Προς το περιεχόμενο

νεα διαβατηρια?


pern112

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ ξέρω πάντως ότι ταλαιπωρήθηκα δύο μέρες, πλήρωσα παράβολα για να βγάλω διαβατήριο που θα ισχύει μέχρι 31/12/2006 και μετά θα πρέπει να περάσω την αντίστοιχη διαδικασία πληρώνοντας πάλι ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ...

Ελλάς το μεγαλείο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βουλωσε το μαλακα τόσο δύσκολο είναι. Πάψε να γράφεις offtopic. Όχι δεν βαριέμαι ποτέ γιατί πολύ απλά εχω αυτοματοποιήσει τη διαδικασία.

 

Μάγκα μου, και εγώ. Η μόνη διαφορά μας είναι ότι εγώ ξέρω μέχρι και τι χρώμα γάτα έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ενδιαφερον σχολιο, θα το εχω υποψιν μου οταν θα ξαναμπροσαρω μεθυσμενος να το διαβασω παλι, σορι το LSD μου τελειωσε.

 

Μην πίνεις τπτ,ζημιά θα σου κάνουν και όχι καλό.Αν θες,μπορώ να σου αναλύσω με απλές κουβεντούλες τι εννοούσα.Με p.m. όμως και όχι δημόσια,μιας και δεν είδα κάποιον άλλον να παραξενεύεται.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκα μου, και εγώ. Η μόνη διαφορά μας είναι ότι εγώ ξέρω μέχρι και τι χρώμα γάτα έχεις[/b'].

 

Καλό..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Lucifer προσωπικά ζητώ συγγνώμη για τα offtopic μηνύματα εδώ μέσα,αλλά με προκαλεί συνεχώς......Μπήκε και αλλού και με έβρισε!!Και δεν ήταν η πρώτη φορά....Συν του ότι γενικά έχει προκαλέσει πολλά προβλήματα εδώ μέσα.Σίγουρα θυμάσαι τι είχε κάνει τότε που γέμισε όλο το insomnia με εκείνη την "ευγενέστατη" εικόνα....Εντάξει βλακεία έκανα που του απάντησα εδώ αλλά μου την έσπασε....Θα προσπαθήσω άλλη φορά να μη δίνω σημασία ό,τι και να μου πει....Άν θες σβήσε και αυτό το post μου δεν έχω πρόβλημα....Εγώ τουλάχιστον παραδέχομαι τα λάθη μου......

Επίσης ζητώ συγγνώμη και από αυτούς που τους χάλασα την κουβέντα εδώ μέσα....Ειλικρινά δεν το έκανα επίτηδες.Καληνύχτα σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην[/b'] πίνεις τπτ,ζημιά θα σου κάνουν και όχι καλό.Αν θες,μπορώ να σου αναλύσω με απλές κουβεντούλες τι εννοούσα.Με p.m. όμως και όχι δημόσια,μιας και δεν είδα κάποιον άλλον να παραξενεύεται.:mrgreen:

 

Εγώ απλά έμεινα μ@λάκας και δεν είχα το κουράγιο να απαντήσω :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παλιού τύπου διαβατήρια, που έχουν εκδοθεί από τις Νομαρχίες θα ισχύουν έως και την 31-12-06 (εκτός αν έχουν λήξει νωρίτερα).

Από 01-01-07 θα ισχύουν μόνον τα διαβατήρια που θα έχουν εκδοθεί από την Διεύθυνση Διαβατηρίων της Ελληνικής Αστυνομίας.

 

Επομένως αν έχει κανείς διαβατήρια από τη διεύθυνση διαβατηρίων της Ελληνικής αστυνομίας ΙΣΧΥΟΥΝ κανονικα και μετά τις 31-12-06

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά έμεινα μ@λάκας και δεν είχα το κουράγιο να απαντήσω :?

 

Καιρός να σταματήσω,μου φαίνεται,τα συμπυκνωμένα (κάτι σαν το γαλα-Βλάχας-Νουνού) νοήματα...

 

πάμε:

 

Αρχικό μήνυμα απο Neurotic_Fest

....Ποιος ξερει τι σκατοβλαχοι ειναι και σας ζητανε περιττα εγγραφα...

 

 

Απάντηση:Λάθος είσαι.Πρόκειται περί μπάτσων.Οι "σκατόβλαχοι" ίσως (και να έχουν) κοινή λογική,αλλοιώς ο συμβουλάτορας της Βουλής και καθηγητής Παν/μίου δεν θα τράβαγε των παθών του τον τάραχο επί δίωρο,μιας και εκρεμούσε απείθεια επί χούντας,μέχρι να επιληφθεί ο τριςμέγιστος-ξουξουξουμακρυαάαπόδω,μιας και οι "φάκελλοι" ενώ είχαν τροφοδοτήσει την Χαλυβουργική -σαν καύσιμα- με φανφάρες και πυροτεχνήματα,τόόόότενες- εν τούτοις αποτέλεσαν μεροκαματάκια dbaseιστών...

 

Αναλυτικά:Οι μπάτσοι,μπάτσοι ήταν,μπάτσοι είναι και μπάτσοι θα είναι,παντού,σε όλες τις κοινωνίες.Πρόκειται περί ξεχωριστής συνομοταξίας ανθρώπων,τους αλλάζουν το config.sys στη σχολή.Είναι λιγάκι απίθανο να βρεις "βλάχο" μπάτσο,πράγμα που σημαίνει ότι θα έχει κρατήσει κάτι απ' την ανθρωπιά που είχε πριν καταταχθεί.Συνεπώς θα είχε παραμείνει στα ανθρώπινα πλαίσια λογικής και θα αντιδρούσε -σχεδόν- σαν άνθρωπος.Εδώ έκανα ένα μεγάάάλο σάλτο και -κακώς- θεωρώντας ότι όλοι είμαστε κοινωνικά ενήμεροι,γνωρίζαμε την περιπέτεια που είχε ένας καθηγητής πανεπιστημίου και σύμβουλος στη Βουλή των Ελλήνων.Πήγε λοιπόν ο άνθρωπος να καταθέσει τα χαρτιά του για την έκδοση διαβατηρίου και ο διοικητής του τμήματος ανακάλυψε ότι χρώσταγε κάτι αποφάσεις της χούντας περί απείθειας.Κρατήθηκε επί δίωρο,επιλήφθηκε αμέσως ο υπουργός δημόσιας τάξης (εδώ πολύ μπρρρρρρ...),αλλά παρ' όλα αυτά ο αξ/κός υπηρεσίας και ο σκοπός τον κράτησαν ακόμη μία ώρα,ώσπου να πάρουν εντολή απόλυσής του.Κατόπιν αναφέρω για τους φακέλλους που είπαν ότι καήκανε στην Χαλυβουργική,αλλά καήκανε μόνο τα χαρτιά,οι πληροφορίες δε που ήταν καταχωρημένες σ΄αυτούς αποτέλεσαν μεροκάματο στο data-entry των dbaseιστών που ανέλαβαν την κατασκευή της βάσης δεδομένων

 

Τόσο δύσκολα.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρός να σταματήσω' date='μου φαίνεται,τα συμπυκνωμένα (κάτι σαν το γαλα-Βλάχας-Νουνού) νοήματα...

 

πάμε:

 

Αρχικό μήνυμα απο Neurotic_Fest

....[i']Ποιος ξερει τι σκατοβλαχοι ειναι και σας ζητανε περιττα εγγραφα...[/i]

 

 

Απάντηση:Λάθος είσαι.Πρόκειται περί μπάτσων.Οι "σκατόβλαχοι" ίσως (και να έχουν) κοινή λογική,αλλοιώς ο συμβουλάτορας της Βουλής και καθηγητής Παν/μίου δεν θα τράβαγε των παθών του τον τάραχο επί δίωρο,μιας και εκρεμούσε απείθεια επί χούντας,μέχρι να επιληφθεί ο τριςμέγιστος-ξουξουξουμακρυαάαπόδω,μιας και οι "φάκελλοι" ενώ είχαν τροφοδοτήσει την Χαλυβουργική -σαν καύσιμα- με φανφάρες και πυροτεχνήματα,τόόόότενες- εν τούτοις αποτέλεσαν μεροκαματάκια dbaseιστών...

 

Αναλυτικά:Οι μπάτσοι,μπάτσοι ήταν,μπάτσοι είναι και μπάτσοι θα είναι,παντού,σε όλες τις κοινωνίες.Πρόκειται περί ξεχωριστής συνομοταξίας ανθρώπων,τους αλλάζουν το config.sys στη σχολή.Είναι λιγάκι απίθανο να βρεις "βλάχο" μπάτσο,πράγμα που σημαίνει ότι θα έχει κρατήσει κάτι απ' την ανθρωπιά που είχε πριν καταταχθεί.Συνεπώς θα είχε παραμείνει στα ανθρώπινα πλαίσια λογικής και θα αντιδρούσε -σχεδόν- σαν άνθρωπος.Εδώ έκανα ένα μεγάάάλο σάλτο και -κακώς- θεωρώντας ότι όλοι είμαστε κοινωνικά ενήμεροι,γνωρίζαμε την περιπέτεια που είχε ένας καθηγητής πανεπιστημίου και σύμβουλος στη Βουλή των Ελλήνων.Πήγε λοιπόν ο άνθρωπος να καταθέσει τα χαρτιά του για την έκδοση διαβατηρίου και ο διοικητής του τμήματος ανακάλυψε ότι χρώσταγε κάτι αποφάσεις της χούντας περί απείθειας.Κρατήθηκε επί δίωρο,επιλήφθηκε αμέσως ο υπουργός δημόσιας τάξης (εδώ πολύ μπρρρρρρ...),αλλά παρ' όλα αυτά ο αξ/κός υπηρεσίας και ο σκοπός τον κράτησαν ακόμη μία ώρα,ώσπου να πάρουν εντολή απόλυσής του.Κατόπιν αναφέρω για τους φακέλλους που είπαν ότι καήκανε στην Χαλυβουργική,αλλά καήκανε μόνο τα χαρτιά,οι πληροφορίες δε που ήταν καταχωρημένες σ΄αυτούς αποτέλεσαν μεροκάματο στο data-entry των dbaseιστών που ανέλαβαν την κατασκευή της βάσης δεδομένων

 

Τόσο δύσκολα.:mrgreen:

 

Δεν προλαβα να ξαναδιαβασω τελικα τωρα που γυρισα ουζοφτιαγμενος :P .Ενιωσα καπως ασχημα που δεν καταλαβα τι εννοουσες με δεδομενο το περιβαλλον που μεγαλωσα.Οι σπουδες που εχω επιλεξει ισως μ'εχουν κανει υπερβολικα ψυχρο και μηδενιστη απεναντι σε καποια πραγματα παροτι δεν μου λειπουν οι ιστορικες γνωσεις.Ελπιζω να μην καταντησω και γω να ταυτισω την επαγγελματικη διαστροφη με το επαγγελμα οπως ενας μπατσος.Πολλοι το λενε αυτο για τους φακελους και η περιπτωση του καθηγητη ειναι αλλη μια επαληθευση απ'οτι φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ξεφυγαμε τελειως απ το θεμα να ρωτησω και κατι αλλο?τωρα που ειμαι στρατιωτης μπορω να βγαλω διαβατηριο?γιατι στην υπευθυνη δηλωση δεν θα δηλωσω ανυποτακτος, ουτε λιποτακτης, ουτε αναβολη οποτε θα με κοιτανε και θα λενε απο που ηρθε τουτο?ταυτοτητα εχω στρατιωτικη πρς το παρρον αλλα την αστυνομικη μου την εχω και αυτη:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οσο ξερω οχι δεν μπορεις παρα μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις, το οξυμωρο βεβαια ειναι οτι θα μπορουσες να βγαλεις πριν πας φανταρος και να ισχυει κατα την διαρκεια που κανεις την θητεια σου.Την ταυτοτητα πως καταφερες να την κρατησεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πηραν κανονικα οταν παρουσιαστηκα και την πηρα πισω απο το 1ο γραφειο οταν πλεον πηγα στην δευτερη μεταθεση..μου την δωσαν και καλα στην πρωτη αν δουν οτι λειπει:)θα παρω αυριο την αστυνομια να ρωτησω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες απορία: στις φωτογραφίες για διαβατήριο και καινούρια ταυτότητα (<--αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο) πρέπει να είσαι ξυρισμένος? Κάτι τέτοιο άκουσα, γιατί λέει "και καλά" ότι αν έχεις μούσι/γένια/φαβορίτες/κτλ θεωρείται αλλοίωση των χαρακτηριστικών του προσώπου και δεν τις δέχονται, ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι μούφα? :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες απορία: στις φωτογραφίες για διαβατήριο και καινούρια ταυτότητα (<--αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο) πρέπει να είσαι ξυρισμένος? Κάτι τέτοιο άκουσα, γιατί λέει "και καλά" ότι αν έχεις μούσι/γένια/φαβορίτες/κτλ θεωρείται αλλοίωση των χαρακτηριστικών του προσώπου και δεν τις δέχονται, ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι μούφα? :-?

Μουφα μεγαλη ειναι, κανεις δεν μπορει να σου πει κατι τετοιο, αγγιζει τα ορια του ραγιαδισμου μια τετοια σκεψη.Εγω πηγα με μουσια 4 μηνων.Εκει που μπορει να εχεις προβλημα ειναι αν πας ξυρισμενος ή κουρεμενος με φωτογραφιες πριν την αλλαγη στην εμφανιση σου και αυτο γιατι μπορει να σταθουνε στον ορο "προσφατη φωτογραφια".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...