΔΑΡΙ->ΧΙΟΣ->Λ. ΕΠ.Υ.ΕΘ.Α

 

--------------------------------------------------------------

 

2005 Α΄

ΥΣΜΙΑΣ (ΑΑΔ)

 

ΤΡΙΠΟΛΗ->ΕΛΕΥΣΙΝΑ-> ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...