Προς το περιεχόμενο

Λεύκη,τρόποι θεραπείας και ψυχολογική κατάσταση


ΜΑΝΩΛΗΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά. Πριν από μία εβδομάδα περίπου πήγε σε δερματολόγο και μου διέγνωσε λεύκη. Έχω πολύ ψιλά λευκά στιγματάκια (μέγεθος φακής και μικρότερα), και ένα λίγο μεγαλύτερο στο πάνω μέρος της παλάμης του δεξιού χεριού. Η γιατρός ήταν απαράδεκτη στη συμπεριφορά της, λαμβάνοντας υπ'όψιν πόσο σημαντική είναι η ψυχολογία σ' αυτή την πάθηση. Φανταστείτε ότι μου είπε πως μπορεί να ξυπνήσω ένα πρωί και να είναι απλωμένο σε όλο μου το σώμα! Και αυτή θεωρείται η καλύτερη δερματολόγος της πόλης...

 

Τέλος πάντων, πήγα και αλλού και μου είπε ότι δεν μπορεί να το πει λεύκη .. ακόμη... και να μην ανησυχώ... ακόμη..... Μου είπε αυτός ο δεύτερος γιατρός ότι θα έπρεπε να είναι πιο σαφές (μεγαλύτερο λευκό τμήμα και όχι πιστιλιές) και με μεγαλύτερο κοντράστ λευκού και σκούρου δέρματος από το δικό μου για να το ονοματίσει λεύκη, αλλά δεν ήξερε να μου πει και τι είναι. Μάλλον ήθελε να με καθησυχάσει. Λέω να πάω και σε τρίτο δερματολόγο γιατί έχω μπερδευτεί. Έχετε να μου προτείνετε κάτι οι περισσότερο έμπειροι φίλοι του φόρουμ? Επίσης, σκέφτομαι κάποια στιγμή να πάω σ'έναν στην Κοζάνη που το βιογραφικό του λέει ότι έχει μεγάλη εμπειρία στη λεύκη. Γνωρίζει να μου πει κανείς αν αξίζει ή τσάμπα λεφτά και ταλαιπωρία;

 

Έλεγα να το παλέψω με Ομοιοπαθητική, αλλά απ'ότι διάβασα εδώ δεν κάνει και πολλά....

 

Το μόνο καλό από αυτή την περιπέτεια είναι πως ύστερα από το πρώτο σοκ ανακάλυψα στα 36 μου χρόνια, πως τελικά το άγχος μπορώ να το ελέγξω! Με τη συνειδητοποίηση (στην πράξη) πόσο μπορεί να με βλάψει, το έχω μετριάσει αρκετά. Προς το παρόν τουλάχιστον.

 

Σας ευχαριστώ που είστε εδώ και συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 302
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σε όλους!

maraki106 ενδιαφέρομαι για τους φαρμακοποιούς που είπες, μήπως μπορεις να μου στειλεις π.μ. με τα τηλέφωνα τους ετσι ώστε να τους βρώ??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και πάλι. Είχα γράψει πριν κάποιες μέρες, έχοντας την υποψία ότι κάποια διχρωμία γύρω από τα μάτια μου είναι λεύκη. Τελικά, μετά από την επίσκεψη μου στον δερματολόγο, η υποψία επιβεβειώθηκε! Είναι όντως λεύκη. Κάνω μια θεραπεία με κρέμες απλά ήθελα να σας πω ότι κατάλαβα πόσο ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασία παίζει ο ψυχολογικός παράγοντας. Όταν τον ρώτησα από που κι ως που μου παρουσιάστηκε αφού δεν υπάρχει ούτε κληρονομικότητα, ούτε κάτι πολύ κακό μου έχει τύχει τελευταία, με άφησε άφωνη όταν μου περιέγραψε όλο μου τον χαρακτήρα χωρίς να με ξέρει ούτε 10 λεπτά. Δηλαδή οτι είμαι καταπιεσμένο άτομο, αγχώδες, νευρικό, ασχολούμαι με τον έναν και τον άλλο , στενοχωριέμαι εύκολα, τα παίρνω όλα τοις μετριτοις, κτλ, κτλ, κτλ... Και όλα ισχύουν. Ο οργανισμός μου αντέδρασε με τη λεύκη, άλλοι αντιδρουν με ψωρίαση, άλλοι με αλωπεκία κ.α.

Οι διάφορες θεραπείες βοηθούν ως ένα βαθμό αλλά απ' ότι κατάλαβα, όταν ο ψυχικός μας κόσμος δεν είναι καλά, βγαίνουν διάφορα... Τώρα προσπαθώ... Να γίνω καλύτερη. Όσο για τη λέυκη δεν την έχω ιδιαίτερα μέσα στο μυαλό μου.... Προσπαθώ να την ξεχάσω ... Αυτά ήθελα να πω.

Το άγχος σκοτώνει, :mad:ας ηρεμήσουμε λίγο, η ζωή είναι μικρή!

Φιλιά σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Γεια σας και από εμένα είμαι νέο μέλος στην παρέα σας , έχω μια κορη 8 1/2 ετών όπου εδω και 2 χρόνια εχει ξεκινήσει λεύκη με αρχή τα γόνατα (μετά από δυνατό πέσιμο ξεκίνησε), μετά πήγε στους αστραγάλους, στα δάχτυλα χεριών και ποδιών και στο βλέφαρο του δεξιου της ματιού, κάνουμε ένα χρόνο Ομοιοπαθητική και το μόνο που έχουμε καταφέρει είναι κάπως να φρενάρουμε την ταχύτητα εξάπλωσης, έχουμε ακούσει διάφορα για θεραπεία της Λέυκης αλλά και το αντίθετο ότι δεν υπάρχει καμία θεραπεία, εδω να σημειωσω ότι υπάρχει κληρονομηκότητα από την μητέρα μου (εχουν και η 4 της αδελφές και η γιαγιά μου αλλά όχι η μητέρα μου), πρώτος μου ξάδελφος (η μητέρα του είναι μια από τις αδελφές της μητέρας μου που εχει λεύκη) στον Καναδά το έχει ψάξει πολύ στενά με συναδέλφους του γιατρούς οι οποίοι έχουν άμεση σχέση με την Λεύκη και η απάντηση είναι δεν υπάρχει κάποιο φάρμακο το οποίο έχει αποδείξει ότι βοηθάει στην εξαφάνιση της Λευκης :mad: , πριν από αρκετό καιρό άκουσα μια ιστορία για μια κόρη φίλης της πεθεράς μου όπου μετά από διαζύγιο γέμισε ολόκληρη και η μόνη λύση που βρήκε ήταν η αλοιφη PROTOPIC, εξαφανίσθηκε όλη η λεύκη (την είδε η πεθερά μου την κοπέλα και δεν το πίστευε ότι έγινε καλά το δέρμα της) , ξέρετε εσείς κάτι για αυτή την αλοιφή ? Θ α εκτιμούσα κάθε απάντηση διότι κοντεύουμε να τρελαθούμε, δεν τολμώ να την βάλω στην μικρή ακόμα γιατί είναι πολύ μικρή ακόμα... σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας....

 

Εγω χρησιμοποιω protopic και δεν ειδα βελτίωση ειναι δυο οι κρεμες το protopic και elidail.

Αλλα ρωτήστε δερματολογο......

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:10 ----------

 

Εχεις δίκιο!!!!!!!!!αλλα δεν μπορεις να το κουμανταρης ευκολα....

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:20 ----------

 

Γειά σας απο καιρό έψαχνα για ένα forum που να μπορώ να ανταλλάσω γνώσεις σχετικά με θεραπεία της λέυκης.

Λεύκη έβγαλε η μητέρα μου 8 ετων και στα 8 μου παρουσίασα κι εγώ. Μιλάμε δηλ για κληρονομικότητα. Τώρα είμαι 28 χρονών και η αλήθεια είναι οτι έχω ψαχτεί αρκετά περί θεραπείας.

Υπάρχει λοιπόν μία πολύ καλή φαρμακοποιός που έβγαζε κρέμες οι οποίες πραγματικά είναι αποτελεσματικές ανάλογα βέβαια την έκταση της λεύκης. Λέγεται Κουρή Εύη στο Περιστέρι.Για οποιον ενδιαφέρεται κάπου έχω και το τηλ. της. Κρέμα πρωινή η οποία λειτουργεί και σαν αντιηλιακό και η βραδυνή η οποία βρωμάει λιγο σαν καμφορά.Στα 2 χρόνια εντατικά που έβαζα εξαφανίστηκαν απο τα μάτια,πηγούνι,αγκώνες,γόνατα,κληδόσεις.Στα μόνα σημεία που δεν έφυγαν ήταν στα δάκτυλα (δύσκολο σημείο).Όμως επειδή δεν είμαι τόσο τακτική τα παράτησα κι ετσι μετά απο 3 χρόνια περίπου ξαναβγαιναν.Α! να σημειώσω οτι η μητέρα μου με έιχε πάει στουσ καλυτερουσ γιατρούς μικρή αλλα διχως αποτέλεσμα.Θα επανέλθω ξανα.........

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:06 ----------

 

Επίσης εντόπισα πριν 1,5 χρόνο άλλον ένα φαρμακοποιό ο οποίος έχει ασχοληθεί πάρα πολυ με το θέμα και κάνει ολοκληρωμένη θεραπεία που αποτελείται απο διατροφή,γυμναστική,βιταμίνες και κρέμες.Επίσης ενώ όλοι απο γιατρούς έως φαρμακ, μας λένε να αποφεύγουμε τον ήλιο και φουλ σε αντιηλιακές κρέμες,αυτός θεωρεί οτι πρέπει να καθόμαστε στον ήλιο για να τονωθεί η μελανίνη που μας λείπει. Έκανα λοιπόν για πολυ λίγο την αγωγή αλλά να σας πώ την αλήθεια δεν αντεχα διατροφή και γυμναστική έτσι εντατικά..Πρόσφατα ένας δερματολόγος με ενημέρωσε για τις βιταμίνεσ που περιέχουν φουλ τα: α-λιποικο οξύ ,βιταμ c kai e.Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά θα το κάνω και ότι βγεί.

Αν θέλετε τη γνώμη μου μην το παίρνετε μέσα σας γιατι χειρότερα το κάνει.Σας μιλάει κάποια που πέρασε πολύ δύσκολα στη παιδική ηλικία απο χλευασμούς αλλά είχα τη μάνα μου που μία μέρα με πηγε στο παιδων να δώ τα παιδάκια που πεθαίναν γιατι έιχαν σοβαρές αρρωστειες κι όμως το πάλευαν....απο τότε πήρα δύναμη ψυχική. Δε λέω οτι δεν υπήρχαν φορές που αισθανόμουν χάλια αλλά αυτοί είμαστε και σε οποιον αρέσουμε.....

 

Ειναι ευκολο να εχω και εγω το τηλέφωνο τησ κυρίας??

Ευχαριστώ πολύ

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:43 ----------

 

Xαιρομαι και εγω για αυτην την κουβέντα βοηθαει και ψυχολογικά

 

Μεχρι τώρα εβλεπα ενα αμμερικάνικο site vitiligo ville αλλα δεν εχει και τιποτα το νέο.

Από οτι διάβασα εκεί υπάρχουν ελπίδεσ απο το μαυρο πιπερι piperine και απο μια νέα φορμουλα που εχουν βρει στα ρεβυθια......

Τα υπόλοιπα ειναι σε ολουσ μας γνωστα LASER , PROTOPIC, ELIDEL, ETC ETC

 

Nα εχετε καλο καλοκαίρι να μαυρίσετε (οπου ειναι δυνατον) να μην εχετε αγχος και ολα θα πανε καλα.

 

Καλως σας βρήκα

 

Αλεχ

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:45 ----------

 

Xαιρομαι και εγω για αυτην την κουβέντα βοηθαει και ψυχολογικά

 

Μεχρι τώρα εβλεπα ενα αμμερικάνικο site vitiligo ville αλλα δεν εχει και τιποτα το νέο.

Από οτι διάβασα εκεί υπάρχουν ελπίδεσ απο το μαυρο πιπερι piperine και απο μια νέα φορμουλα που εχουν βρει στα ρεβυθια......

Τα υπόλοιπα ειναι σε ολουσ μας γνωστα LASER , PROTOPIC, ELIDEL, ETC ETC

 

Nα εχετε καλο καλοκαίρι να μαυρίσετε (οπου ειναι δυνατον) να μην εχετε αγχος και ολα θα πανε καλα.

 

Καλως σας βρήκα

 

Αλεχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βρήκα μια κοπέλα στο osoipistoiproselthete.blogspot.com και γράφει οτι με μια κρέμα και κάτι βιταμίνες της πέρασε η λεύκη.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:55 ----------

 

Γειά σας απο καιρό έψαχνα για ένα forum που να μπορώ να ανταλλάσω γνώσεις σχετικά με θεραπεία της λέυκης.

Λεύκη έβγαλε η μητέρα μου 8 ετων και στα 8 μου παρουσίασα κι εγώ. Μιλάμε δηλ για κληρονομικότητα. Τώρα είμαι 28 χρονών και η αλήθεια είναι οτι έχω ψαχτεί αρκετά περί θεραπείας.

Υπάρχει λοιπόν μία πολύ καλή φαρμακοποιός που έβγαζε κρέμες οι οποίες πραγματικά είναι αποτελεσματικές ανάλογα βέβαια την έκταση της λεύκης. Λέγεται Κουρή Εύη στο Περιστέρι.Για οποιον ενδιαφέρεται κάπου έχω και το τηλ. της. Κρέμα πρωινή η οποία λειτουργεί και σαν αντιηλιακό και η βραδυνή η οποία βρωμάει λιγο σαν καμφορά.Στα 2 χρόνια εντατικά που έβαζα εξαφανίστηκαν απο τα μάτια,πηγούνι,αγκώνες,γόνατα,κληδόσεις.Στα μόνα σημεία που δεν έφυγαν ήταν στα δάκτυλα (δύσκολο σημείο).Όμως επειδή δεν είμαι τόσο τακτική τα παράτησα κι ετσι μετά απο 3 χρόνια περίπου ξαναβγαιναν.Α! να σημειώσω οτι η μητέρα μου με έιχε πάει στουσ καλυτερουσ γιατρούς μικρή αλλα διχως αποτέλεσμα.Θα επανέλθω ξανα.........

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:06 ----------

 

Επίσης εντόπισα πριν 1,5 χρόνο άλλον ένα φαρμακοποιό ο οποίος έχει ασχοληθεί πάρα πολυ με το θέμα και κάνει ολοκληρωμένη θεραπεία που αποτελείται απο διατροφή,γυμναστική,βιταμίνες και κρέμες.Επίσης ενώ όλοι απο γιατρούς έως φαρμακ, μας λένε να αποφεύγουμε τον ήλιο και φουλ σε αντιηλιακές κρέμες,αυτός θεωρεί οτι πρέπει να καθόμαστε στον ήλιο για να τονωθεί η μελανίνη που μας λείπει. Έκανα λοιπόν για πολυ λίγο την αγωγή αλλά να σας πώ την αλήθεια δεν αντεχα διατροφή και γυμναστική έτσι εντατικά..Πρόσφατα ένας δερματολόγος με ενημέρωσε για τις βιταμίνεσ που περιέχουν φουλ τα: α-λιποικο οξύ ,βιταμ c kai e.Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά θα το κάνω και ότι βγεί.

Αν θέλετε τη γνώμη μου μην το παίρνετε μέσα σας γιατι χειρότερα το κάνει.Σας μιλάει κάποια που πέρασε πολύ δύσκολα στη παιδική ηλικία απο χλευασμούς αλλά είχα τη μάνα μου που μία μέρα με πηγε στο παιδων να δώ τα παιδάκια που πεθαίναν γιατι έιχαν σοβαρές αρρωστειες κι όμως το πάλευαν....απο τότε πήρα δύναμη ψυχική. Δε λέω οτι δεν υπήρχαν φορές που αισθανόμουν χάλια αλλά αυτοί είμαστε και σε οποιον αρέσουμε.....

 

Μπορείς να μου δώσεις και εμένα το τηλέφωνο της κυρίας Κουρή σε παρακαλώ;

Δεν κατάλαβα κάτι. Αφού η πρώτη κρέμα σε βοήθησε πολύ, γιατί την σταμάτησες και δεν την ξαναέβαλες όταν ξαναβγήκε η λεύκη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα μια κοπέλα στο osoipistoiproselthete.blogspot.com και γράφει οτι με μια κρέμα και κάτι βιταμίνες της πέρασε η λεύκη.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:55 ----------

 

 

Μπορείς να μου δώσεις και εμένα το τηλέφωνο της κυρίας Κουρή σε παρακαλώ;

Δεν κατάλαβα κάτι. Αφού η πρώτη κρέμα σε βοήθησε πολύ, γιατί την σταμάτησες και δεν την ξαναέβαλες όταν ξαναβγήκε η λεύκη;

 

μπορεις σε παρακαλω γιατι πασχω και εγω λευκη δεκα χρονια περιποθ και δεν γινεται τιποτα.το τηλεφωνο μοθ ειναι 6936599463 τασος.αν μπορεις παρε με για καμια θεραπεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις σε παρακαλω γιατι πασχω και εγω λευκη δεκα χρονια περιποθ και δεν γινεται τιποτα.το τηλεφωνο μοθ ειναι 6936599463 τασος.αν μπορεις παρε με για καμια θεραπεια

 

Τάσο μπες στο blog που γράφω και μπορείς να μιλήσεις με την ίδια την κοπέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά.

Sorry αλλά διάβασα μέχρι την 4η σελίδα και μετά ήρθα απευθείας στην τελευταία. Αν έχω χάσει κάτι ιδιαίτερα σημαντικό, συγχωρέστε με.

 

Στην ηλικία των 19 εμφανίστηκε και σε μένα η λεύκη στην περιοχή των γεννητικών οργάνων και συγκεκριμένα του πέους. Στα 21 οι φίλοι μου κάναν πλάκα με το "εμπριμέ" look σε παραλίες γυμνιστών. Δεν ήξερα καν τι ήταν και όταν πήγα σε κάποιο δερματολόγο και μου εξήγησε ότι ήταν λεύκη και μου σύστησε ένα πρόγραμμα αντιμετώπισης με κορτιζόνη. Μου είπε επίσης ότι μην περιμένω και σίγουρα κάποιο αποτέλεσμα.

 

Ευτυχώς, πριν αρχίσω τις κορτιζόνες, έτυχε εκείνη την περίοδο η αδερφή της κοπέλας μου να έχει σχέση με έναν ομοιοπαθητικό γιατρό. Συναντηθήκαμε και μετά από μια σχετική διαδικασία περίμενα να δω κάποια αποτελέσματα. Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα καμία βελτίωση στην αρχή, πράγμα που μου το είχε πει και ο γιατρός. Μετά από ένα χρόνο περίπου εξαφανίστηκε και έκτοτε η συγκεκριμένη περιοχή είναι πλήρως απαλλαγμένη από λεύκη.

 

Σε όσους το έχω πει απορούν και μάλιστα κάποιοι αμφιβάλλουν. Δυστυχώς δεν είχα την πρόνοια (που να το φανταστώ) να τραβήξω φωτογραφίες πριν, για να πεισθούν και οι "Θωμάδες"

 

B well

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χμμ. Εδώ και 2-3 μήνες έχω παρατηρήσει παρόμοια σημάδια στο στήθος μου, λίγο πιο πίσω απο το μάγουλο μου, δίπλα στο αυτί, και μια κουκκίδα στην ωμοπλάτη σε μέγεθος φακής.

 

Προς το παρών δεν εμφανίζουν καμία δραστηριότητα. Είναι στο ίδιο μέγεθος όσο ήταν πριν απο 2-3 μήνες. Στο στήθος και στο μάγουλο έχουν μαυρίσει τα συγκεκριμένα σημάδια και δεν φαίνονται τόσο έντονα. Δίπλα απο το αυτί και στην ομοπλάτη μοιάζουν πιο ανοιχτόχρωμα αλλά μέρα με τη μέρα μαυρίζουν. (Κάθομαι πάνω απο 2-3 ώρες στη θάλασσα/ήλιο).

 

Δεν γνωρίζω αν είναι λέυκη, αν και έχω μια υποψία οτι οφείλονται στο Dalacin που χρησιμοποιώ για τα σπυράκια. Θα το σταματήσω για μερικές εβδομάδες, και αν εξαφανιστούν η εμφανίσω σε άλλα σημεία θα πάω σε δερματολόγο. (Απαλλάχτηκα απο τα σπυράκια, θα μου τα ξαναπρήξει η (πιθανή) λεύκη). Fuck...

Επεξ/σία από Tilemaxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Kαλησπέρα σας κι από εμένα την ομοιοπαθή!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 02:40 ----------

 

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τη δική μου ιστορία γιατί ίσως με καταλάβετε περισσοτερό!Εμφάνισα λεύκη στα 13 μου έπειτα απο πολύ έντονη στεναχώρια κ άγχος στο ντεκολτέ κ στις κλειδώσεις πάνω απ' τους προσαγωγούς.Σήμερα..στα 24 μου έχω λέυκη παντού.Όταν πρωτοεμφανίστηκε η μαμά μου έπαθε κρίση πανικού και έκανε τάματα να θεραπευτώ απ' αυτό που με βρήκε!Πήραμε σβάρνα όλους τους γιάτρους Αθηνών κ περιχώρων κ μέσα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα δοκίμασα κάθε είδους θεραπέια!

Κανένα αποτέλεσμα..Μόνο επιπρόσθετος κλονισμός του νευρικού μου συστήματος.Μέχρι βελονισμό έκανα..ο οποίος μετά που τα παράτησα παρατήρησα ότι είχε αναστείλει την εξέλιξη της.

Ποτέ δεν αντιμετώπισα προβλημα που είχα λεύκη.Δεν της έδωσα ποτέ σημασία!Δεν μ' ενοχλούσε που με ρωτούσαν τι είναι αυτα τα σημάδια τους εξηγολυσα αδιάφορα και το προσπερνούσαν κι οι άλλοι..Δεν ξανασχολήθηκα με θεραπείες και τέτοια.΄Ελεγα ότι έχω φυσικά τατουάζ και ότι έχω λεύκη επειδή αν δεν είχα θα ήμουν πολύ τέλεια για τα γήινα δεδομένα! :Ρ

Μέχρι χθες..Είχα σχέση μ' εναν τύπο και εχθές θα ολοκληρώναμε!Δεν είχε παρατηρήση τη λεύκη μου η δεν του είχε κανει τόσο εντύπωση ώσπου συστήθηκε στα γεννητικά μου όργανα που είναι πιτσιλωτά κ ξενέρωσε!Μου έκανε κ φασαρία που δεν του το είπα να είναι προετοιμασμένος λέει!Τον παράτησα κ έφυγα..Συνειδητοποίησα ότι δεν το έχω αποδεχτεί..κ αρχισα να σκαλίζω το διαδίκτυο να βρω θεραπείες!Τώρα συνειδητοποίσα ότι κι αν δεν του άρεσε το ιδιαίτερο μου..εκεί τον γράφω!Μπρόστα σε ασθένειες που κοστίζουν ζωές μία δερματοπάθεια που πλήττει το ναρκισσισμό μας απλώς δεν υπάρχει!

 

ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ..ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ Κ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΚΑΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Kαλησπέρα σας κι από εμένα την ομοιοπαθή!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 02:40 ----------

 

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τη δική μου ιστορία γιατί ίσως με καταλάβετε περισσοτερό!Εμφάνισα λεύκη στα 13 μου έπειτα απο πολύ έντονη στεναχώρια κ άγχος στο ντεκολτέ κ στις κλειδώσεις πάνω απ' τους προσαγωγούς.Σήμερα..στα 24 μου έχω λέυκη παντού.Όταν πρωτοεμφανίστηκε η μαμά μου έπαθε κρίση πανικού και έκανε τάματα να θεραπευτώ απ' αυτό που με βρήκε!Πήραμε σβάρνα όλους τους γιάτρους Αθηνών κ περιχώρων κ μέσα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα δοκίμασα κάθε είδους θεραπέια!

Κανένα αποτέλεσμα..Μόνο επιπρόσθετος κλονισμός του νευρικού μου συστήματος.Μέχρι βελονισμό έκανα..ο οποίος μετά που τα παράτησα παρατήρησα ότι είχε αναστείλει την εξέλιξη της.

Ποτέ δεν αντιμετώπισα προβλημα που είχα λεύκη.Δεν της έδωσα ποτέ σημασία!Δεν μ' ενοχλούσε που με ρωτούσαν τι είναι αυτα τα σημάδια τους εξηγολυσα αδιάφορα και το προσπερνούσαν κι οι άλλοι..Δεν ξανασχολήθηκα με θεραπείες και τέτοια.΄Ελεγα ότι έχω φυσικά τατουάζ και ότι έχω λεύκη επειδή αν δεν είχα θα ήμουν πολύ τέλεια για τα γήινα δεδομένα! :Ρ

Μέχρι χθες..Είχα σχέση μ' εναν τύπο και εχθές θα ολοκληρώναμε!Δεν είχε παρατηρήση τη λεύκη μου η δεν του είχε κανει τόσο εντύπωση ώσπου συστήθηκε στα γεννητικά μου όργανα που είναι πιτσιλωτά κ ξενέρωσε!Μου έκανε κ φασαρία που δεν του το είπα να είναι προετοιμασμένος λέει!Τον παράτησα κ έφυγα..Συνειδητοποίησα ότι δεν το έχω αποδεχτεί..κ αρχισα να σκαλίζω το διαδίκτυο να βρω θεραπείες!Τώρα συνειδητοποίσα ότι κι αν δεν του άρεσε το ιδιαίτερο μου..εκεί τον γράφω!Μπρόστα σε ασθένειες που κοστίζουν ζωές μία δερματοπάθεια που πλήττει το ναρκισσισμό μας απλώς δεν υπάρχει!

 

γεια σου, ειμαι ομοιοπαθης, δεν αγχονομαι ομως και γιαυτο το θεμα... σε οποιον αρεσουμε!

ειχα παντως μια παρομοια εμπειρια που με στεναχωρεσε ομολογω και σκεφτηκα τελικα μηπως θα επρεπε να κανω σχεση με μια κοπελα με λευκη τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα πιστευω οτι δε σε ηθελε γι'αυτο που πραγματικα εισαι οποτε...καλα εκανες και τον εγραψες στα ιδιαιτερα σου.

Εγω πριν 2 χρονια ημουν σε μια σχεση με μια κοπελα που ειχε πολυ μεγαλα μαυρα σημαδια πανω στο στηθος της.Δε με ενοχλησε ποτε γιατι απλα μου εκανε σαν ανθρωπος.Ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες.

Τωρα αν μιλαμε για παλικαρι 17-18 ετων ή για καποιον οτι να'ναι...

 

Δεν εχω κατι με τους 17αρηδες αλλα αλλιως βλεπουν αυτοι μια σχεση κ αλλιως ενας τριανταρης.Κι εμεις στα 17 αλλα ζητουσαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα πιστευω οτι δε σε ηθελε γι'αυτο που πραγματικα εισαι οποτε...καλα εκανες και τον εγραψες στα ιδιαιτερα σου.

Εγω πριν 2 χρονια ημουν σε μια σχεση με μια κοπελα που ειχε πολυ μεγαλα μαυρα σημαδια πανω στο στηθος της.Δε με ενοχλησε ποτε γιατι απλα μου εκανε σαν ανθρωπος.Ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες.

Τωρα αν μιλαμε για παλικαρι 17-18 ετων ή για καποιον οτι να'ναι...

 

Δεν εχω κατι με τους 17αρηδες αλλα αλλιως βλεπουν αυτοι μια σχεση κ αλλιως ενας τριανταρης.Κι εμεις στα 17 αλλα ζητουσαμε...

 

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο...Ενταξει οι προθεσεις του τυπου νομιζω οτι εγιναν αμεσα αντιληπτες!Παντως..ετσι για την ιστορια..Δεν αναφερθηκα σε πιτσιρικα.Αναφερθηκα σε 35αρη..:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδια, σορρυ που ποσταρω σε ξεχασμενο θεμα αλλα επειδη τους τελευταιους 2 μηνες εχω εμφανισει κατι λευκα σημαδια στα γεννητικα οργανα ηθελα να ρωτησω ατομα που εχουν παρομοιες εμπειριες...

 

Εμφανιστικε λοιπον στο δέρμα που καλύπτει το κεφαλι του πεους απο την κατω μερια (το λιγο που εχει μεινει μιας και εχω κανει μερικη περιτομη και υστερα απο μικρο τραυματισμο), και στο κεφάλι πανω του πεους. Στη συνεχεια εξαπλώθηκε και σε αλλο μερος του δερματος στο πεος, αλλα με την αλοιφη που μου εδωσε η δερματολογος μου το μερος αυτο που εμφανιστηκε τελευταιο ξαναπηρε χρωμα. Το θεμα μου ειναι το εξης: Είναι δυνατον να πασχει απο λεύκη το κεφάλι του πεους; ετυχε σε κανέναν απο τους υπολοιπους που εμφανισαν λεύκη στα γενν.οργανα; Οχι τιποτε αλλο αλλα δε βλεπω και βελτιωση και φοβαμαι μηπως εγινε λανθασμενη διαγνωση και ειναι τιποτε σοβαροτερο γιατι μου φενεται απιθανο να εμφανισθει λευκη στο κεφαλι του πεους.

 

Πραγματικα ευχαριστω πολυ οποιον μπει στον κοπο να απαντησει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...