Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με MSN...Βοήθεια !!!


MAFIA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Exω το msn live δούλευε κανονικά.Εκλεισα το pc ... Kαι την επομενη μέρα δεν συνδεέται...

 

"Sorry, we are unable to sign you into windows live messenger at this time.Please try later.

 

Windows Live Messenger has made several failed attempts to sign you in.Your firewall maybe blocking Windows Live Messenger from connecting to the service. Please review your firewall settings.See the retailer's instructions for more information.

 

Error code: 80048820

Extended Error Code: 80048406"

 

Αυτό είναι το μήνυμα που μου εμφανίζει.

 

Πατάω στο Troubleshoot και κάνει το test για να δούμε που υπάρχει το πρόβλημα και βγάζει πρόβλημα στο key ports και λέει

 

"Failed to connect to the service. This could be due to improper proxy or firewall settings. Please review your proxy and firewall settings. Proxy settings can be accessed through windows live messenger options. For firewall settings, please see the retailer's instructions."

 

Υπάρχει και επιλογή repair αλλά δυστηχώς δεν μπορεί να το διορθώσει.

 

Εχω το ZoneAlarm αλλά δεν έχω κάνει τίποτα απολύτος block απο το msn γι'αυτο και τόσο καιρό δούλευε κανονικά...

 

Κάνω Shutdown το Zonealarm και πάλι δεν μπορεί να μπει. Ακόμα και όταν έχω απενεργοποιημένο το Firewall απο τα Windows και κλεiστό το Antivirus.

 

Δοκίμασα να το κάνω uninstall και να το ξαναπεράσω....Ακόμα και πιο παλιές εκδόσεις αλλά το ίδιο ακριβώς μήνυμα ......

 

Πέρασα το Service Pack 2 πάλι μήπως και διορθωθεί αλλά δεν...

 

Καμια λύση ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε απο εκεί μπορώ να συνδεθώ, μόλις βάλω Username/Password μου βγάζει κάτι κινέζικα-γιαπωνέζικα

 

网络访问消息: 不能显示此页

 

技术信息(供支持人员使用)

错误代码: 502 Proxy Error。The ISA Server denied the specified Uniform Resource Locator (URL). (12202)

IP 地址: 202.***.*.**

日期: 2006-10-22 21:14:22

服务器: eb33site

源: 浠g悊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εδω και πολλες μερες ειχα το ιδιο προβλημα μονο με το windows live messenge , οποτε δοκιμαζα το msn7.5 ολα οκ, οταν το εβγαζα και εβαζα windows live messenger τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου. Ειχα και γω zonealarm και ολα εδειχναν να λειτουρογυν οκ απο ρυθμισεις. Εβγαλα το za σημερα το πρωι και δοκιμασα για 2η φορα το comodo. Ομολογω τοι συνδεθηκα μια χαρα και δεν μου εχει βγαλει ακομη κανενα απο εκεινα τα errors αποσυνδεσης στα καλα του καθουμενου. Θα σου προτεινα να απεγκαταστησεις το za να κατεβασεις την τελευταια εκδοση του και να την κανεις καθαρο install δεδομενου οτι τα προβληματα προεκυψαν μετα την αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση απο την προηγουμενη. Γενικα δεν μαρεσει πολυ το live update του za.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαρακι σε καταλαβαινω! για αρχη,δες εδω τα δικα μου.. http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=161996

 

λοιπον, α) κανε ενα search στο download center της microsoft gia to Windows Live Sign-in Assistant. αν δεν το βρεις κανε search στο google..

 

β) διαολοστειλε το Ζοne Alarm sao mao security papatza.. κανε ενα απλο download απλουστερου ΖΑ,δηλαδη της free version... μπορει να σου ξενιζει,αλλα αυτη ειναι η μονη που δεν μου εχει ρημαξει το pc μου! αν δεις το thread μου θα καταλαβεις. το firewall να το βαλεις σε learning mode.

 

περιμενω νεα απο το μετωπο.. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω οτι το πρόβλημα είναι το Firewall γιατί τόσο καιρό δούλευε σωστά, άλλωστε κάνω Shutdown το Zonealarm και το ίδιο πρόβλημα συνεχίζεται...

 

Δοκίμασα και πιο παλιές εκδόσεις π.χ. 7.5 .....Αλλά μου έβγαλε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wpa,wpa....xalarwse ligaki file @MAFIA me to format....mou etyxe ki emena xtes vrady,stis2,hmoun psofios den mporousa na skeftw tipota kai ekana to exhs.reset sto ADSL router, kai xana esthsa to diktyo.10lepta mou phre gia ola.den sto proteinw san sovarh lysh,alla einai ligotero kourastikh ap to format

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δικιο ο πατρινος. do it!

 

εγω ειχα προβλημα απο την στιγμη που εκανα import τα settings που ειχα κανει backup... εκει μου τα ριμαξε ολα... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε απο εκεί μπορώ να συνδεθώ, μόλις βάλω Username/Password μου βγάζει κάτι κινέζικα-γιαπωνέζικα

 

网络访问消息: 不能显示此页

 

技术信息(供支持人员使用)

错误代码: 502 Proxy Error。The ISA Server denied the specified Uniform Resource Locator (URL). (12202)

IP 地址: 202.***.*.**

日期: 2006-10-22 21:14:22

服务器: eb33site

源: 浠g悊

 

Edo leei oti se kovei o ISA server!!!

Afto einai o proxy tis Microsoft.

Mipos eise se kamia etairia kai sas to kopsane??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα format γιατι αγανάκτησα...

 

Μπήκα κανονικά συνδέθηκα και δούλευα και χθες...Το πρωι έκλεισα το PC και τώρα παλι το ίδιο ακριβώς μήνυμα !

 

ΓΙΑΤΙ ????????

 

Ξέρει κανείς τι γίνεται ?? Θέλω τόσο πολύ να το σπάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h katara tou na kaneis format!!!kala na patheis!!!

 

sovara twra,efoson meta to format sou kanei ta idia ftaei h parametropoihsh ths syskeyhs pou sou dinei internet (endexomenws router).elegxe mhpws exeis valei firewall ap'to router,mhpws exeis apenergopoihsei kapoia services ALLA ME TIPOTA MHN XANAKANEIS FORMAT,den einai provlhma tou pc sou,einai alou to provlhma.h sto diktyo pou pairneis internet,h stis syskeyes sou....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις τα παρακάτω:

 

1. Ανοίγεις τον Internet Explorer σου. Πας tools - Internet options - Advanced και βρίσκεις το "Check for server certificate revocation" και το τσεκάρεις να μην είναι επιλεγμένο. Επίσης το "Use SSL 2.0" και "Use SSL 3.0" να είναι επιλεγμένα. (είναι πολύ πιθανό να είναι αυτό το προβλημα σου αν κρίνω απο το error που σου πέταξε)

 

2. Πας έναρξη - Εκτέλεση και γράψε:

 

regsvr32 softpub.dll

regsvr32 wintrust.dll

regsvr32 initpki.dll

regsvr32 MSXML3.dll

 

3. Επειδή όπως έχουμε ξαναπεί, το Zone alarm κάνει τις περισσότερες φορές την ζημιά, κάνε το uninstall.

 

4. Αν και κουλό, έλεγξε για καλό και κακό την ημερομηνία αν είναι σωστή.

 

Αυτά και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...