Προς το περιεχόμενο

ΠΛΑΙΣΙΟ Vs. Μultirama


benZi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαρταται απο τις αγορες που θα κανεις καποιος...

 

Εαν μιλαμε για ακριβες αγορες (πχ Laptop, ηχεια), ειναι καλυτερα να κοιταξει κανεις προς Multirama που εχουν 14 day money back guarantee.

 

Απο εκει και περα... τα Mutli φερνουν και λιγο ποιο εξεζητημενο hardware οποτε μπορει να καλυψουν καποια ποιο περιεργα γουστα.

 

Το Πλαισιο, εχει καλη πολιτικη αλλαγων... αλλο no money back και εχει κολλησει με πολυ συγκεκριμενες μαρκες (πχ... ελεος με την Netgear... φτανει ποια)

 

Αναλογως της αγορας λοιπον, επιλεγουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

gia to plaisia exw proseksei ki egw oti oi tupoi variountai pou zoune kai sou apantane grhgora grhgora kai me thn mia feugoun xwris na prolaveis na rwthseis! (to exw pathei kai meta ton epsaxna se olo to magazi gia na ton rwthsw). Apo apopsh service pisteuw kai oi duo to idio metrioi einai! (sta multirama se pairnei thlefwno kai o texnikos apo ta kentrika (sunhthws) enw sto palisio den exei tuxei na ma kalesoun alla genika einai gnwstes tou thematos.

To parapono pou exw einai apo ta multirama. Prin apo kana xrono phga na psaksw gia laptop kai mou arese ena (to opoio htan multirama!). Rwtaw ta xarakthristika tou kai o upallhlos arxizei kai mou leei xwris na diavasei to xartaki me ta texnika xarakthristika einai to tade modelo me ta tade xarakthristika... DEN einai centrino. Velpw egw oti sto xarti leei oti EINAI. Komplarei autos! Telika sto xarti elege alla ant'allwn! Elege ta misa apo osa eixe kai auta htan kai lathos! Telika den htan Centrino (ara swsta ta hksere o upallhlos) alla genika h organwsh tou magaziou htan XALIA! Oi times pisteuw panw katw idies einai.. genika pantws pisteuw oti kai ta duo magazia (kuriws to plaisio) ''thn exoun dei kapws'' kai den sevontai ton pelath!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oi times pisteuw panw katw idies einai.. genika pantws pisteuw oti kai ta duo magazia (kuriws to plaisio) ''thn exoun dei kapws'' kai den sevontai ton pelath!

 

mipws otan leme gia polites na leme kai sugekrimena katastimata ?

 

proswpika se kifisia, psuxiko kai stournara einai upodeigmata swstou pwliti!

se rwtoun an 8es voi8eia kai an arni8eis dn epimenoun.

an dn gnwrizoun kati dn s lene aerologies kai pane kai fwnazoun kapoion p na 3erei.

se epistrofi proiodos (exw kanei se ola ta magazia, stin a8ina to exoun se 3exwristo ktirio) polu eugenikoi kai dn edei3an ixnos kaxupopsias gia tin metaxeirisi t proiodos ek merous m.

pada me adimetwpizan san enilika.

 

auta me endiaferoun emena kai se auton ton tomea to plaisio einai eda3ei kai etsi mporw kai dikaiologo tis kapws tsimpimenes times tou

 

(A 3exasa kai tin tsaba koka kola, portokalada, koulourakia kai kafe ! a kai oi karameles einai api8anes :lol:)

 

sto multirama exw paei stis kifisias, sto marousi kai stin kalamata ...

kifisia me dn eixa kati na rwtisw gia plaka mpika mesa .. alla me ekneurize o pwlitis p me akolou8ouse apo pisw padou kai molis eftasa sta video games arxise na m leei poio paixnidi einai kalo kai poio na parw. Alla milage san ta 10xrona exoun pa8ei tin porwsi tis zwis tous me ta video games ... kai molis tou eipa oti dn me endiaferoun ta au8edika m arxise kai i8ikologiki kritiki..

 

marousi (stin kifisias panw) ti na pw ... egw ena bluetooth adaptor mpika na parw kai epemenan na m poulisoun enan agnwstis proeleusis legodas m oti autos p eixa epile3ei dn kanei gia to kinito m ..

 

tous piga kai ena palio kin gia episkeui kai afou to anazitisa meta apo 1 mina m eipan oti to ehasan ! oute apozimiwsi oute tpt m eipan ! ws dia mageias omws, otan pigan kai oi goneis m na rwtisoun ti apegine to kinito, to vrikan 'parapetameno' se ena surtari ... apo tote dn exw 3anapatisei ekei.

 

kalamata pali itan ok padws ... e3upiretikoi kai eugenikoi!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τα 14 Money Back Gurantee διαβασε προσεκτικα το φυλαδιο που δινουν και θα καταλαβεις τι εννοουν..... Το Πλαισιο μπορει να μην το διαφημιζει αλλα μπορει να σου αλλαξει ενα προιον μεσα σε 20 μερες και πανω κατω με τα ιδια κριτηρια... Και ειναι σιγουρο αυτο... Δηλαδη πχ. αν εχεις ανοιξει την συσκευασια και δεν εχεις απο μεσα το παραμικρο δεν στο αλλαζουν και αυτο ισχυει σε ορισμενα προιοντα.. Σε αλλα δεν στο αλλαζουν ακομα και αν εχεις σκισει την ζελατινα μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την αίσθηση ότι το πλαίσιο είναι αρκετά πιο φτηνό από το multirama συγκρίνοντας τιμές στα αντίστοιχα site. Στην Ξάνθη δεν έχει πλαίσιο και κάτι που ήθελα το παράγγειλα και μου ήρθε. Στα multirama μια και πάω συχνά είμαι ικανοποιημένος από τα παιδιά που δουλεύουν εκεί. Τουλάχιστον μου φαίνονται ειλικρινείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τα 14 Money Back Gurantee διαβασε προσεκτικα το φυλαδιο που δινουν και θα καταλαβεις τι εννοουν..... Το Πλαισιο μπορει να μην το διαφημιζει αλλα μπορει να σου αλλαξει ενα προιον μεσα σε 20 μερες και πανω κατω με τα ιδια κριτηρια... Και ειναι σιγουρο αυτο... Δηλαδη πχ. αν εχεις ανοιξει την συσκευασια και δεν εχεις απο μεσα το παραμικρο δεν στο αλλαζουν και αυτο ισχυει σε ορισμενα προιοντα.. Σε αλλα δεν στο αλλαζουν ακομα και αν εχεις σκισει την ζελατινα μονο.

 

ti akrivos paizei me tin epistrofi xrimaton sta multirama? pairneis kati kai an den sou kanei to pas piso? etsi apla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην, πριν γραψω οτιδηποτε, για να ειμαι δικαιος να πω οτι ειμαι πρωην πωλητης multirama και αρα οχι τελειως αντικειμενικος. Παντως αυτη τη στιγμη δε δουλευω πουθενα, και ειμαι και καταναλωτης 10 χρονια τωρα στα περισσοτερα μαγαζια του χωρου.

 

Αυτο που θα σας πω κυριως ειναι οτι υπαρχει μεγαλη μεταβλητοτητα στο προσωπικο και στην εξυπηρετηση απο μαγαζι σε μαγαζι. Δεν ειναι ολα τα "Πλαισιο" ιδια, ουτε και ολα τα "Multirama" , ειδικα στα δευτερα, δεν ειναι και ολα τα μαγαζια ιδιοκτητα αλλα πολλα κυριως επαρχιας ειναι franchise που επηρεαζει και αυτο...

 

Και στα δυο μαγαζια υπαρχουν σχετικοι και ασχετοι πωλητες. Παντως στη Στουρναρη που ξερω απο πρωτο χερι, πιστευω το επιπεδο των πωλητων του Multirama ειναι αρκετα ανωτερο απο αυτων του Πλαισιου. Ειδικα αν ζητησεις hardware/συνθεση , ολοι οι πωλητες του τομεα, και στο απλο Multirama και στο Extreme εχουν πολυ καλες γνωσεις και διαθεση να βοηθησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα καλα ειναι!!!:-D οταν θελεις να παρεις κατι κοιτας σε ολα πιο εχει την πιο καλη τιμη!!:-D :-D :-D :-D

απο εξυπηρετηση πιστευω ολα σε ιδια επιπεδα κινουνται.

 

 

 

userbar223662ux1.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μου αλαξουν ενα usb stic στα μουλτιραμα κανανε 25 μερες.για να μου αλαξουν ενα dvd-rw lg το αλαξανε την επομενη μερα στο πλαισιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω παιδες που ειμαι εδω και χρονια πελατης στο ΠΛΑΙΣΙΟ ειμαι κατα 90% ευχαριστιμενος , αλλα τωρα τελευταια βλεπω και τα Multirama να εχουν φτιαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loipon allh mia istoria pou mou dihghthike enas filos pou to kouventiazame to sugkremino thema.

Loipon hthele na agorasei ena pc gia ta pedia tou, alla epeidh hksere oti tha kataliksei opos kai ta upoloipa pou rous hxe agorasei sthn akrh den hthele na xalasei pola xthmata, paei pou lete sta multirama kai leei s enan ekei pera politi thelo ena pc me ta poio fthina exartimata pou uparxoun, tou eksigei kai ton logo, loipon eugenestatos o upalilos ksekanaei na ftiaxei thn prosfora bazi to poio ftino kouti to poio thino m/b cpu / ram kai outo katheksis loipon pros to telos tou leei na koitaksoume thn othonh kai thn karta grafikon peraste leei sthn vitrina kai arxizei na tou deixnei kati eizo tft 17 kati sony 19 kati nec oles tft me kostos toulaxiston 350 + telos panton tou leei o filos mou tipote se crt kai pio ftino uparxei kai ksekinaei o upalilos na tou kanei kurigma giati na parei crt ktl telos panton sumbivazonte se mia tft 15 guro sta 150 euro an den kano lathos kai menei h karta grafikon prothimos o upalilos leei tha sou dialelso ego kai tou vazei mia karta grafikon 350 euro xoris to fpa me to pou to vlepei o filos mou, sastismenos ton rotaei mipos ekane lathos autos leei oxi me dikaiologia na pezoun kana pexnidaki ta pedia, leei kalipsera kai euxaristo kai feugei. Fantastite tora olokliro pc me 500 euro kai h karta grafikon na kanei ta idia xrimata.......

 

Telika pou katelikse sto gnosto agnosto sunikiako magazaki kai ekane thn douleia tou.

 

Ta sxolia dika sas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε είχα αγοράσει ένα σκληρό 20 gb wd (Δεν υπήρχε εκείνη την εποχή μεγαλύτερος),τέλος πάντων κάποια στιγμή άρχισε να σκρατσάρει καί αφού ήμουν στην εγγύηση τον πήγα στα multirama.Κάποια στιγμή έρχεται ένας 'ειδικός' καί ενώ εγώ τού μιλούσα καί τού έλεγα τι παρουσίαζε ο δίσκος εκείνος με κοίταζε από την κορυφή μέχρι τα νύχια αμίλητος.Σταμάτησα να μιλάω καί περίμενα να μού πεί τι να κάνω αλλά αυτός συνέχιζε να με κοιτά με ύφος ανακριτή.Αποφασίζει να ανοίξει το στόμα του καί λέει.Τι έκανες με το δίσκο καί εννοούσε βέβαια με τι εργασίες καταπιανόμουν κυρίως στον υπολογιστή.Έκανα γιά μιά στιγμή να το γυρίσω στη πλάκα καί να τού πω ότι αυτός ο δίσκος δεν είναι γιά υπολογιστή αλλά 'ιπτάμενος' αλλά βιαζόμουν καί έκατσα καλά.Μετά αρχισε να μού κάνει μαθήματα πως χρησιμοποιείται 'σωστά' ένας σκληρός.Καί διάφορα άλα τρελά τα οποία τα έλεγε από καχυποψία.Μόνο ποινικό μητρώο πού δεν μού ζήτησε.Τελικά γιά να μην το κάνω σίριαλ, ο δίσκος δεν αλλάχτηκε ποτέ αν καί είχε πρόβλημα αφού η ταλαιπωρία δεν σταμάτησε εκεί αλλά με ανάγκασαν ματαίως να κάνω πολλά χιλιόμετρα επανειλημμένα μέχρι το κατάστημά τους.Έλεγαν ότι δεν είχε πρόβλημα ενώ εμένα με άφηνε συνεχώς με το μήνυμα να λέει ότι καθυστερημένη εγγραφή απέτυχε.Τα δεδομένα σας ίσως να χάθηκαν καί βέβαια χάνονταν.

Όσον αφορά στο Πλάισιο στα πρώτα χρόνια ήταν πιό ευγενικοί.Αλλά στις αλλαγές προιόντων εξακολουθούν να τα πάνε πολύ καλά.Μού άλλαξαν δίσκο 80 gb wd (Έχω μεταχειριστεί αρκετούς κοντεύω να γίνω συλλέκτης δίσκων) χωρίς να εξετάσουν καθόλου αν είναι χαλασμένος.Πόση αντίθεση με τα multirama!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...