Προς το περιεχόμενο

που να την παω αποψε;;;


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

o Δον Κιχώτη (στην Καστέλλα) ειναι πανω απτο μικρολιμανο; ή καμια σχεση;

 

Oρθόν.

 

@dim_b : Το Άπολις είναι σίγουρα Πετρούπολη, λίγο πιό πέρα απ' το Terra Petra. Μάλλον εννοείς τον Λόφο στο Χαιδάρι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Αν δεν έχετε ξαναπάει στην περιοχή, θα εντυπωσιαστείτε με τη θέα από την ταράτσα του Δον Κιχώτη (στην Καστέλλα).

Απίστευτη θέα και feeling... Νομίζω πως θα σας φτιάξει και των δυο η διάθεση, εκεί. blink.gif

Όπως και το Θυσείο που είπε ο Kandinsky. blink.gif

 

Επίσης, μια βόλτα μέχρι το Σούνιο, στο ναό του Ποσειδώνα, αν ξεκινήσετε νωρίς... Αν και λίγο μακρυά (60χμ νομίζω), αλλά αν σου αρέσει να οδηγείς και της αρέσουν οι βόλτες με το αυτοκίνητο σε συνδιασμό με καλή κουβεντούλα και μουσική κατά τη διαδρομή, νομίζω πως θα ήταν καλή ιδέα.

Πολύ όμορφη διαδρομή και προορισμός. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσ-τσ-τσ-τς! Ανδρική αλλυλεγγύη!

Λοιπόν καλέ μου Χαμουραμπί μια γυναίκα δεν είναι τρελών απαιτήσεων, το θέμα είναι εσύ να την κάνεις να αισθανθεί άνετα και να καταφέρεις να σπάσει ο πάγος. Με το που βρεθείτε χάρισέ της ένα λουλούδι (αυτό πάντα κάνει καλή εντύπωση), να'σαι ιπποτικός αν θες να την εντυπωσιάσεις δηλαδή να της ανοιγοκλείνεις την πόρτα στο αυτοκίνητο, ή στα μαγαζιά που θα πάτε. Να της ανάβεις την φωτιά στο τσιγάρο -αν καπνίζει, τέτοια πράγματα. Στο αυτοκίνητο βάλε όμορφη χαλαρή μουσική -όχι τίποτε σκυλάδικα, λαμπριάτικα, δημοτικά! Ρώτα την ποιες είναι οι προτιμήσεις της και παίξε με το ραδιόφωνο. Ξέρεις η λεπτομέρεια κρίνεται! Δεν την νοιάζει αν θα πάτε και στο καφενείο της περιοχής το θέμα είναι εσύ πως θα χειριστείς την έξοδο.

 

Στο λέω από εμπειρία: κάποιος ήθελε να βγούμε, με τα πολλά δέχτηκα. Το ότι με πήγε σε κυριλέ μέρος της προτίμησής του δεν με εντυπωσίασε όσο το πως κινήθηκε απέναντί μου. Εκείνο το βράδυ 'έφαγα' την πόρτα της ζωής μου' μπροστά αυτός πίσω εγώ -ούτε που είχε την ευγένεια να περιμένει να βαδίζουμε δίπλα, ούτε να κρατά τις πόρτες ανοιχτές ενώ προπορευόταν. Χάλια έξοδος! Αυτό ήταν και το τελευταίο του!

 

Και τέλος αν δεν σου δώσει εκείνη το σύνθημα δεν προχωράς παραπέρα... you know what i mean! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που βρεθείτε χάρισέ της ένα λουλούδι (αυτό πάντα κάνει καλή εντύπωση)' date=' να'σαι ιπποτικός αν θες να την εντυπωσιάσεις δηλαδή να της ανοιγοκλείνεις την πόρτα στο αυτοκίνητο, ή στα μαγαζιά που θα πάτε. Να της ανάβεις την φωτιά στο τσιγάρο -αν καπνίζει, τέτοια πράγματα. Στο αυτοκίνητο βάλε όμορφη χαλαρή μουσική -όχι τίποτε σκυλάδικα, λαμπριάτικα, δημοτικά! Ρώτα την ποιες είναι οι προτιμήσεις της και παίξε με το ραδιόφωνο. Ξέρεις η λεπτομέρεια κρίνεται! Δεν την νοιάζει αν θα πάτε και στο καφενείο της περιοχής το θέμα είναι εσύ πως θα χειριστείς την έξοδο.

 

Στο λέω από εμπειρία: κάποιος ήθελε να βγούμε, με τα πολλά δέχτηκα. Το ότι με πήγε σε κυριλέ μέρος της προτίμησής του δεν με εντυπωσίασε όσο το πως κινήθηκε απέναντί μου. Εκείνο το βράδυ 'έφαγα' την πόρτα της ζωής μου' μπροστά αυτός πίσω εγώ -ούτε που είχε την ευγένεια να περιμένει να βαδίζουμε δίπλα, ούτε να κρατά τις πόρτες ανοιχτές ενώ προπορευόταν. Χάλια έξοδος! Αυτό ήταν και το τελευταίο του!

[/quote']

 

1) να είσαι ιπποτικός άμα σου πει καμιά μαλακία τράβα το σπαθί σου και κόψτης το κεφάλι στα δύο.

 

2) άμα καπνίζει δείξτεις κάτι ωραίες φωτογραφίες που κυκλοφορούν στο net που δείχνουν πως γίνεται ο πνεύμονας μετά από χρόνια καπνίσματος :D

 

3) η μουσική στο αυτοκίνητο επιλέγεται απο τον οδηγό. Δεν πάει να θέλει να ακούσει βίσση και βανδή εσύ θα βάλεις CoF (cradle of filth ::) το the forests whispers my name έτσι για να φοβηθεί λίγο και να μην σου πάρει τον αέρα.

 

4) άνοιγε τις πόρτες που και που αλλά μην φτάσεις στο άλλο άκρο να σε νομίσει για σκλάβο. Δεν χρειάζεται να στρώσεις κόκκινο χαλί για να μπει στο αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια ειναι κ στο καστρο στο πορτο ραφτη

καταπληκτικη θεα (βλεπεις την θάλασσα απο ψηλα κ γενικα πορτο ραφτη :) )

εχει χαλαρη μουσικη

 

verde στον χολαργο

apolis στην πετρούπολη

ιστιοπλοϊκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας στο Zeppelin (το ανέφερε ένας φίλος πιο πάνω' date=' Τουρκοβούνια κ έτσι).

Πως πηγαίνεις εκεί :

Από Πατησίων στρίβεις Γαλατσίου και την παίρνεις ευθεία πάνω και στο τέρμα της ο δρόμος διχαλώνει, πας δεξιά, ανεβαίνεις την ανηφόρα και μετά αριστερά. Βρίσκεσαι στον περιφερειακό του Γαλατσίου. Πρώτη στροφή δεξιά και βγήκες, έχει και ταμπέλες. Εκεί είναι και ένα σινεμά "Σινέ Αττικό", έτσι λέγεται αν θυμάμαι καλά.

Θα' χεις όλη την Αθήνα στα πόδια σου, ειδικά αν έχει καλό καιρό κιόλας θα'ναι πολύ ωραία, μοναδικό μέρος.

Καλή διασκέδαση[/quote']

 

Άσε που εκεί γύρω έχει άπειρες 'καβάντζες' για το...μετά. Με καλή θέα και φυσικά ησυχία (απαραίτητη). Εκτός αν έχεις σπίτι δικό σου οπότε το παρόν post είναι άχρηστο.

 

Καλό βόλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε που εκεί γύρω έχει άπειρες 'καβάντζες' για το...μετά. Με καλή θέα και φυσικά ησυχία (απαραίτητη). Εκτός αν έχεις σπίτι δικό σου οπότε το παρόν post είναι άχρηστο.

 

Καλό βόλι.

 

Άσε μαν έχει ματάκηδες εκεί. Κρύβονται πίσω από τις φυλλωσιές. Μακρυά από εκεί παίδες. Ανώμαλοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε μαν έχει ματάκηδες εκεί. Κρύβονται πίσω από τις φυλλωσιές. Μακρυά από εκεί παίδες. Ανώμαλοι....

 

Σωστός, αλλά δες και την θετική πλευρά.

Αν τον εντοπίσεις, ευκαιρία να γ@μίσεις κάποιον στο ξύλο (θα ανέβεις και στα μάτια του γκομενακίου).

Αν δεν τον δεις, στα @@ σου. Εσύ θα γ@μάς και αυτός θα τον π@ίζει. Who is the man then? :twisted: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την πόρτα του αμαξίου, προτείνω ανεπιφύλακτα το κόλπο που είχα δει σε ένα εργάκι : Όταν μπει μέσα, (κι αν το αμάξι δεν έχει κεντρικό κλείδωμα), δες, θα σου ανοίξει την ασφάλεια? :mrgreen:

 

Όσον αφορά τους ματάκηδες, σοβαρά, σοβαρότατα, μακριά απ' τα δασάκια και τα αλσύλια κύριοι και κυρίες. Αν θυμάστε, πριν κάτι χρόνια ο ματάκιας το έφαγε το παληκάρι που βγήκε έξω να τον κυνηγήσει μια και του τράβηξε μαχαιριά στο πόδι και του έκοψε αρτηρία.

 

Μου έχει τύχει προσωπικά μία φορά να δω σκιά στο αμάξι και ομολογουμένως σου κόβει τελείως την όρεξη το πράγμα. Οπότε, αν δεν υπάρχει σπίτι, καλύτερα το ξενοδοχείο κι ας είναι ακριβά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...