Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους,μετα απο πολυ προσπαθεια ανοιξα επιτελους μια θυρα στο ρουτερ μου,εκανα και τις ρυθμισεις οπως λεει ο φιλος στον οδηγο για το μtorrent,αλλα:κατεβαζω με τη μιση ταχυτητα απο οτι θα επρεπε και επισης στο seed το ιδιο. Μαλιστα στο seed πολλες φορες σταματαει να seedarei και μετα ξαναρχιζει,το κανει συνεχεια!γιατι;τι μπορει να φταιει; Τι αλλο να κανω! Ευχαριστω

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με βαση τον οδηγο, το λειτουργω το προγραμμα

Ξαφνικα ομως upload κανει κανονικα, το max της γραμμης που ειναι 100 kb/s..

download ομως δεν ξεπερναει με τιποτα τα 10 kb/s.Σε πολλα torrents αυτο, δεν ειναι θεμα seeder/tracker δηλαδη.

Γιατι?

Απο αλλα sites κατεβαζει κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από χθες μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα και κρασάρει συνέχεια ο client

 

crashmessage.jpg

 

Έγιναν τα καθιερωμένα uninstall,reinstall αλλά και update στην πιο πρόσφατη έκδοση.Το πρόβλημα παραμένει.Το μήνυμα γράφει για τον explorer πάντως ο οποίος(firefox) μου κρασαρε και αυτός πριν λίγο για πρώτη φορά.Any suggestions?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζω με τη μιση ταχυτητα απο οτι θα επρεπε

 

Eνδεχομενως αυτα που κατεβαζεις να μην παρεχουν τη δυνατοτητα για φουλ ταχυτητα, αλλα για πες μου τι συνδεση εχεις και πόσο νομιζεις οτι αντιστοιχει στο κατεβασμα βαση αυτης? (ΚΒ/sec)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Error: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του καθορισμένου αρχείου από το σύστημα.

έτσι μου λέει και σταματάει να δουλεύει (να κατεβάζει δηλαδή.)

Διορθώνεται;

 

Edit,κάτι έπαιζε με τη usb μου (εξωτερικός δίσκος) και μετά από κάτι λεπτά ενώ φαινόταν ότι υπήρχε,εν τούτοις τον έχανε.Τον έβγαλα,τον ξανάβαλα και πήρε μπρος.

Αθάνατα Windows!

Επεξ/σία από noname2010
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Εγώ γιατί δεν μπορώ να ανοίξω την πόρτα για το μtorrent; Έχω βάλει στατική IP στο PC μου. Ανοίγω την πόρτα στο Thomson TG585 v7, την κάνω assign στο pc μου. Τρέχω το μtorrent και τίποτα. Πρέπει να ενεργοποιήσω το upnp στο router και στο μtorrent για να ανοίξει. Εγώ τα θέλω απενεργοποιημένα upnp και nat-pmp για να διαλέγω εγώ ποιες θύρες θα είναι ανοιχτές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από χθες μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα και κρασάρει συνέχεια ο client

 

crashmessage.jpg

 

Έγιναν τα καθιερωμένα uninstall,reinstall αλλά και update στην πιο πρόσφατη έκδοση.Το πρόβλημα παραμένει.Το μήνυμα γράφει για τον explorer πάντως ο οποίος(firefox) μου κρασαρε και αυτός πριν λίγο για πρώτη φορά.Any suggestions?

Και μενα απο χτες καθε λιγο και λιγακι μου κρασαρει....wtf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Νομιζω οτι εχω ενα προβλημα με το κατεβασμα.Οταν κατεβαζω καποια αρχεια μου κανει πολλες διακυμανσεις στο download.Εχω επισυναψει μια εικονα για να καταλαβετε.Αυτο δεν το ειχα πριν αλλαξω router.Απο το dlink που ειχα εβαλα το thomsom.Ειναι kaι τα δυο αυτα που δινει η Forthnet.

post-50129-1290631184_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Νομιζω οτι εχω ενα προβλημα με το κατεβασμα.Οταν κατεβαζω καποια αρχεια μου κανει πολλες διακυμανσεις στο download.Εχω επισυναψει μια εικονα για να καταλαβετε.Αυτο δεν το ειχα πριν αλλαξω router.Απο το dlink που ειχα εβαλα το thomsom.Ειναι kaι τα δυο αυτα που δινει η Forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χρονική ανάλυση έχεις στο γράφημα γιατί δεν φαίνεται καθόλου. Ενδεχομένως να είναι φυσιολογική μια αυξομείωση κατά την εναλλαγή των χρηστών από τους οποίους κατεβάζεις (το δικό τους upload limit).

Σε γενικές γραμμές ο χρόνος που χρειάζεται για να κατεβάσεις ενα αρχείο π.χ 700ΜΒ (τυχαίο μέγεθος...) έχει αλλάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χρονική ανάλυση έχεις στο γράφημα γιατί δεν φαίνεται καθόλου. Ενδεχομένως να είναι φυσιολογική μια αυξομείωση κατά την εναλλαγή των χρηστών από τους οποίους κατεβάζεις (το δικό τους upload limit).

Σε γενικές γραμμές ο χρόνος που χρειάζεται για να κατεβάσεις ενα αρχείο π.χ 700ΜΒ (τυχαίο μέγεθος...) έχει αλλάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εκκίνηση λήψης ενός torrent αν υπάρχουν πολλοί seeders και η ταχύτητα ανεβαίνει γρήγορα, λαμβάνω στην statusbar το μήνυμα "ο δίσκος υπερφορτώθηκε". Σταματάει η λήψη για λίγη ώρα, ξαναρχίζει και μόλις αρχίσει να ανεβαίνει γρήγορα η ταχύτητα εμφανίζεται πάλι το ίδιο μήνυμα.

Πρέπει να ρυθμίσω κάτι σχετικό με cache, και αν ναι τι?

 

utorrent 1.7.7 σε 2 διαφορετικά συστήματα, ένα με λειτουργικό win 7 και το άλλο XP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν κανω ληψη καποιου αρχειο μετα απο καποια ωρα μου βγαζει το παρακατω μνμ. Παταω εναρξη ληψης συνεχιζει και ξανα το ιδιο!!!η ληψη γινεται σε εξωτερικο σκληρο αν εχει σχεση!!!wsdsds.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με search στο google λεει

1. Πήγες να ανοίξεις το αρχείο που κατεβάζεις πριν ολοκληρωθεί η λήψη.

2. Το antivirus πρόγραμμα που χρησιμοποιείς μπλοκάρει το αρχείο στον έλεγχο που του κάνει.

Το torrent client πρόγραμμα που έχεις το βρίσκει το αρχείο (ανοιχτό) και στις δύο περιπτώσεις και έτσι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί το κατέβασμα.

 

 

Τι εκδοση utorrent εχεις?

Ισχυει τιποτα απο αυτα που εγραψα απο πανω?

 

Στην εκκίνηση λήψης ενός torrent αν υπάρχουν πολλοί seeders και η ταχύτητα ανεβαίνει γρήγορα, λαμβάνω στην statusbar το μήνυμα "ο δίσκος υπερφορτώθηκε". Σταματάει η λήψη για λίγη ώρα, ξαναρχίζει και μόλις αρχίσει να ανεβαίνει γρήγορα η ταχύτητα εμφανίζεται πάλι το ίδιο μήνυμα.

Πρέπει να ρυθμίσω κάτι σχετικό με cache, και αν ναι τι?

 

utorrent 1.7.7 σε 2 διαφορετικά συστήματα, ένα με λειτουργικό win 7 και το άλλο XP

 

θα σου ελεγα να βαλεις καποια νεα εκδοση, 1.8.5 ή την τελευταια stable που υπαρχει.

δευτερον ο δισκος εχει καθολου χωρο?ειναι παλιος ο δισκος?

απο οτι βλεπω υπαρχουν διαφορες εξηγησεις πχ ποσα connections εχεις βαλει, ποσα τορρεντς κατεβαζεις κλπ

αν θες ριξε μια ματια

http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=5116

 

επισης δοκιμασε αυτο

prefences-->advanced-->disk cache

 

untick ολα εκτος το reduce memory usage when the cache is not needed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιω την 2.0.4.

δεν πηγα να ανοιξω το αρχειο και το antivirus- KASPERSKY INTERNET SECURITY 2011 το εχω καιρο και πριν απο το προβλημα!!!

 

ο δισκοσ μηπως εχει σχεση??αλλα και αυτον τον ειχα και πριν απο το προβλημα και δεν παρουσιαζει καποιο θεμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...