Προς το περιεχόμενο

Poia apo tis 2 timonieres?


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Skopevo na paro timoniera gia PC kai eimai anamesa se aytes tis 2 ekseretikes timonieres alla den ksero poia na dialekso.Exei dokimasei kaneis sas kapoia apo aytes na mou pei entiposeis?

 

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.583318

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.580162

 

Episis iparxei kai alli mia me strofi 900 alla distixos einai mono gia ps2

 

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.580166

 

Ti proteinete telika?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά LOGITECH MOMO RACING φαίνεται καλύτερο όσο αφορά τους κραδασμούς κατά την οδήγηση.. Δηλαδή κάνει για παιχνίδια Rally ενώ το THRUSTMASTER RALLY GT PRO FORCE FEEDBACK WHEEL φαίνεται ότι είναι καλύτερο για Formula style.

Η γνώμη μου είναι να το ψάξεις καλύτερα. Αν είσαι Fanτου RealDriveψάξε να βρεις τιμονιέρα στην οποία θα είναι ξεχωριστή συσκευή το τιμόνι, ξεχωριστό το κιβώτιο ταχυτήτων και θα έχει 3 πετάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I alitheia einai oti endiaferomai pio poli gia rally para formula,alla to thrustmaster vasei tis perigrafis fenete kalitero,kai exei kai simplekti kai xeirofreno.

 

"Για πρώτη φορά μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το προγραμματιζόμενο χειρόφρενο, συμπλέκτη και την αριστερή και δεξιά γωνία θέασης!"

 

Esi file to exeis psaksei katholou to thema?Exeis dld tipota na mou proteineis?Thelo kati olokliromeno,me simpleti,xeirofreno,taxitites,kai episis ksenerono pou exoun vgalei timoni gia 900 moires peristrofis mono gia to ps2!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το έχω ψάξει ιδιαίτερα αλλά έχω οδηγήσει σε τιμονιέρα χωρισμένη σε τρία κομμάτια πριν 2 χρόνια και πραγματικά ήταν αξέχαστη εμπειρία. Δε μπορώ να σου πω τι ακριβώς να κάνεις αλλά σε συμβουλεύω ψάξε το καλά πριν προχωρήσεις σε μια αγορά τιμονιέρας. Αγόρασε κάτι που είσαι σίγουρος ότι δε θα το μετανιώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den einai mono 8ema ti prosferei mia timoniera, einai kai 8ema kataskeuhs, an pareis mia timoniera pou exei papades panw kai einai apo plastiko tote 8a 3enerwseis agria... Kalutera na pas apo to katasthma h kati antistoixo na ta piaseis na deis to feeling giati ekei einai ola ta lefta... Pantws anepifulakta 8a sou elega gia Logitech giati eixa kai gw palia kai htan ante geia, siderenio kai stibaro, pote den fobh8hka mhn tou dwsw kamia kai spasei... Epishs na prosexeis kai ton tropo pou denei sto trapezi, gia mena oi bentouzes den einai kai oti kalutero....Kai epishs liga einai ta paixnidia pou a3izoun na ta paixeis me timoniera! Px to Ford Racing htan trelo me timoniera, les kai odhgouses alh8ino amaxi, to NFSU1-2 htan polu metrio!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thelo na exei papades pano apo tin apopsi realismou.Goustaro poli tin odigisi,kai thelo kati pou na prosferei mia realistiki empeiria.

 

Tora to na exeis mia timoniera me gkazi-freno kai ena moxlaki taxititon pou paei pano kato einai psilo-ksenera.

 

Thelo kati pou na ta exei ola,oste na sou dinei realistiki aisthisi odigisis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να εχει τα παντα και κορυφαια ποιοτητα και "απολα" αν εισαι διατεθειμενος να σκασεις γυρω στα 2800 ευρω πας σε αυτη τη λυση.

 

071lefthanddsetup01a800.JPG

 

επειδη εχω παιξει σε αυτο το συστημα θεωρειται κορυφαιο απο αποψη feeling αλλα κοστιζει μια περιουσια.γιαυτο παρε μια logitech momo οπως εχω και εγω χτυπα και κανενα παλιο bucket απο καμια αγγελια και εισαι οκ.

 

 

κλασικα δοκιμασμενα πραγματα.richard burns rally και εισαι ετοιμος.οτιδηποτε αλλο ειναι πατατα μπροστα στο rbr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει οπως και το setup που δειχνω πιο πανω.και φυσικα ο συμπλεκτης ειναι αναλογικος.

 

στο gt-legends αν παιξεις με συμπλεκτη θα παθεις πλακα.σε παιχνιδια οπως το rbr

απλα δεν χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow,to parapano sistima einai ola ta lefta file.Stin kiroleksis OLA ta lefta!Den exo tosa na doso,alla mono pou to eida ta peksa!

 

Pou to dokimases ayto?Min mou peis pos to exei kanas filos sou!

 

Xeirofreno kai simplekti exei to momo?Stadar na min paro to thrustmaster pou einai pio "eksoplismeno"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας το συστημα ειναι ιαπωνικο και το κοστος αποστολης ειναι μεγαλο.

 

το καλο ειναι οτι μπορεις να προμηθευτεις διαφορα εξαρτηματα ξεχωριστα δηλαδη μονο την τιμονιερα(η οποια μια logitech τροποποιημενη με επενδυση αλκανταρα,μεταλικα shift κλπ)υπαρχουν shift light,vibration kit και πολλα αλλα.

 

η πεταλιερα ειναι κορυφαια μεταλικη και εχει απιστευτη αισθηση.τετοιες παρομοιες χρησιμοποιουνται σε αληθηνα αγωνιστικα.η πεταλιερα μονη της εχει γυρω στα 400 ευρω νομιζω.

 

το κοστος ειναι υπερβολικο για αυτο που προσφερει.1000 φορες να παρεις ενα προβολεα 1280χ720 με 1160 ευρω απο το eshop

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.180010

 

ενα καθισμα buket μεταχειρισμενο και μια logitech momo και εισαι απλα αρχοντας.αν εισαι μαγκας φτιαχνεις και ενα πλαισιακι στυριζεις το ολο σετ και εισαι ετοιμος.εγω θελω να φτιαξω και κλειστη καμπινα με δονηση στο καθισμα αλλα δεν εχω χωρο.

 

παντως κοτσαρα πανω ενα ηχειο aiwa στη πλατη του καθισματος εβγαλα απο το equalaizer ολες τις ψηλες ωστε να εχω χαμηλες και το αποτελεσμα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ειδικα στο gtr!στο ρελαντι ας πουμε νιωθεις το κροταλισμα της μηχανης και το κραδασμο της απο τη ferrari 550 στη πλατη σου η το κοπανημα του κερμπ.θεικη αισθσηση με μηδενικα λεφτα.

 

πληροφοριες για το coptik θα βρειτε εδω http://www.frex.com/vr/

 

και ο φιλος μου που το εχει ηταν beta δοκιμαστης στο gtr.

 

επισης το πιο κορυφαιο setup με απαγορευτικο κοστος ειναι αυτο εδω.

http://www.force-dynamics.com/video.html και δειτε το βιντεο με το rbr.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...