Προς το περιεχόμενο

Ηλιακός θερμοσίφωνας: τι προτείνετε;


CptBill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το blog μου

 

https://pmichalos3.blogspot.com/


οπ τι εγινε ?

εχουμε αποκαλυπτηρια ?

ετσι εξηγουνται τα υπονοουμενα  για τον μπιντζιδη?

 

εγο παντοσ ενα ξερω : οταν ροτισα στο φορουμ τους γνοστες να μου πουν πος γινεται και του μπιτζιδη το βαρελι με 2.5 λαμαρινα ,να ειναι βαριτερο απο τα αλλα που εχουν 3χιλ λαμαρινα ,σφιριζαν κλεφτικα.............

 

οσο για τον μεδιτερανεο αναφερθηκε εξετιασ μου οταν αναφερθηκα στουσ συλεκτεσ ενοσ ξενου κατασκευαστη για να μην λενε οτι και καλα υποστηριζω καποιον δικομου

 

Αν περιέχει περισσότερο σκραπ? Δεν ξέρω λέω ίσως. Μπορεί και να κάνω λάθος.είναι μια πιθανή εξήγηση, απλά έτσι λένε τα βιβλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γιατι δεν αναφερεις το ποιος και ποτε για να ξεκαθαρισει τελικα το θεμα !!!!

 το θέμα δεν είναι το ποιος και πότε, το θέμα είναι ότι υπάρχουν και έντιμοι άνθρωποι,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπ τι εγινε ?

εχουμε αποκαλυπτηρια ?

ετσι εξηγουνται τα υπονοουμενα  για τον μπιντζιδη?

 

εγο παντοσ ενα ξερω : οταν ροτισα στο φορουμ τους γνοστες να μου πουν πος γινεται και του μπιτζιδη το βαρελι με 2.5 λαμαρινα ,να ειναι βαριτερο απο τα αλλα που εχουν 3χιλ λαμαρινα ,σφιριζαν κλεφτικα.............

 

οσο για τον μεδιτερανεο αναφερθηκε εξετιασ μου οταν αναφερθηκα στουσ συλεκτεσ ενοσ ξενου κατασκευαστη για να μην λενε οτι και καλα υποστηριζω καποιον δικομου

Αχ με βάζετε πάλη στον πειρασμό να απαντήσω.

Αυτό το σφυρίζουν κλέφτικα για το βάρος του καζανιού.

Τη δεν καταλαβαίνεις τη δεν καταλαβαίνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουσει οτι αμα περασουμε την ταινια pvc με χρωμα πλαστικο εξωτερικου χωρου δεν θα εχουνε προβλημα στο καψιμο του ηλιο..  Αληθευει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμας!

Ενδιαφερομε για αγορα 200lt ηλιακο μιας και ερχετε και το 4 μελος της οικογενιας μας.

Ξερει κανεις τους Gauzer?Μου τον δινουν 680 τοποθετημενων και ηλιοακμη 950 χωρις τοποθετηση! Η αποσταση ταρατσας σπιτιου ειναι γυρο στα 15 μετρα,θα εχει μεγαλη απωλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμας!

Ενδιαφερομε για αγορα 200lt ηλιακο μιας και ερχετε και το 4 μελος της οικογενιας μας.

Ξερει κανεις τους Gauzer?Μου τον δινουν 680 τοποθετημενων και ηλιοακμη 950 χωρις τοποθετηση! Η αποσταση ταρατσας σπιτιου ειναι γυρο στα 15 μετρα,θα εχει μεγαλη απωλια

680ε με ποσα τμ και τυπο?  καλες τιμες: εγκατασταση 60ε, το μετρο σωληνα με εργασια 3ε το ιδιο και για το καλωδιο  ο 200αρης θελει 4 τ.μ και να ειναι επιλεκτικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τμ ουτε τυπο αλλα οι συλλεκτες ειναι  χαλκινοι και οχι αλουμινιου.Για τον ηλιακμη θελει 100 εργασια και 6-7 ευρω σωληνα!

O GAUZER ειναι 680 με τοποθετηση κομπλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμας!

Ενδιαφερομε για αγορα 200lt ηλιακο μιας και ερχετε και το 4 μελος της οικογενιας μας.

Ξερει κανεις τους Gauzer?Μου τον δινουν 680 τοποθετημενων και ηλιοακμη 950 χωρις τοποθετηση! Η αποσταση ταρατσας σπιτιου ειναι γυρο στα 15 μετρα,θα εχει μεγαλη απωλια?

καταρχην με το καλο το νεο μελος! Gauzer??? 680 ευρω τοποθετημενο??? κοιτα η ηλιοακμη ποσα κερδιζει και χωρις τοποθετηση! δεν θα εχεις μεγαλες απωλειες, ειναι και μεγαλο το ηλιακο που θελεις να παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλος σας βρικα!

Δεν ξερω αν ειναι παλιο η καινουριο μοντελο ο gauzer αλλα ειναι αξιοπιστος?Να προτιμησω ηλιοακμη?Μαλτεζο εχω ακουση οτι πλεον πληρωνεις πιο πολυ το ονομα παρα την ποιοτητα!Καμια αλλη αξιοπιστη μαρκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριξε μια ματια σε προηγουμενες δημοσιευσεις, εχουν ακουστει ολα τα ονοματα που αναφερεις, θα βοηθηθεις πολυ.


οπ τι εγινε ?

εχουμε αποκαλυπτηρια ?

ετσι εξηγουνται τα υπονοουμενα  για τον μπιντζιδη?

 

εγο παντοσ ενα ξερω : οταν ροτισα στο φορουμ τους γνοστες να μου πουν πος γινεται και του μπιτζιδη το βαρελι με 2.5 λαμαρινα ,να ειναι βαριτερο απο τα αλλα που εχουν 3χιλ λαμαρινα ,σφιριζαν κλεφτικα.............

 

οσο για τον μεδιτερανεο αναφερθηκε εξετιασ μου οταν αναφερθηκα στουσ συλεκτεσ ενοσ ξενου κατασκευαστη για να μην λενε οτι και καλα υποστηριζω καποιον δικομου

 

 

Το blog μου

 

https://pmichalos3.blogspot.com/


 

Αν περιέχει περισσότερο σκραπ? Δεν ξέρω λέω ίσως. Μπορεί και να κάνω λάθος.είναι μια πιθανή εξήγηση, απλά έτσι λένε τα βιβλία.

 

 

Αχ με βάζετε πάλη στον πειρασμό να απαντήσω.

Αυτό το σφυρίζουν κλέφτικα για το βάρος του καζανιού.

Τη δεν καταλαβαίνεις τη δεν καταλαβαίνεις

 

πειτε και σε εμας που δεν καταλαβαινουμε. ειναι αληθεια αυτο που λεει ο vitovito? πως γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΙΚΑ ΝΑΙ!!!! Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΦΗΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΚΡΑΠ ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΕΡΔΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΤΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΖΑΝΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΣΤΑ ΒΡΑΣΤΑ.

ΚΙΤΡΙΝΟ ΒΓΕΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ

ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑΣΤΗ ΜΟΝΟΣΗ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΤΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΡΕΝΕΙ

ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΟ ΑΠΟ ΧΙΛΙΑ ΔΟΛΑΡΙΑ ΕΛΕΓΑΝ ΑΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΡΑΒΔΟΥΣ ΧΡΥΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΡΕΝΕΙ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΣΤΡΕΡΟ ΤΡΟΠΟ!! ΑΛΛΑ ΑΝΕΒΗΚΕ ΠΟΛΥ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΑΝ!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΙΚΑ ΝΑΙ!!!! Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΦΗΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΚΡΑΠ ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΕΡΔΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΤΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΖΑΝΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΣΤΑ ΒΡΑΣΤΑ.

ΚΙΤΡΙΝΟ ΒΓΕΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ

ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑΣΤΗ ΜΟΝΟΣΗ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΤΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΡΕΝΕΙ

ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΟ ΑΠΟ ΧΙΛΙΑ ΔΟΛΑΡΙΑ ΕΛΕΓΑΝ ΑΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΡΑΒΔΟΥΣ ΧΡΥΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΡΕΝΕΙ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΣΤΡΕΡΟ ΤΡΟΠΟ!! ΑΛΛΑ ΑΝΕΒΗΚΕ ΠΟΛΥ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΑΝ!!!!!!

καλο θα ειναι να προσέχετε τι γράφεται στο forum !!!!! αυτά δεν υπάρχουν πλέον !!!! χαλαρώστε γιατι αν διαβάσουν αυτοί που θίγονται εδω , θα τρέχετε και δεν θα φθάνεται . έκτος εάν κάνεις πλακιτσα κατι που εγώ δεν μπορω να την καταλάβω ( μάλλον) !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...