Προς το περιεχόμενο

Ηράκλειο - Χανιά


Paralizer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,

 

θα ήθελα να κάνω μια πολύ απλή ερώτηση. Πόσα χιλιόμετρα είναι η απόσταση από το λιμάνι του Ηρακλείου μέχρι τα Χανιά με αυτοκίνητο; Ή αν δεν γνωρίζετε χιλιόμετρα πόση ώρα είναι περίπου;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ρώτησα κάποια παιδιά εδώ στη δουλειά μου που το έχουν κάνει και μου είπαν 1 ώρα και 15 λεπτά στο περίπου! Η απόσταση τη βρήκα είναι 135 χιλιόμετρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα και 40 λεπτά έχουμε κάνει με μηχανές μεγάλου κυβισμού με παρέα πρόπερσι. απο λιμάνι Ηρακλείου – κάτω σταλος (Χανιά) [θα μπορούσαμε και λιγότερο αλλά είχαμε και αποσκευές και δεν παίζουν άσκοπα και χωρίς λόγο με αυτά τα πράγματα]

 

Με το αυτοκίνητο όσα χρόνια πάω Κρήτη την συγκεκριμένη διαδρομή δεν την έχω κάνει ποτέ (Λιμάνι Ηρακλείου – Χανιά) επειδή κατεβαίνω στην Σουδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια,οποτε σε περιπου μια ωρα εισαι εκει αν ειναι 135 χιλ. μονο...αν ειναι καλος ο δρομος[που δεν νομιζω γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα]ισως κανει καποιος και λιγοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια,οποτε σε περιπου μια ωρα εισαι εκει αν ειναι 135 χιλ. μονο...αν ειναι καλος ο δρομος[που δεν νομιζω γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα']ισως κανει καποιος και λιγοτερο...

και μετά? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις και μετα?και μετα που θα παω η τι θελω να κανω εκει?

 

Ενοει αν εμαθες τελικα ποσο καλος ειναι δρομος,ενδιαφερεται και αυτος γιατι ισως να περασει καποτε απο εκει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια,οποτε σε περιπου μια ωρα εισαι εκει αν ειναι 135 χιλ. μονο...αν ειναι καλος ο δρομος[που δεν νομιζω γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα']ισως κανει καποιος και λιγοτερο...

υπαρχουν πολλα σημεια με τα οποια μπορεις ανετα να πγαινεις με 140~170 χλμ ειναι ομως και καποια αλλα στα οποια δεν μπορεις να πας πανω απο 100

 

ωστε διακοπουλες στα Χανιά ε? ;P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμαθα οτι δεν ειναι καλος και κανονικα επρεπε να τον λενε αγροτικο δρομο...

 

ναι - ναι αφού για να φανταστής περνάει και ποτάμι στη μέση

 

Ρε τι πάθαμε .................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...