Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εισαγωγής Gmail, Hotmail, Yahoo στο ThunderBird


NOPSTRIM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συγνωμη παιδια αλλα εχω προβλημα να σεταρω τον ΤΒ με το hotmail. Τωρα με τις ρυθμισεις που ανακοινωσε η MS για το POP server του hotmail προσπαθω με τον ΤΒ αλλα τιποτα. Δεν συνδεεται καν με το διακομιστη pop3.live.com και μου φαινεται λογικο γιατι οταν πηγα να κανω νεο λογαριασμο δε μου ζητησε πουθενα το username και το password που εχω ορισει στο hotmail μου...καμια βοηθεια καποιος? σιγουρα κανω κατι λαθος δεν παιζει να μην δουλευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok το εφτιαξα και δουλευει...το μονο προβλημα ειναι οτι δεν συγχρονιζονται οι φακελοι που ειχα ηδη στο hotmail στο thunderbird..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σας, εχω μια απορια ,ρυθμισα το TB με τις καινουργιες POP3 για το hotmail και λειτουργει κανονικα αλλα απο τοτε το gmail μου δειχνει να μην ανταποκρινεται παρολο που ε-μαιλ ερχονται στο λογαργιασμο.Το gmail το εχω ρυθμισει με τις gmail ρυθμισεις του TΒ.Ολα τα αλλα λειτουργουν εκτος απο αυτο, εχει κανεις καμια ιδεα?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Αυτό το gmail είναι τρομερά δύσκολο στον χειρισμό του, δέν μπορείς να διαβάσεις μήνυμα όταν τα ανοίξεις στα στέλνει με την μία στα Ανεπιθύμητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδια να ρωτησω.Eχω 2 προβληματα...

 

1)Πως γινεται να εχω βαλει τον thunderbird με gmail και ενω το inbox μου στο gmail ειναι 43 μηνυματα,οταν κατεβαζει απο το server κατεβαζει 123?Κανενα απο αυτα δεν ειναι duplicate.Μεσα ειναι και καποια που ειχα διαγραψει.

 

2)Πως γινεται(σε αλλη φαση)να κατεβαζει μονιμως τα 30 απο τα 43?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Ναι, λογικά θα κάνει και για άλλους λογαριασμούς!

Δοκίμασε το, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Σε περίπτωση που δεν τα καταφέρεις, πες μας που έχεις το mail σου να σε βοηθήσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

γεια σας παιδιά, θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις.καταρχάς έχω τον thunderbird 3 και έχω περάσει κανονικά λογαριασμούς : hotmail,gmail,windowslive και παίρνω και στέλνω κανονικότατα, έχω και ένα λογαριασμό όμως yahoo.com άλλα ενώ έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις όπως λέτε στην αρχή μου πετάει αυτό το μήνυμα που έχω επισυνάψει!! επίσης θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα για το outlook 2007 και πως θα βάλω τους αντίστοιχους λογαριασμούς εκεί αλλά δεν με αφήνουν να ξεκινήσω εγώ ένα topic και ενώ έχω ψάξει δεν βλέπω να αναφέρει κανείς κάτι.

 

παρακαλώ περιμένω βοήθεια σας!:shock:

post-120967-129063106427_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε στο Thunderbird > Tools > Account Settings > Outgoing Server > το yahoo που έχεις > Edit και στο user name να βάλεις από το πχ: [email protected] μόνο το johnnykou21

 

Τώρα για το outlook 2007 τα ίδια ακριβώς είναι... add new account και βάζεις τα ίδια με το thunderbird...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o incoming server δηλαδή είναι οκ σε μένα; μόνο αυτό αλλάζω και φτιάχνει;

 

Υ.Γ: Ποια ίδια ισχύουν για τον Outlook που εκεί δεν μου περνάει ούτε τα μηνύματα από το hotmail. Εκεί είναι που δεν μπορώ να βγάλω καθόλου άκρη!:shock:

 

---------- Προσθήκη στις 17:29 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:17 ----------

 

το πρόβλημα τελικά δεν λύθηκε! μπορώ να στείλω και να λάβω! Από το thunderbird στέλνω κανονικά αλλά για να λάβω πρέπει να μπω στο yahoo.com γιατί αλλιώς δεν μπορώ να δω τα μηνύματα μου. επίσης δεν μου κατεβάζει τα μηνύματα στον thunderbird για να μπορώ να τα δω.

 

Υ.Γ: έχω τον ελληνικό οπότε η βοήθειά σας αν είναι στα ελληνικά θα μου είναι περισσότερο χρήσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...