Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γίνεται αφού κατέβει το τόρρεντ, μετά να μπορώ να διαγράψω ορισμένα αρχεία αυτού αλλά να συνεχίζει να κάνει seed;

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος γιατί δεν το έχω δοκιμάσει, επέλεξε το torrent και σταμάτα το. Κάνε στη λίστα με τα αρχεία του δεξί κλικ->Don't download (Μη κατεβάσεις) σε αυτά που δεν θέλεις να seedάρεις και μετά σβήσ' τα από το δίσκο. Μετά κάνε δεξί κλικ->εξαναγκασμένο επανέλεγχο (force recheck) και όταν τελειώσει πάτα start για να ξεκινήσει.

 

EDIT: Το δοκίμασα και δουλεύει όπως το λέω.!

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται αφού κατέβει το τόρρεντ, μετά να μπορώ να διαγράψω ορισμένα αρχεία αυτού αλλά να συνεχίζει να κάνει seed;

 

Oπως θα δεις, αν διαγραψεις καποια αρχεια, εστω κα μια εικονιτσα,  βγαινει μυνημα λαθους... Αρα και δε συνεχιζεται το seed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όχι. Για παράδειγμα να κατεβάζω το full pack από μια σειρά και κάθε επεισόδιο που βλέπω να το σβήνω.

Μπορεις απλα να μη seedαρεις καθολου, το ιδιο θα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σου είπα ότι γίνεται.

Επίπονη διαδικασία να το κάνω για κάθε επεισόδιο ξεχωριστά. :P

 

Βασικά μπορώ να το κάνω ανα σεζόν. Χμμμμμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να σβηνεις καθε επεισοδιο που βλεπεις? Εχεις προβλημα χωρου στο σκληρο? Αστα και τα σβηνεις στο τελος ολα μαζι.

Εξαλλου θα ανεβασεις το ratio σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια να ρωτησω μηπως ξερει κανεις απο που μπορω να ελενξω τις ρυθμισεις στο υτορρεντ για το φακελο προορισμου που θα το αποθηκευει γιατι μου βγαζει σφαλαμα το οποιο λεει το συστημα δεν μπορει να εντοπισει την καθορισμενη διαδρομη του δισκου.Ευχαριστω. :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

 

Καλησπερα παιδια να ρωτησω μηπως ξερει κανεις απο που μπορω να ελενξω τις ρυθμισεις στο υτορρεντ για το φακελο προορισμου που θα το αποθηκευει γιατι μου βγαζει σφαλαμα το οποιο λεει το συστημα δεν μπορει να εντοπισει την καθορισμενη διαδρομη του δισκου.Ευχαριστω. :-) 

ο πρωτος φάκελος είναι για του που θα παει ο. .δευτερος . .τo seed. και το ο τριτος για το που θα πανε τα τορρεντσ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...