Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση: πριν μια εβδομάδα, είχα βάλει να κατέβει ένα αρχείο από έναν ξένο public tracker.

 

Και όταν πάτησα να το κατεβάσω, αλλά και καθόλη τη διάρκεια της εβδομάδας, το torrent είχε πολλούς seeders και λίγους leechers.

 

Παρόλ' αυτά, το torrent δεν ξεκίνησε ποτέ να κατεβαίνει, παρά μόνο χτες, στο ξαφνικό.

 

Πόρτα δεν έχω ανοίξει (τουλάχιστον όχι σωστά, καθώς δε βγάζω άκρη με το Speedport W 724V), παρόλ' αυτά κατεβάζω και ανεβάζω κανονικά από δύο private trackers, έναν ξένο κι έναν ελληνικό, χωρίς καθυστερήσεις κ.λπ..

 

Επίσης έχω βάλει κι άλλα torrents από τον ίδιο tracker, τα οποία φαίνεται πως έχουν seeders, αλλά δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα.

 

Γνωρίζει κάποιος πού μπορεί να οφείλονται αυτά;

 

Χρησιμοποιώ μTorrent 1.6.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση: πριν μια εβδομάδα, είχα βάλει να κατέβει ένα αρχείο από έναν ξένο public tracker.

 

Και όταν πάτησα να το κατεβάσω, αλλά και καθόλη τη διάρκεια της εβδομάδας, το torrent είχε πολλούς seeders και λίγους leechers.

 

Παρόλ' αυτά, το torrent δεν ξεκίνησε ποτέ να κατεβαίνει, παρά μόνο χτες, στο ξαφνικό.

 

Πόρτα δεν έχω ανοίξει (τουλάχιστον όχι σωστά, καθώς δε βγάζω άκρη με το Speedport W 724V), παρόλ' αυτά κατεβάζω και ανεβάζω κανονικά από δύο private trackers, έναν ξένο κι έναν ελληνικό, χωρίς καθυστερήσεις κ.λπ..

 

Επίσης έχω βάλει κι άλλα torrents από τον ίδιο tracker, τα οποία φαίνεται πως έχουν seeders, αλλά δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα.

 

Γνωρίζει κάποιος πού μπορεί να οφείλονται αυτά;

 

Χρησιμοποιώ μTorrent 1.6.1.

Οι public απαιτούν μόνο την 1.6.1 ή μπορείς να πας και σε λίγο μεταγενέστερη έκδοση, π.χ. στην 2.2.1;

Δοκίμασε να σταματήσεις το ut και βάλε για λίγο το qbittorrent. Δοκίμασε να δεις αν στο κάνει και με αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω πως υπάρχουν προϋποθέσεις για τον public tracker που σου λέω (ΚΑΤ).

 

Απλά χρησιμοποιώ την 1.6.1 γιατί υποτίθεται πως είναι η καλύτερη/πιο σταθερή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά, όπως είπα και πριν είχα την 2.2.1 για πάρα πολύ καιρό. Προχτές πήρα την 1511 στα 10άρια στο λάπτοπ και από τότε, όποτε άνοιγε το ut μου πετούσε σφάλμα page fault in non paged area και έκανε επανεκκίνηση. Το δοκίμασα τρεις φορές και μου έκανε restart κάθε φορά. Τελικά πήγα στην τελευταία και δουλεύει κανονικά. Φυσικά έχω απενεργοποιήσει τις χαζομάρες από το μενού και από το advanced settings (offers, bundles κτλ).

Από τότε δεν μου παρουσίασε ξανά θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετε.. Ειμαι κατοικος Γερμανιας και εχω ακουσει την φημη οτι αν κατεβαζεις σου ερχετε προστιμο. Γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω καποια ρυθμιση ετσι ωστε να μην φενεται οτι κατεβαζω(mtorrent)? Ευχαριαστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετε.. Ειμαι κατοικος Γερμανιας και εχω ακουσει την φημη οτι αν κατεβαζεις σου ερχετε προστιμο. Γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω καποια ρυθμιση ετσι ωστε να μην φενεται οτι κατεβαζω(mtorrent)? Ευχαριαστω

Ναι, ισχύει. Θα πρέπει να συνδεθείς με vpn.

To κακό όμως με τα free vpn είναι ότι σέρνονται. Αν θέλεις ταχύτητες πρέπει να πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το vpn είναι υπηρεσία και πληρώνεις συνδρομή. Συνδέεσαι μέσ proxy server και στην ουσία είσαι ανώνυμος στο internet. π.χ. το torguard είναι μια δημοφιλή υπηρεσία vpn στην κοινότητα των torrent και κοστίζει από 6$ έως 10$ το μήνα. Το ακριβό σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις από ποια χώρα θέλεις να φαίνεται ότι συνδέεσαι.

 

Υπάρχουν και free proxy servers (ψάξτο στο google) αλλά η σύνδεση με αυτούς είναι συνήθως απελπιστικά αργή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...