Προς το περιεχόμενο

Τι σειρα ησουν στο στρατο;


A3TeRnuS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να μας πεις και συ ρε ψαρά. Θυμάμαι τότε πρώτη φορά που μας έφεραν ακόντια και σπαθιά για να τα δούμε και μας είπαν ότι σε λίγα χρόνια αυτά θα αντικαταστήσουν τις σφεντόνες που είχαμε εμείς. Τελικά όντως το έκαναν ε;

Πάντως μια χαρά εργαλεία και οι σφεντόνες. Θυμάμαι μια φορά που είχε μείνει η φυλή μας χωρίς φαγητό βγήκαμε για κυνήγι και ρίξαμε πτεροδάκτυλο με μια απο αυτές.

 

 

ΣΤΡ(ΠΖ) LL_NEO 2004Γ ΕΣΣΟ ΣΙΤΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΕΚ ΓΕΝΝΕΤΗΣ ΛΕΟΥΡΑΣ*

 

*ΜΕ 187 ΜΕΡΕΣ ΕΚΤΟΣ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟΥ** ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΟΥΝ

**ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ

 

 

Δε σας χάλασε ψαράδες....

 

288 ΛΕΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

 

Λίγο μετά την θητεία του LL_NEO οι πτεροδάχτυλοι εξημερώθηκαν και χρησιμοποιήθηκαν από την Αεροπορία Στρατού. Τότε ένδοξο σώμα του Τεχνικού αναλάμβανε να τους κόβει τα νύχια...Ωραίες εποχές.

 

290 ΛΕΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

ΣΤΡ(ΤΧ) GriGaS 2005 A EΣΣΟ Τεχνίτης Τροχοφόρων Οχημάτων - Ξύστης Όρχεων

 

Πάτρα (ΚΕΤΧ) - Αλεξανδρούπολη (12ο ΤΥΠ - ΣΤΡ/ΔΟ Ζήση) - Λάρισα (Στρατιωτικό Πρατήριο Λάρισας - 1η Στρατιά & 1ος ΛΤΧ - ΣΤΡ/ΔΟ Μπουγά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2001 B ΕΣΣΟ (271)

 

ΕφΛχιας(ΤΘ) - ΑΠΜΑ Μ48Α5Μολφ

ΚΕΤΘ -Αλεξανδρουπολη (τοτε γραφτηκα κ στο insomnia) - πισω στο ΕΠΥΕΘΑ για τα τελειωματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ... δεν θυμάμαι την σειρά μου [της προ αναβολής].. Πρέπει να ήτο 1978 Δ ή Γ...

Τεσπά,

 

1987Α ΠΒ Κόρινθος Σεττήλ Χίος 21 μήνες

 

 

Μια χαρά περάσαμε....

 

Αυτά

 

 

Και όπως είπε και ο Γιάννης

 

 

Ψάρακες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ... δεν θυμάμαι την σειρά μου [της προ αναβολής].. Πρέπει να ήτο 1978 Δ ή Γ...

Τεσπά' date='

 

Μπα...Πιο μετα ηταν Πανο.1977 Α ηταν η δικια μου η κανονικη.:twisted: :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

260 (99Γ)

ΔΕΑ (ΠΖ)

 

Έχουμε και λέμε 1 μήνα Κέντρο στο Καμπάνη (Κιλκίς) --> 4 μήνες ΣΕΑΠ Ηράκλειο --> 1 μήνα στο 625 (Πέραμα Ιωαννίνων), απλά ο καλύτερος μήνας της στρ. θητείας μου, όλη μέρα έξω και τα βράδια μπαρότσαρκες --> 8 μήνες 616 Μ/Κ ΤΠ (Νεοχώρι Ορεστιάδας) --> 9 μήνες στη Λέσχη Αξιωματικών Πολυκάστρου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεζικό' date=' 91 ΣΤ (215 αν θυμάμαι καλά :P)

Κέντρο εκπαίδευσης στην Καλαμάτα και στη συνέχεια 7 μήνες στην [b']Καβύλη (502 ΜΤΠ)[/b] και 6 στην Ορεστιάδα (3ο Σύνταγμα Πεζικού).

 

Έλα ρε mod!!!! Κι εγώ εκεί έκανα παραμεθόριο! Πολύ προβλεπόμενο στρατόπεδο (3ο σε μόρια πανελλαδικώς), ας είναι καλά η Ταξιαρχία που είναι κολλητά!

 

ΣΤ' ΕΣΣΟ 2002 (281 σειρά), ΤΦ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, εξού και Α.Μ. στην πύλη της Ταξιαρχίας. Ε ρε κάτι 12ώρα που βάραγα κάθε μέρα εκεί......

 

Α! Και παρατητητής στο Ε.Φ. Νο 17 για 1 1/2 μήνα με απόσπαση, το μοναδικό σημείο που έχει χερσαία σύνορα με Τουρκία. Ήσουν Ελλάδα και με ένα βηματάκι μπροστά, πατάγες Τουρκία! :-D

 

ef17.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δώσω και εγώ το παρόν....

ΠΝ, 2002Β (αν δεν κάνω λάθος είναι 277 στρατιωτική), Ν/της Ο/Α (Δ' κατηγορίας)-Τ/ΠΒ με πορεία:

Κ.Ε.Πόρος -> Κ.Ε.Παλάσκας -> Ν.Δ.Α. -> Ν.Π.Κυθήρων (ΚΥ47Ν) -> Κ.Σ.Α.Ν. -> Επιστροφή στα εγκόσμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε mod!!!! Κι εγώ εκεί έκανα παραμεθόριο! Πολύ προβλεπόμενο στρατόπεδο (3ο σε μόρια πανελλαδικώς)' date=' ας είναι καλά η Ταξιαρχία που είναι κολλητά!

 

[/quote'] Στο ιδιο στρατοπεδο ημασταν. Εγω ημουν σε αλλη μοναδα ομως. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεζικό' date=' 91 ΣΤ (215 αν θυμάμαι καλά :P)

Κέντρο εκπαίδευσης στην Καλαμάτα και στη συνέχεια 7 μήνες στην Καβύλη (502 ΜΤΠ) και 6 στην Ορεστιάδα (3ο Σύνταγμα Πεζικού).

 

 

 

Ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί τα πραγματικά ΚΑΠΗ :P[/quote']

 

Σειρά 218 92Γ

Κέντρο εκπαίδευσεις στο Μεσολόγγι μετά μετάθεσι Καβύλη 502 ΜΤΠ (Ηταν κολιτά με το 503 ΜΤΠ) και τέλος μετάθεσι Κόνιτσα στο 586, παρουσιάστικα 18 Μαίου του 1992 και απολύθηκα τον Αυγουστο 1993 έχοντας κάνει 15μηνο λόγο παραμεθώριου.

 

(Α να σας πω και ένα μυστικό, στην Καβύλη μετά τον πρώτο 1 μήνα πήρα απόσπαση στην λέσχη αξιωματικών Ορεστιάδας και κάθησα εκεί 6 μήνες και στην Κόνιτσα πήρα απόσπαση στην λέσχη αξιωματικών Ιωαννίνων για άλλους 6 μήνες ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2005 Α ΕΣΣΟ 290 ΣΤΡ(ΔΒ) Χειρίστης Ψηφιακών Τερματικών Συσκευών και Κρυπτομηχανων.

 

Από Χαϊδάρι μετά από 2.5 μήνες στην ΚΩ (ΚΨΜ στην Ταξιαρχία) για 4 μήνες και μετά Καλαμάτα για 5.5 μήνες στην Λέσχη

 

Καλά ήταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...