Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ολοι οσοι χρησιμοποιουμε Torrent, λιγο πολυ, ειμαστε εκτεθειμενοι.

Αλλα νομιζω καλο ειναι να μη λεμε φορα παρτιδα ποια πορτα εχουμε ανοιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια παλι εχω προβλημα εγω με το greek-team και γενικοτερα με το ανεβασμα.

Μου λεει: a local networking problem closed the connection 10053

τι να κανω ; εχω το ρουτερ tp link.

Πρέπει να έχεις πλέον τις σωστές ρυθμίσεις.

1) να χρησιμοποιείς την σωστή έκδοση v 2.2.1 του μTorrent

2) το port να είναι μεγαλύτερο από 40000

3) να μην χρησιμοποιείς proxy

 

Αυτά τα έχεις κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχεις πλέον τις σωστές ρυθμίσεις.

1) να χρησιμοποιείς την σωστή έκδοση v 2.2.1 του μTorrent

2) το port να είναι μεγαλύτερο από 40000

3) να μην χρησιμοποιείς proxy

 

Αυτά τα έχεις κάνει?

Ναι φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν έχω κάποιο θέμα. Ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα. Επικοινώνησε μαζί τους αλλά πριν σιγουρέψου ότι to μTorrent έχει προσtεθεί στα exceptions του firewall (Preferences--->Connection)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε με ξένο είτε με Ελληνικό tracker προβλήματα δεν έχω ούτε σε download είτε σε upload. "Πόρτα" για τον Ελληνικό tracker έχεις ανοίξει; Κάποιος συγκεκριμένος tracker θέτει και κάποια άλλα χαρακτηριστικά, τα πληροίς;

 

Αναφέρεις πως έχεις διακοπές στην σύνδεση ιντερνετ όταν seedάρεις από Ελληνικό tracker. Πρόβλημα (να κόβετε το ίντερνετ) είχες όταν κατέβαζες; Έχεις δοκιμάσει να αφήσεις μόνο του Ελληνικού tracker torrents;

Λοιπόν και εγώ με το greek team έχω το πρόβλημα,πόρτα έχω ανοίξει και πληρω τις προϋποθέσεις που λένε.το πρόβλημα είναι μόνο στου ελληνικού τρακτέρ τα τορρεντς.Όταν κατεβάζω κόβεται το ίντερνετ μια φορά περίπου το λεπτό,και δεν μπορεί να μοιράσει για να ανεβάσω το ratio.θα επικοινωνήσω κ εγώ μαζί τους να δω αν μπορούν να με βοηθήσουν.ενώ πριν λίγο καιρό λειτουργούσαν όλα κανονικά άλλαξα εκδοση(2.2.1),θύρα πάνω από 40000 και άρχισαν τα προβλήματα.ότι και να κάνω σε ρυθμίσεις του υτορρεντ,επανεγκατάσταση ,ξανά άλλη θύρα δεν λειτουργεί κανονικα

Ακόμα και αν ολοκληρωθεί το τορρεντ μετά κόπων και βασάνων , και το αφήσω πολλές μέρες μοιραζει ελαχιστα αν και δεν κόβεται τόσο συχνά το ιντερνερ(σε τορρεντς Πρόσφατα που έχουν ζήτηση)Επίσης είναι στις προσθήκες του fire wall και απο τον υπολογιστή και απο τις ρυθμίσεις υτορρεντ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν και εγώ με το greek team έχω το πρόβλημα,πόρτα έχω ανοίξει και πληρω τις προϋποθέσεις που λένε.το πρόβλημα είναι μόνο στου ελληνικού τρακτέρ τα τορρεντς.Όταν κατεβάζω κόβεται το ίντερνετ μια φορά περίπου το λεπτό,και δεν μπορεί να μοιράσει για να ανεβάσω το ratio.θα επικοινωνήσω κ εγώ μαζί τους να δω αν μπορούν να με βοηθήσουν.ενώ πριν λίγο καιρό λειτουργούσαν όλα κανονικά άλλαξα εκδοση(2.2.1),θύρα πάνω από 40000 και άρχισαν τα προβλήματα.ότι και να κάνω σε ρυθμίσεις του υτορρεντ,επανεγκατάσταση ,ξανά άλλη θύρα δεν λειτουργεί κανονικα

Ακόμα και αν ολοκληρωθεί το τορρεντ μετά κόπων και βασάνων , και το αφήσω πολλές μέρες μοιραζει ελαχιστα αν και δεν κόβεται τόσο συχνά το ιντερνερ(σε τορρεντς Πρόσφατα που έχουν ζήτηση)Επίσης είναι στις προσθήκες του fire wall και απο τον υπολογιστή και απο τις ρυθμίσεις υτορρεντ.

Λοιπόν παιδιά εγώ μπήκα στο φόρουμ απο τον τρακερ, άλλαξα απο την αρχή τα πάντα,ξανά θύρα,ξανά εγκατάσταση υτορρεντ 2.2.1 ,ξανά ρυθμίσεις για να γίνω connectable,firewall κτλ.Ακολούθησα τις οδηγίες τους για τη ρύθμιση του υτορρεντ και και για καλύτερο upload.Δεν έχω πλέον διακοπές ίντερνετ και μοιράζει κανονικα(δεν πιάνει βέβαια το upload του ξένου τρακερ αλλά φαντάζομαι παίζει ρόλο η ζήτηση του τορρεντ)όλα καλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 για καποιο λογο δεν μου φορτωνει καινουργια δεδομενα και ειπα να σβησω τα torrents μηπως και ειχε μπουκωσει αλλα ειναι ετσι τωρα.

 

GkrmLDT.png

 

 

So, εχετε προβλημα με τα RSS feed του μtorrent ή μονο σε εμενα συμβαινει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τελευταία βλέπω μου κάνει την εξής μαγκία. Όταν μεταφέρω τα περιεχόμενα του φακέλου που μόλις κατέβηκαν από τον κατάλογο κατεβάσματος σε κάποιον άλλον κατάλογο, τότε ξαναρχίζει να κάνει download το torrent. Γιατί το κάνει αυτό και που έιναι η ρύθμιση για να το σταματήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία βλέπω μου κάνει την εξής μαγκία. Όταν μεταφέρω τα περιεχόμενα του φακέλου που μόλις κατέβηκαν από τον κατάλογο κατεβάσματος σε κάποιον άλλον κατάλογο, τότε ξαναρχίζει να κάνει download το torrent. Γιατί το κάνει αυτό και που έιναι η ρύθμιση για να το σταματήσω.

Προφανώς τα κάνεις move και όχι copy. Έτσι ψάχνει να βρει, δεν βρίσκει και το κατεβάζει ξανά. Αν θέλεις να μεταφέρεις το φάκελο θα παίρνεις αντίγραφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία βλέπω μου κάνει την εξής μαγκία. Όταν μεταφέρω τα περιεχόμενα του φακέλου που μόλις κατέβηκαν από τον κατάλογο κατεβάσματος σε κάποιον άλλον κατάλογο, τότε ξαναρχίζει να κάνει download το torrent. Γιατί το κάνει αυτό και που έιναι η ρύθμιση για να το σταματήσω.

Στο torrent που θες, δεξι κλικ -> advanced -> set download location

 

ή απο την αρχη που το προσθετεις, οριζεις που θα αποθηκευτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...