Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας παιδιά ! Εγω κατεβαζω εδω και κατι χρονια torrents και ξαφνικα σημερα μου εβγαλε ενα μυνημα οτι  "το συστημα δεν ειναι σε θεση να εντοπισει την καθορισμενη διαδρομη του δισκου" και μου το βγαζει απο οποιο site  και να κατεβασω.. διεγραψα διαφορα που ειχα κατεβασει μπας και ειχε φουλαρει ο υπολογιστης αλλα και παλι δεν γινεται τιποτα.. μαλιστα στην αρχη μου εμφανιζει οτι το κατεβαζει κανονικα αλλα μετα σταματαει και μου βγαζει αυτο. Τι κανω;;; 

 

Δοκίμασε να αποθηκεύσεις σε άλλο δίσκο ή αν δεν έχεις άλλον, δοκίμασε σε στικάκι ή εξωτερικό δίσκο να δεις αν στο αποθηκεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πειράζει αν σε έναν φάκελο με τα αρχεία ενός τορεντ προσθέσω κάποια τρίτα αρχεία άσχετα με αυτά του τορεντ? Θα κάνει seed κανονικά αγνοώντας τα υπόλοιπα?

 

Ρωτάω γιατί μερικές φορές μου βγάζει error files missing χωρίς να έχω διαγράψει τίποτα και δεν μπορώ να seedarw.

 

πχ πολλές φορές βάζω srt αρχεια για ελληνικούς υπότιτλους και μετά δεν μπορώ να κάνω seed...

Επεξ/σία από Panagiotis32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πειράζει αν σε έναν φάκελο με τα αρχεία ενός τορεντ προσθέσω κάποια τρίτα αρχεία άσχετα με αυτά του τορεντ? Θα κάνει seed κανονικά αγνοώντας τα υπόλοιπα?

 

Ρωτάω γιατί μερικές φορές μου βγάζει error files missing χωρίς να έχω διαγράψει τίποτα και δεν μπορώ να seedarw.

 

πχ πολλές φορές βάζω srt αρχεια για ελληνικούς υπότιτλους και μετά δεν μπορώ να κάνω seed...

Μπορείς να προσθέσεις ότι θέλεις στον φάκελο, θα αγνοηθεί από τον client.

Η όλη ουσία είναι να μην μετονομάσεις ή μετακινήσεις τίποτα μέσα από τον φάκελο (ούτε τον ίδιο τον φάκελο).

 

Αν όταν έβαλες τους υπότιτλους μετονόμασες το βίντεο αντί το αρχείο srt δεν θα το βρει ο client και θα βγάλει το μήνυμα που αναφέρεις. Αν είναι όλα εντάξει μπορείς να κάνεις force recheck (με δεξί κλικ στο torrnet μέσα στο παράθυρο του προγράμματος).

Μπορείς να μετακινήσεις όλον τον φάκελο όταν δεν τρέχει το πρόγραμμα, αλλά μετά πρέπει να πας από τον client και με δεξί κλικ->advanced->set download location να ορίσεις που έχεις μετακινήσει τον φάκελο. Μετά κάνεις ένα recheck και μπορείς να ξανασιντάρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Κάτι άλλο σχετικό με το μtorrent.

 

Οταν παίζω LoL και έχω ανοιχτό το utorrent παρόλο που έχω βάλει upload  limit πιο κατω απο το μισό απ'οσο πιάνω ωστε να μην έχω lag, παρόλο αυτά, κάποιες στιγμές την ωρα του παιχνιδιού ανεβάζει ping και κάνει attempting to reconect (aka πολύ lag για κάποια δευτερόλεπτα).  Το download επίσης το έχω χαμηλά ή μπορεί και να μην κατεβάζω τίποτα και απλά να το έχω ανοιχτό για να κάνει seed.

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να "πειράξω" ώστε να μην επιβαρύνει τόσο πολύ το ίντερνετ χωρίς να κόψω άλλη ταχύτητα (δεν νομίζω να είναι εκει το θέμα μιας και ηδη το εχω αρκετά χαμηλά). Τα number of connections στην καρτελα bandwidth τι ρόλο παίζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές, utorrent και online gaming δεν συμβαδίζουν.

Δοκίμασε από τις επιλογές να πας στο "Εύρος ζώνης" και να αλλάξεις τα τρία πεδία στο τμήμα "Αριθμός συνδέσεων". Βάλτα και τα τρια στο μισό για αρχή και δες πως θα πάει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

τα αρχεία δεν σβήνονται αλλά θα χαθούν τα torrent. Αν έχεις μη ολοκληρωμένα αρχεία ή αρχεία που θέλεις να seedαρεις θα πρέπει να έχεις τα torrent file ώστε να τα ξανα περάσεις απ'οσο νομίζω. Αλλά και με magnet link αν τα περνάς πάλι αποθηκεύονται σε κάποιο φάκελο που δεν θυμάμαι :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω κατι,εαν σβησω το μτορεντ σβηνονται και τα αρχεια?θελω να βαλω μια παλαιοτερη εκδοση

Βάλτην πάνω από την παλιά και δεν θα χάσεις τίποτα.

Αν θέλεις να κρατήσεις backup από τα υπάρχοντα torrents και ρυθμίσεις δώσε για εκτέλεση (WINDOWS+R) το παρακάτω:

%appdata%\uTorrent

και πάτα enter. Κάνε ένα zip/rar τα περιεχόμενα και μετέφερε τα στο dekstop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτην πάνω από την παλιά και δεν θα χάσεις τίποτα.

Αν θέλεις να κρατήσεις backup από τα υπάρχοντα torrents και ρυθμίσεις δώσε για εκτέλεση (WINDOWS+R) το παρακάτω:

%appdata%\uTorrent
και πάτα enter. Κάνε ένα zip/rar τα περιεχόμενα και μετέφερε τα στο dekstop.

Καλημέρα, Πως να την βάλω από πάνω; έχω την τελευταία και Θέλω να περάσω την 1.7.7, τα υπόλοιπα λίγο δεν τα κατάλαβα πως να τα κάνω, είμαι λίγο άσχετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε εγκατάσταση την έκδοση που θέλεις χωρίς να κάνεις τίποτα για την παλιά. Αν είχες χρησιμοποιήσει τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις εγκατάστασης για την έκδοση που έχεις τώρα (C:\Program Files\uTorrent ή C:\Program Files (x86)\uTorrent) θα αφήσεις τις προεπιλογές και για την έκδοση 1.7.7

Αν είχες ορίσει άλλον φάκελο από τον default κατεύθυνε την εγκατάσταση σε εκείνον τον φάκελο.

Προσοχή στην εγκατάσταση του ut για να μην σου χώσει toolbars και χαζομάρες.

 

Όσο για τα υπόλοιπα, αυτό που λέω είναι να πατήσεις στο πληκτρολόγιο τα πλήκτρα WINDOWS και R για να ανοίξει η εκτέλεση και να κάνεις copy-paste την εντολή. Θα σε πάει καρφί στον φάκελο με τις ρυθμίσεις και τα αρχεία torrent του ut. Αυτά, αν σε ενδιαφέρει, μπορείς να τα κρατήσεις ένα backup. Αν όχι αγνόησε τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, Πως να την βάλω από πάνω; έχω την τελευταία και Θέλω να περάσω την 1.7.7, τα υπόλοιπα λίγο δεν τα κατάλαβα πως να τα κάνω, είμαι λίγο άσχετος

Γιατι θες τοσο παλια εκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...