Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδες! Ενας φιλος μου εχει το εξης προβλημα: οταν παει να κατεβασει ενα τορρεντ κολλαει εντελως το pc. Ουτε task manager μπορει να ανοιξει, ουτε restart Μπορει να κανει και το κλεινει απο το κουμπι.Οταν ομως το utorrent ειναι απλως ανοιχτο, δεν εχει κανενα προβλημα. Καμια ιδέα για βοήθεια?? Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 5-10 λεπτά κατεβάσματος με το mTORRENET μου βγάζει το σφάλμα

"Σφάλμα:Δεν ήταν δυνατή η εκτέλεση της αίτησης εξαιτίας ενός σφάλματος σε συσκευή Ι/Ο". Ότι πληροφορίες χρειάζεστε πείτε μου να σας τις δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα!

 

Πρόσφατα έκανα μία έρευνα στο google μήπως μπορέσω να βάλω proxy server στο μtorrent 2.00 που έχω!Όλα όμως μάταια δε μπόρεσα να βρώ κάτι που να το καταλαβαίνω.

 

Για να μη μπερδευτεί κάποιος,αυτό που θέλω να κάνω είναι όταν κάνω downloading ή upload κάποιο torrent να μη μπορεί κανείς να δει τη ταυτότητά μου!

 

Είναι εφικτό αυτό?Θα ήθελα να μου πείτε κάποιες ρυθμίσεις.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους εκ των προτέρων!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι απο εμένα.Καινούριος είμαι εδώ και θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου το εξής :Κατέβασα την έκδοση 2.0 του μtorrent,αλλά απο τότε που την εγκατέστησα,μόλις ανοίξω το πρόγραμμα,μετά απο λίγη ώρα,κρασάρουν τα windows.Βγάζει μια μπλέ οθόνη και αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση.Έβγαλα την 2.0,έβαλα αυτήν που είχα πιο πρίν,την 1.7.5, και πάλι συμβαίνει το ίδιο πράγμα.Άν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει!!

Ευχαρισώ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εχω προβλημα με το μtorrent,οταν κατεβασω κατι μετα δε μου seedarei καθολου.γιατι;ειναι καποια ρυθμιση; Κατεβαζει και με τι μιση ταχυτητα απο οτι πρεπει αλλα αυτο ειναι θεμα των θυρων που ειναι κλειστες,σωστα;πως τις ανοιγω,ειδα τον οδηγο που υπαρχει στο forum αλλα ειναι μπερδεμα...τα προβληματα αρχισαν οταν εκανα upgrade στην 2.0 εκδοση...

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τωρα, μου ζητουσε να επιλεξω ποια αρχεια ηθελα απο το τορεντ. Τωρα δεν μου ζηταει κατι τετοιο με αποτελεσμα να πρεπει να κατεβαζω ενα σωρο αρχειο που δεν θελω...

Δεν πειραξα τιποτα, δεν αλλαξα ρυθμισεις.

 

Πως το επαναφερω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τωρα, μου ζητουσε να επιλεξω ποια αρχεια ηθελα απο το τορεντ. Τωρα δεν μου ζηταει κατι τετοιο με αποτελεσμα να πρεπει να κατεβαζω ενα σωρο αρχειο που δεν θελω...

Δεν πειραξα τιποτα, δεν αλλαξα ρυθμισεις.

 

Πως το επαναφερω?

 

preferences - ui settings

 

στο When adding torrent πρεπει να ειναι επιλεγμενα η 2η και η 3η επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα σε όλους! Έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα αν μπορούσατε να με βοηθήσετε. Έχω εγκατεστημένο το utorrent όταν ανοίγω το πρόγραμμα ξαφνικά μου κόβει την σύνδεση μου στο internet, το πρόγραμμα όμως συνεχίζει να κατεβάζει, δηλαδή το internet δουλεύει μόνο στο αυτό το πρόγραμμα, όταν πάω να ανοίξω π.χ. το explorer δεν μπορεί να μου ανοίξει καμία σελίδα και κάνει λες και δεν έχει καθόλου internet. Έχει αντιμετωπίσει κάνεις παρόμοιο πρόβλημα ; ή γνωρίζει κάνεις τι μπορεί να φταίει……;;;;; ευχαριστω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

options->preferences->bandwidth

στο global maximum βαζεις καμια 90 και στο απο κατω του καμια 80. αυτο γινεται γιατι το ρουτερ σου δεν αντεχει τις συνδεσεις κ σκαει. ετσι το περιοριζεις κ θα εχεις κ browsing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο router έχεις?

 

options->preferences->bandwidth

στο global maximum βαζεις καμια 90 και στο απο κατω του καμια 80. αυτο γινεται γιατι το ρουτερ σου δεν αντεχει τις συνδεσεις κ σκαει. ετσι το περιοριζεις κ θα εχεις κ browsing.

 

Εγώ τα έχω 1000 και 1200 αντίστοιχα και δεν έχω κανένα πρόβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο router έχεις?

 

 

 

Εγώ τα έχω 1000 και 1200 αντίστοιχα και δεν έχω κανένα πρόβλημα....

 

προφανως και δε τις εχεις πιασει ποτε ολες. αν ενα κοινο κλασσικο ρουτερ πιασει (που δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο εκατομμυριο) τις 1200 συνδεσεις...θα λιωσει τοσο που θα περασει στο κατω πατωμα:P (αν ζεις σε πολυκατοικια)

ουσιαστικα ειναι οι seeds και leechers που συνδεεσαι, δηλ οι ip που ερχονται/φευγουν απο το ρουτερ. σε μεγαλα νουμερα κολλαει το ρουτερ κ ειτε γινεται αυτο που ειπε ο αρχικος poster η γινεται reboot. εγω εχω zyxel, παει παραπάνω κ απο 100 αλλα δε θελω να το ζοριζω. και με 90 συνδεσεις μια χαρα ολα κατεβαινουν, αν δεν βαζεις 15 torrents ολα μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...