Προς το περιεχόμενο

Μαγαζια/Bar στην Ταρατσα


yiah

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον επειδη η θερμοκρασια εχει παρει τα πανω της και η κλεισουρα στα μαγαζια αρχιζει να γινετε ενοχλητικη, ας γραψει ο καθενας τα μαγαζια μπαρ, κλαμπ, θεατρα οτι αλλο ξερει που να ειναι σε ταρατσες κλπ αν εχουν και πισινα ακομα καλυτερα :mrgreen:

 

μη ξεχασετε να γραψετε το ονομα του χωρου και το που ειναι!! ή και καμμια φωτο ή καποιο λινκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ φοβαμαι οτι σ'εχω προλαβει

 

εκανα search για ταρατσα και ταρατσες και δε βρηκα τιποτα (σχετικο):-D

 

βασικα κατι σαν αυτο απο το αθηνοραμα απο πλευρας ενημερωσης, γιατι το μαγαζι μου κανει λιγο κυριλε για το γουστο μου

 

ή η παρασταση Φαιδρες στην ταρατσα του bios

 

ή το bar 45 μοιρες στο γκαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυο απο τα καλύτερα cafe-bar για αυτή την εποχή είναι στο πασαλιμάνι.

Το πρώτο είναι το ΠΙΣΙΝΑ, στην Φρεατίδα εκεί που ήταν παλιά τα flying dolphing και το δεύτερο είναι το ΟΚΙΟ που είναι λίγο παρακάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η ΠΙΣΙΝΑ είναι ωραίο μαγαζί μετά την ανανέωση της. Από τιμές βέβαια Παναγία βόηθα όπως και η πλειοψηφία της νύχτας...

 

edit : Aπίστευτη θέα έχουν τα κάτωθι :

 

"Πάνθεον" ("Η" θέα) στην Αγ. Βαρβάρα - καφετέρια με ελαφριά σνακ, το βράδυ και μπαράκι. Μουσική mainstream.

"Λόφος" (νομίζω έτσι λέγεται) στον Προφήτη Ηλία στο Χαϊδάρι - καφετέρια με ελαφριά σνακ, το βράδυ και μπαράκι. Μουσική mainstream.

"Terra Petra" Πετρούπολη - πολυχώρος με καφέ, μπυραρία, μπαρ.

"Άπολις" Πετρούπολη - κι αυτός πολυχώρος, μικρότερη ποικιλία απ' το προηγούμενο.

 

Επίσης, καλή θέα έχουν

 

- 2 καφετέριες των οποίων το όνομα δεν θυμάμαι και βρίσκονται στα Τουρκοβούνια. Είναι και μπαράκια, μούζικα συνηθισματόρες.

- Καρέας, στο ρεύμα για παραλία, αριστερά στα φανάρια που λέει "προς Καρέα". Πρώτο στενό δεξιά και προχωράς ίσια για μερικά στενά ώσπου να δεις ένα μπαράκι το οποίο βρίσκεται περίπου πάνω από ένα βενζινάδικο. (Kαλύτερα πάρτε πιο ακριβείς οδηγίες, δεν θυμάμαι ακριβώς!) Καλή θέα προς την Αθήνα, κόβεται λίγο απ' τα νταμάρια του Βύρωνα. Μουσική ψιλοροκ αλλά όχι και τίποτα ψαγμένα πράγματα, τα γνωστά κλάσικ.

 

Προσωπικά, μου αρέσει πολύ και ο καφές/ποτό με θέα την Ακρόπολη στη Δ. Αρεοπαγίτου. Περισσότερο το φαγητό βέβαια, στο "Φίλοιστρον".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, χαλια ειναι στον Πειραια, μην ερθετε ποτε, ειδικα αν εχετε αυτοκινητο :-D

 

(οχι τιποτα αλλο, πηζουμε στην κινηση τα καλοκαιρια οταν θελουμε να φυγουμε...)

 

επισης οραια για να σου πιασουν τον ποπο ειναι στο Οστρια στον Αλιμο και στο ΕΝ ΠΛΩ στη βουλιαγμενη...ειδικα στο 2ο σε χουφτωνουν κανονικοτατα!

 

α και η πισινα ειναι φρεατυδα οχι πασαλιμανι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Λόφος" (νομίζω έτσι λέγεται) στον Προφήτη Ηλία στο Χαϊδάρι - καφετέρια με ελαφριά σνακ' date=' το βράδυ και μπαράκι. Μουσική mainstream.

[/quote']

 

δε ξερω αν λεμε το ιδιο, αλλα στο χαιδαρι σε ενα λοφο και αυτο (δε θυμαμαι ποιον) υπαρχει μία καφετερια και εστιατοριο με το ονομα Εποψις.

 

εχει θεα ολη σχεδον την αθηνα. απο παρνηθα (στα αριστερα) ακροπολη λυκαβητο (στη μεση) μεχρι πειραια, γλυφαδα και κατι νησακια (αιγινα; στα δεξια)

 

καλοφτιαγμενος χωρος και "καμπριο" η οροφη στον πανω οροφο τωρα το καλοκαιρι

 

ωραια ταρατσουλα με θεα τη φωτισμενη ακροπολη εχει και ο ΚΥΒΟΣ στο Θησειο καθε μερα με διαφορετικη αλλα καλη μουσικη. οι φωτο στο site το αδικουν λιγο.

 

ειναι αναμεσα ερμου και ανδριαννου, θησειου 7 , το πρωτο (αντε δευτερο) στενο απο τη δεξια μερια οπως ανεβαινεις απο την ερμου (μετα την Αγ. Ασωματων) θησειο προς μοναστηρακι ή το πρωτο αριστερα οπως ανεβαινεις την Ανδριαννου απο τον σταθμο του Θησειου. ποτα 6 ευρω κοκτειλ 8, μπυρες 5 (αν θυμαμαι

καλα)

Τριτες acid jazz, freestyle απο την DJ C, Τεταρτες reggea απο την Anna Mystic τις αλλες μερες δε θυμαμαι;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τριτες acid jazz' date=' freestyle απο την DJ C, Τεταρτες reggea απο την Anna Mystic τις αλλες μερες δε θυμαμαι;)[/quote']

 

Acid jazz?! Θέα δλδ και καλή μουσική? Πολύ ενδιαφέρον μια και ο συνδυασμός καλή μουσική (όχι mainstream, λίγο πιό ψαγμένα πράγματα) και ωραίο περιβάλλον (είτε θάλασσα, είτε θέα, είτε κάτι όμορφο τέλος πάντων) είναι δυσεύρετος!

 

Αν και δεν το βλέπω σύντομα μια και έχομε οικογενειακαί υποχρεώσεις, θα το παλέψω!

 

Όσο για το Χαιδάρι, μάλλον αυτό είναι το μαγαζί μια και λόφος με καφετέρια επάνω δεν υπάρχει άλλος. Πηγαίνοντας από Πειραιά για Ιερά Οδό μέσω σχιστού Κορυδαλλού, είναι το λοφάκι που βλέπεις μπροστά σου.

 

Επίσης, στο Γκάζι, κοντά στις γραμμές, θα προσπαθήσω να θυμηθώ πώς λέγεται μια ταρατσούλα που είχε lounge στυλ και μουσική, ανέβαινες από μια σκαλίτσα που πέρναγε μέσα από σπίτι! Είναι πολύ κοντά στις γραμμές του τραίνου.

 

Σόρυ παιδιά που δε θυμάμαι και πολλά, έχω να βγω λόγω κορασίδος κάτι αιώνες.....:-D

 

ΥΓ

Εκείνο το εκπληκτικό μαγαζί στη Σαντορίνη που κάθεσαι σαιζλονγκ και ακούς κλασική, πώς λεγόταν ρε παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

ΥΓ

Εκείνο το εκπληκτικό μαγαζί στη Σαντορίνη που κάθεσαι σαιζλονγκ και ακούς κλασική' date=' πώς λεγόταν ρε παιδιά?[/quote']

 

Franco's. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Franco's. ;)

 

Paredwse έχεις πάει εκεί ??? Εγώ πάω παραγγελίες εκεί!

Άλλο μια καλή καφετέρια στην Σαντορίνη που έχει τραπέζια και στην ταράτσα (με πολύ ωραία θέα) είναι το acrobaleno! Εκεί αράζω εγώ συνέχεια (φυσικά και στο amnesia)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Paredwse έχεις πάει εκεί ??? Εγώ πάω παραγγελίες εκεί!

Άλλο μια καλή καφετέρια στην Σαντορίνη που έχει τραπέζια και στην ταράτσα (με πολύ ωραία θέα) είναι το acrobaleno! Εκεί αράζω εγώ συνέχεια (φυσικά και στο amnesia)

 

Έχω μερικά χρόνια να πάω Σαντορίνη αλλά τις τρεις φορές που έχω πάει' date=' έχω καθίσει. Εκπληκτική θέα, εκπληκτική μουσική. :)

Δυστυχώς το Acrobaleno και το Amnesia δεν τα ξέρω (ή τέλος πάντων δεν τα θυμάμαι τώρα).

 

Α γεια σου! Εμένα αρχικώς μου ήρθε στο μυαλό το "Pierro's" αλλά είπα να μην το αναφέρω γιατί κάτι δεν μου καθόταν καλά...:-D

 

Και πολύ σοφά έπραξες, το Pierro's είναι στη Μύκονο (εκτός αν άνοιξε και παράρτημα στη Σαντορίνη). ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολύ σοφά έπραξες' date=' το Pierro's είναι στη Μύκονο (εκτός αν άνοιξε και παράρτημα στη Σαντορίνη). ;)[/quote']

 

Mα βεβαίως και το θυμήθηκα. Ξεχνιούνται 50 αγόρια με δερμάτινα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...