Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@micos

 

Κατέβασα τους drivers των vista.Στη συνέχεια προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση όμως μου έλεγε ότι δεν είναι συμβατοί.Τέλοσπάντων στο zip είχε κάποια ακόμα .exe.Ένα από αυτά,(μη με ρωτήσεις παραπάνω,δεν ξέρω :P),εγκαταστάθηκε κανονικά.Μετά από την εγκατάσταση αυτή,το μtorrent κατεβάζει κανονικά και δε με αποσυνδέει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη, καθεσαι και κοιτας το πρόγραμμα ενώ κατεβαζει?

 

Βασικα εισαι και offtopic

 

βασικά δεν ειναι το θέμα τι κοιτάζω και τι όχι, το θέμα ειναι οτι εγραψα κάτι γιατι μπορεί κάποιος να ενδιαφέρεται να χρησιμοποιήσει ένα καλύτερο (κατα την γνώμη μου) πρόγραμμα απτο utorrent και να αγνοεί την ύπαρξη του π.χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ρε παιδια εχω μια ερωτηση ελπιζω να μην την εχει κανει κιαλλος γιατι δεν την παλευω να καθισω να διαβασω 117 σελιδες.

 

πατησα καταλαθος οταν εγκατεστησα το utorrent για πρωτη φορα στον υπολογιστη μου να μην δεχεται τα magnet links κατι τετοιο και τωρα τα παταω και δεν δουλευουν, απο δικη μου βλακεια δηλαδη. εχω ψαξει και στις ρυθμισεις μηπως υπαρχει καπου να το αλλαξω αλλα και να το απεγκαταστησω και να το ξανα κανω αλλα την ρυθμιση αυτην την κραταει και δεν με ξανα ρωταει τι θελω να κανω με τα magnets....

 

καμια βοηθεια πως να το φτιαξω???? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως οταν κανεις απεγκατασταση σε ρωταει αν θες κρατησεις τις ρυθμισεις σου (εχει ενα κουτακι οπου εκει τικαρεις η οχι την επιλογη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχει κατι τετοιο το εψαξα και εγω με αυτην την ελπιδα το ειχα κανει απεγκατασταση & το πατησα αλλα την συγκεκριμενη ρυθμιση δεν την αλλαξε ουτε με εβαλε να το ξανα επιλεξω... εχει να κανει νομιζω με το google chrome πχ... γιατι νομιζω αν δοκιμασω αλλο browser παιζει να δουλευει... αλλα δεν παιζει να μπω απο αλλο browser για κανενα λογο....... μηπως να βγαλω το google chrome? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτό.

 

σε ευχαριστω θα το δοκιμασω.

 

Εγω θα σου ελεγα να κανεις επαναφορα του υπολογιστη, κανα δυο μερες πισω.

 

αυτο που ειπα εχει γινει εδω και μηνες δεν ειναι προσφατο..... 

προσπαθω να κανω αυτα που λεει αλλα βρισκω προβλημα με τις παρακατω οδηγιες:

Navigate to HKEY_CLASSES_ROOT\Magnet\shell\open\command\ on Windows 8 this isHKEY_CLASSES_ROOT\Software\Classes\Magnet

This is what you’ll see (below)

 

αυτο που δειχνει και καλα πιο κατω ειναι ενα path που σε οδηγει σε εναν προορισμο/διευθυνση με ονομα utorrent η τελος παντων που να εχει σχεση με αυτο το προγραμμα... εμενα στο ενα  που λεει για win8 δεν υπαρχει καν ο φακελος [ισως επειδη εχω 8.1?] και στο αλλο υπαρχει μια διευθυνση αλλα δεν λεει utorrent λεει bitlord..... :S ειχα κατεβασει το bitlord καποια στιγμη αλλα δεν το εχω πια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν δοκιμάζεις να ανοίξεις ένα magnet από άλλον browser; Ίσως σου δημιουργήσει το κατάλληλο κλειδί στην registry.

 

Δοκίμασες να αλλάξεις το path του bitlord ώστε να δείχνει στον κατάλογο του ut;

 

Επίσης πρέπει να δεις και το Local state αρχείο του ut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν δοκιμάζεις να ανοίξεις ένα magnet από άλλον browser; Ίσως σου δημιουργήσει το κατάλληλο κλειδί στην registry.

 

Δοκίμασες να αλλάξεις το path του bitlord ώστε να δείχνει στον κατάλογο του ut;

 

Επίσης πρέπει να δεις και το Local state αρχείο του ut.

 

 

νομιζω μπορω να ανοιξω απο καποιο αλλο browser αλλα δεν θυμαμαι ποιον και εχω ανοιξει στο παρελθον απο αλλο browser, απλως δεν μπορω να το κανω καθημερινα γιατι βαριεμαι.....

 

οχι δεν δοκιμασα τιποτα γιατι δεν ηξερα... θα δοκιμασω σε λιγο και θα ξανα γραψω.. 

το εκανα ετσι ελπιζω να μην ειναι λαθος. 

δουλεψε!!! ευχαριστω πολυυυ :)

post-220333-0-85623000-1399893412_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice.

Αυτός ο φάκελος μέσα στο Roaming είναι αυτός που περιέχει όλες τις ρυθμίσεις κι ό,τι έχει σχέση με το uTorrent, να ξέρεις.

Π.χ. όταν θέλω να πάρω το uTorrent σε άλλο pc έτσι ακριβώς όπως το έχω στημένο στο pc μου, παίρνω αυτόν τον φάκελο (είτε ολόκληρο είτε συγκεκριμένα αρχεία) και το πετάω στο νέο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πηγα να εγκαταστησω το utorrent, απο ενα .exe, με το οποιο το ειχα εγκαταστησει και πριν το τελευταιο μου φορματ, κανονικα χωρις προβλημα. Του εκανα διπλο κλικ, αλλα δεν αντιδρουσε.

Πηγα και κατεβασα καινουριο .exe απ'το επισημο σαιτ, αλλα ακομα υπαρχει το ιδιο προβλημα. Κανω διπλο κλικ και σαν να μην εχω κανει τιποτα. Δεν αντιδραει καθολου.

Εψαξα στο γκουγκλ, αλλα δε βρηκα καμια λυση.

Εκανα επανεκκινηση τον υπολογιστη, δεν αλλαξε τιποτα, δοκιμασα και να το κανω "μονο για αναγνωση", που ειδα και λεγανε καπου, παλι δεν αλλαξε τιποτα.

 

Απο αντιβαιρους εχω το "Malwarebytes Anti-Malware" και το "Emsisoft Emergency Kit". Το σκαναρα με το mbam μηπως το βρισκει σαν ιο υποτιθεται, αλλα το βρηκε ενταξει. Με το Emsisoft δε βρισκω πως να σκαναρω ενα αρχειο μονο, αν και δεν νομιζω να εχει σχεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...