Προς το περιεχόμενο

νεα διαβατηρια?


pern112

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μουφα μεγαλη ειναι, κανεις δεν μπορει να σου πει κατι τετοιο, αγγιζει τα ορια του ραγιαδισμου μια τετοια σκεψη.Εγω πηγα με μουσια 4 μηνων.Εκει που μπορει να εχεις προβλημα ειναι αν πας ξυρισμενος ή κουρεμενος με φωτογραφιες πριν την αλλαγη στην εμφανιση σου και αυτο γιατι μπορει να σταθουνε στον ορο "προσφατη φωτογραφια".
Πάλι καλά, κι εγώ σε παρόμοια φάση είμαι χρόνια τώρα (απλά κάθε 2μηνο πέφτει ένα ψιλο-trimming :P), that's good news... thanks Neurotic_Fest! :-D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

πηγα στην αστυνομια και μου ειπαν οτι βγαζω κανονικα διαβατηριο με την στρατιωτικη μου ταυτοτητα. Βεβαια ελπιζω οταν τα καταθεσω τα χαρτια να μην αλλαξουν γνωμη. Ενα καφενειο απεναντι μου ζητησε 82ευρω συνολο για παραβολα, φωτοτυπιες, αιτησεις. Δεν τα πληρωσα να σιγουρευτω οτι δεν εχει καπελο η υποθεση. Φωτογραφιες ξερετε που να βγαλω?Απο οτι διαβασα πολυ λιγα ακομα μαγαζια υποστηριζουν τα νεα κολπα με τις φωτο. Για αμπελοκηπους και προς ΒΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα, ή αλλαξε η κατασταση ή βλακειες μου ελεγε ενας φιλος που ηταν μεσα πριν κανα 2 χρονια οτι δεν μπορεις.Αν σου κανει Χαλανδρι εγγυημενο μαγαζι,λιγο πριν την γωνια Αγ.Παρασκευης και Φιλιππου Λιτσα πηγαινοντας προς πλατεια Κεννεντυ διπλα σ'ενα παρκινγκ στο δεξι σου χερι.Εχουμε παει 2 ατομα χωρις προβλημα, εχει κανει και σχετικα σεμιναρια.10 ευρω νομιζω παιρνει.Δεν νομιζω ομως να ειναι τοσοι λιγοι οι ψαγμενοι φωτογραφοι.Τα 82 ευρω ειναι πολλα αν υποθεσουμε οτι δεν εχεις καποια επιβαρυνση λογω θητειας.Καπου 60 εδωσα χωρις τις φωτογραφιες μαζι με την προμηθεια του "γραφειου απεναντι".Θ'ανεβαινε λογω τσιπ αυτους τους μηνες αλλα ειχα την εντυπωση οτι θα πηγαινε πολυ περισσοτερο απο 82 ευρω οποτε τσεκαρε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω χαλανδρι ειναι οτι πρεπει..τα παραβολα πλεον ειναι γυρω στα 74 ευρω και τα υπολοιπα που ζητα ειναι για μια φωτοτυπια ταυτοτητας και μια υπευθυνη δηλωση!!οποτε θα παω ΔΟΥ να τσιμπησω τα παραβολα να κανω μονος ολη την δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Έχω μείνει άφωνη! Μετά από ένα κάρο διαδικασίες για να καταφέρω να βγάλω νέα ταυτότητα με το όνομά μου στα λατινικά όπως το θέλω εγώ και όχι όπως το βγάζει το αυτόματο σύστημα, μου έβγαλαν το διαβατήριο με το όνομα λάθος, και όσο για την ταυτότητα ... την έχουν χαλλλαρά γραμμένη, όπως μου εξήγησαν ... άλλα 50 ευρά για να διορθώσω αυτή τη μαλακία, και δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα τα δώσω ή όχι (((

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μείνει άφωνη! Μετά από ένα κάρο διαδικασίες για να καταφέρω να βγάλω νέα ταυτότητα με το όνομά μου στα λατινικά όπως το θέλω εγώ και όχι όπως το βγάζει το αυτόματο σύστημα, μου έβγαλαν το διαβατήριο με το όνομα λάθος, και όσο για την ταυτότητα ... την έχουν χαλλλαρά γραμμένη, όπως μου εξήγησαν ... άλλα 50 ευρά για να διορθώσω αυτή τη μαλακία, και δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα τα δώσω ή όχι (((

 

Σε τι ακριβως φασαρια σε βαλανε για να σου βγαλουν σωστα στα λατινικα το ονομα? Το ρωταω γιατι μαλλον και σε μενα θα μου δημιουργησουν προβλημα... :???:

 

Ο Συνηγορος του πολιτη μηπως μπορουσε να βοηθησει στην περιπτωση σου? Ακου εκει να τυπωσουν ταυτοτητα με λαθος στο ονομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, όχι, ο Συνήγορος έχει ήδη λάβει θέση, όσοι πολίτες έχουν λόγους να θέλουν να γραφτεί το όνομά τους στα λατινικά με συγκεκριμένο τρόπο αρκεί να το ζητήσουν με μια υπεύθυνη δήλωση και να επισυνάψουν και ένα αντίγραφο από ξένο έγγραφο όπου να φαίνεται πώς το θέλουν. Αυτά όλα τα έκανα για την ταυτότητα, και όλα οκ. Για το διαβατήριο ενώ τους το είπα, και τους έδωσα και την ταυτότητα, μου το έβγαλαν όπως το βγάζει το σύστημα - είπαν ότι δεν τους το εξήγησα και άρα το λάθος είναι δικό μου, οπότε να ζητήσω ακύρωση και επανέκδοση!!! Ουφφφφφφφ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως το κουράζουν γενικά σε αυτό το ζήτημα, προσπαθώ αρκετές μέρες τώρα να καταφέρω κάτι παρεμφερές, αλλά τουλάχιστον η υπαξιωματικός είναι όμορφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είχα ακούσει πριν λίγες μέρες ότι για την ανακούφιση των Αστυνομικών τμημάτων παρατάθηκε η ισχύς των παλαιών διαβατηρίων. Ισχύει αυτό ή κατάλαβα λάθος ? Έχω (κάπου πεταμένο) ένα διαβατήριο που λήγει τέλος 2007. Πρέπει να βγάλω νέο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παλιά διαβατήρια όπως έχει γραφτεί σε προηγούμενες συζητήσεις ισχύουν κανονικά βάσει Ευρωπαϊκού Κανονισμού.

Επίσης κάποιος που κάνει τη θητεία του μπορεί να ταξιδέψει κανονικά στο εξωτερικό.

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...