Προς το περιεχόμενο

Λεύκη,τρόποι θεραπείας και ψυχολογική κατάσταση


ΜΑΝΩΛΗΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 302
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ορίστε μόνο ένα ακομπλεξάριστο θηλυκό σαν τη μοσκίτω θα μπορούσε να αγαπήσει ένα τέτοιο ξεχωριστό μπαργαλάτσο. Και να βγεί και φωτογραφία μαζί του.

il_430xN.15881305.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@freedubus: πού το πας πού το φέρνεις,όλο στα υπερμεγέθη, πουά μανιτάρια καταλήγεις =ρ

 

Φίξεντ. Απλά πασάρω τέτοιες γλυκές φωτό στις υποψήφιες για να τις προετοιμάζω γι αυτο που πρόκειται να αντικρύσουν. Οι τοίχοι του δωματίου μου είναι γεμάτοι, με έμφαση γύρω από το κρεβάτι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίξεντ. Απλά πασάρω τέτοιες γλυκές φωτό στις υποψήφιες για να τις προετοιμάζω γι αυτο που πρόκειται να αντικρύσουν. Οι τοίχοι του δωματίου μου είναι γεμάτοι, με έμφαση γύρω από το κρεβάτι ;)

 

να φανταστω ακους και mushroomhead??(καταλαβες ,θαρρω, τον παραλληλισμο με το "head")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας παίδες ...ομοιοπαθούσα και εγω εδω και αρκετά χρόνια ...παρουσίασα λεύκη στα 18 και απο τοτε έχω δοκιμάσει και εγώ pava , βιταμίνες ,ομοιοπαθητική και διαλυμα με χαλκό, μετά βαρέθηκα και απλώς χρησιμοποιώ το καλοκαίρι προιόντα self - tanning τα οποία καλύπτουν αρκετά (χέρια ,πόδια κ.λ.π.) λοιπόν...............τώρα τελευταία μία κυρία ομοιπαθούσα μου είπε για ένα σκέυασμα βοτάνων από (μήν γελάσετε) γάλα γαιδουράγκαθου ( μήν γελάσετε είπα) που είναι σε χάπια (ένα χάπι την ημέρα) από γνωστή εταιρία για καλύτερη λειτουργία του συκωτιού. Τι να πω η κυρία μετά από λίγες εβδομάδες (2-3) είδε διαφορά και η αλήθεια είναι πως την είδα και εγώ σε αυτήν από την στιγμή που μειώθηκαν τα σημάδια που είχε γύρω από τα μάτια της. Εγώ τα δοκίμασα για κανένα μήνα αλλά δεν είδα τουλάχιστον ορατό αποτέλεσμα ίσως γιατί έχω σε περισσότερα σημεία. Ενημερώνω αν θέλετε ρωτήστε και τους γιατρούς σας ότι δεν είναι φάρμακο η χημικό, στο κάτω -κάτω μόνοι μας θα βρούμε την θεραπεία γιατί για κανέναν από τους γιατρούς δεν είναι η λεύκη κατάσταση επέιγουσα για θεραπεία, μαλλον θα βρεθεί κατά τύχει όπως με τόσες άλλες αρρώστειες ...... ελπίζω τα καλύτερα και περιμένω νέα για όποιον τα δοκιμάσει καλή επιτυχία .... όπως μου είπε κάποτε ένας γιατρός " εσύ θα γίνεις ο γιατρός του εαυτού σου".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κ από μένα..

Δοκίμασα laser νέας γενιάς (όχι PUVA) σε ένα κέντρο στην Αθήνα. Μένω Θεσσαλονίκη κ καταλαβαίνετε την ταλαιπωρία του αυθημερόν Αθήνα κ πίσω..

Η θεραπεία ήταν για 2 συνεδρίες τη βδομάδα. Λόγω του ότι είμαι φοιτητής, μπορούσα να κάνω μόνο μία.

Μέσα σε 3-4 βδομάδες άρχισα να βλέπω καλά αποτελέσματα.

Βέβαια, χαπακωνόμουν με C, φολικό οξύ και αντιοξειδωτικά (σε λογικές ποσότητες), έκανα γυμναστική και καθόμουν αρκετά στον ήλιο (μου είπαν να μην το κάνω, αλλά τα αποτελέσματα βελτιώνονται απίστευτα με ήλιο).

 

Στις περιοχές των ματιών είχα μείωση κατά 50%. Στους αγκώνες 25-30. Αλλά με το που άρχισαν τα αποτελέσματα, τελείωσαν οι επισκέψεις μου.

 

Φέτος, έχω μαζέψει αρκετά λεφτά. Θα παρατήσω τη δουλειά μου (ευτυχώς δέχτηκαν άδεια άνεφ) και για 2.5 μήνες, 2 φορές τη βδομάδα και με εντατική γυμναστική και βιταμίνες θα προσπαθήσω να μειώσω κατά 90% αυτή τη μαλακία (στόχος το 100%).

 

Όσοι ενδιαφέρεστε για το κέντρο, στείλτε μου μήνυμα (δε θα ήθελα να κάνω διαφήμιση).

Όσοι έχετε ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ κέντρο υπόψη προς Θεσσαλονίκη ΠΑΡΑΚΑΛΩ πείτε μου. Είναι μεγάλη η ταλαιπωρία και πολλά τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δα και σε προηγούμενο ποστ και μου 'κανε εντύπωση.Πώς ακριβώς βοηθάει η γυμναστική στο να μειωθούν τα συμπτώματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H γυμναστική βοηθάει στα πάντα μοσκίτο.

 

καθόμουν αρκετά στον ήλιο (μου είπαν να μην το κάνω, αλλά τα αποτελέσματα βελτιώνονται απίστευτα με ήλιο).

 

Λές;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι επιστημονικό ακούγεται, εδώ λέμε οτι δεν υπάρχει επιστήμη στη λεύκη, βρισκόμαστε στο μεσαίωνα, οι ντόκτορες σηκώνουν τα χέρια ψηλά και οι απελπισμένοι παθόντες καταντούν να πασαλείβονται με μέλι, να εκτίθενται σε ακτινοβολίες αμφιβόλου σκούφιας και να στίβουν γαιδουράγκαθα στον αποχυμωτή. Ε, μπροστά σ'όλα αυτά, η γυμναστική πιο υγιής τρόπος αντιμετώπισης μου ακούγεται χώρια που διορθώνει και 1002 άλλα προβλήματα εκτός λεύκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...